Зборови кои нервираат

Љупка

CLAW
Член од
30 јули 2008
Мислења
69
Поени од реакции
5
Епа вака...
Не мислам дека сум единствена во ова и знам дека има некои кои истото го мислат за ова што сега ќе го напишам
Слушам некоја песна и ете го зборот кој не можам да го изговорам , односно ме нервира!
Слушам некој каде што зборува и ќе ми се појави некој збор кој исто така ме нервира...
Се разбира , ова не се случува често но сепак се случува...
Па , вашите мислења ве молам???
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Уживкич и торко!

Аууу од кожа ме важат овие два збора!:nerv:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.134
Поени од реакции
845
Поскоро се цели фрази, а не зборови :pos:

01. “Да мавниш еден туш“
02. “Не бев бил свесен за тоа“
03. “Хемиска ОЛОВКА“
04. “И сега следува една ептен добра ПЕСНИЧКА“ (често слушано на Аntenna)
05. “Aлергична сум на МУФЛА

А да, и “торко“ на Crazy in Love.

Имам куп вакви зборови ама не ми текнуваат во моментов.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
оки доки
пеер
уживкич
педерка
:nesum:
 

.:TINA:.PINK

.:oksimoronka:.
Член од
17 август 2008
Мислења
354
Поени од реакции
16
ne zamaraj
ama najmnogu ,zavisi koj ke go kaze..
ako e od nevazna licnost ednostavno IGNORE

imam uste mnogu zborovi (izrazi)koi me vadat od koza...
mnogu se...
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.374
Поени од реакции
46.751
Добро е честа појава било,здрав сум :)

Ме нервира ужифкич мада никој не ми го кажал,ме нервира и “пеер’’, ме нервира “брачко’’и ме нервира “лубеница’’ :) имам многу други кога ке ми текнат ке ги пишам
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Пинџур и суџук....како можеле луѓево вакви лоши зборови да измислат! :tapp:
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Ме нервираат зборови како бевава...учева....певава толку безвезе звучи:nenene:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Уживки4 уживки4 уживки4:uvo:
Флешои пеер флешои ме маваат ( посељачки израз од ова - НЕ! )

И не ги сакам рерна, рингла, шпорет. Јес да би останала мртва гладна без нив, ама ме вадат од такт бре!:jaj:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
-Нејсе.
-О К (ако воопшто е збор).
-Покрај тие, сите останати немакедонски наметнати и демек модерни зборови и фрази.
-Лигави зборови со "ич" на крај, нешто како претходно споменатите.
-Се влечкаа/т (за пар кој е во долга врска).
-Кратенки кои лошо извитоперуваат некој нормален збор, пр: пеер, срц, бац итн.
-И да ... пишаните зборови со бројки.

Од прва, тоа би било тоа.:pipi:

едит: Боље! Јас тој збор навистина не можам да го сфатам. Како таков се користи за се`, без никаква промена. Значи дали е во множина, еднина, машки род, женски, среден ... абе сите исто го користат. Најмногу од се` ме иритира дека не е наш збор и дека апсолутно неправилно се користи.
Јас сум боље од тебе. ???
Ти си боље од мене. ???
Тоа е боље од него. ???
Бљак!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Да сум барем еден ден на власт би вовела смртна казна за луѓето кои ги употребуваат: Флешои(барем тој што го кажува зборот да објасни што значи, вака сите го изговараат а не ни знаат што значи), ужифкич, нешо а-у, пеерче и сите други зборови што се во слична конотација.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.651
Поени од реакции
5.330
Едноставно..Збор кој најмногу ме нервира е --грција и се што почнува на грц и грч:)...:toe:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
оооо има многу такви зборови
Освен оние веќе погоре спомнатите како ушивки4, пеер, педерка, флешови ... јас би ги додала:

ејгиди - :pos: се ежам од зборов
копиљ - ме нервира уште повеќе
свашта - :S (иако ми се случува да го употребам при зборење :))
сјебав - :tapp:
кретенка - не ни личи на збор :) исто како и педерка
јок - глупост
ич - е овој е стварно глуп ама јас го употребувам :)
срање - чисто срање е зборов :)
се извињавам - подобро и да не се извини
пуњач - е ме нервира зборов
вајда - имаме убав збор веројатно а повеќето викаме вајда :P
јастук - ау нервира зборов

ова се неколку на кои моментално се сетив, а ги има многу :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom