Збогум НАТО, збогум ЕУ

Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Хаха дефинитивно ке изгасам да ми се покажуваат годините...Колку ќар бе бато од железото...од 10 тенка колку лим ке се извади...колку челик...тоа е смешно...а кој ке не нападне...ке видиш за 2 год. доколку го признаат косово над 120 држави ама тоа е веќе друга тема...А и морам да се замарам со НАТО и ЕУ тоа ми е струката...Јеб**а:smir:
Брат ко ти е струка да се занимаваш со политика тогаш кажи ми зошто Бугарија ни ги „подари“ тенковите...

Мислиш ак биле функционални немало да ги задржат? не бе брат тие се ослободија од старото железо... дај плс тие тенкови повеќе беа расипани него ли шо беа во употреба...
 

Joakim

Skopjanecot
Член од
17 јули 2008
Мислења
534
Поени од реакции
71
Това е твој цитат от 02-04-08, 13:32, кога Буш каза дека Македониjа ште получи покана. Не останах с впечатление дека си против НАТО.
Ако питаш мен не би и трјабвало да си. Когато Македониjа влезе в НАТО, тја ште б'де много по-сигурна и предвидима д'ржава, което ште позволи инвеститорите да ја оценјат.

Мислам повеќе ти е криво што вашите авиончета нема да летаат над македонско небо отколку за недоаѓање на инвестиции.... хе хе хе...
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
34
Поени од реакции
1
koj ke umre za jadenje be dosta tresite gluposti...drzava od dva milioni sme obkruzeni sme od all mighty "EU" ...ako ne mozime da podukradime i da se preranime pa poarno da ne postoeme...
do pred 18 godini jugoslavija ne ebeshe i kazhuvashe sho i kako sega eu li da ne ebe..
ednash zasekogash treba da se razberi deka od vleguvanje vo tie sojuzi ne ni zavisi zivotot......porano ili podocna ako se dokazime i izgradime dobra drzhava eu samite ke izglasaat zakon so koj grcija nema da mozi da ne sprechi.....
sho ima da se turkame tamu kaj sho nitu sme im potrebni pa nitu ne sakaat...
treba makedonija da ima cvrst stav...ne sme po nichija diktatura i treba malku poopushteno da deluvame...nasha si e drzavata ke i praeme sho si sakame dokolku mislime deka toa e dobro
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703

ЗБОГУМ КОНКРИТ!!!! ОД КАЈ НИ ПИШУВАШ ПАТЕМ??
ZBOGUM????? Demek da otsetam....kon sonceto koe zaogja ili ????:)
..obicno od : 48°29'15.67"N 10°51'34.22"E


План Б е Русија или Кина. Врзување поблиску со една од тие две земји.

Не е будала премијерот што донесе закон за кирилично писмо на фирмите, знаеше тој од порано дека НАТО и ЕУ не се за нас. Сега од што ќе живее Фуере ??
Idi be let 3 , nasiot Premier Gwujovski ne znae da smisli objasnenie kako toa vrnat stanovi, ne moze KULTURNO Zaev da go butne u zatvor , bez da napravi kasa popara...,nema pojma kako da i zatne usta na edna zasekerena pekinska guska :) kako ocekuvas toj da izvozi slalom megu Kina i Rusija????
Jebi ga posle 20 godini prepelkanje,koe ne donese na prosjacki stap...pak na kraj ke ne praat bugari,srbi i albanci......kako mi se gleda.....:)
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Pere ти кажа, ама кој да го чита



1. Ја оправија... по упропастена не можеше да биде.
2. Патуваат секаде без визи, а на нас ни опнаа визи ако случајно сакаме да одиме да ебиме бугарки. А не е дека не сакаме. Замисли, Татарите ни ставија виза. Искаш да ебе6 расна блгарка? Има6 виза приател?
3. За козлодуј уште им плаќа ЕУ и ќе им плаќа. А што можат да ни затворат на нас ако влеземе во ЕУ? Ќе ни затворат некоја патарина? :tapp:
Stalno sum vikal deka ako na dpBneovcite im dostavish argumenti, pochnuva da gi fakja nervoza i pochnuvaat so navredi. Poshto argumentirana diskusija e neshto daleku od nivniot domen. Antenite ne im fakjaat do tamu
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.199
Поени од реакции
34.433
Планот Б очигледно е следниов:

Засукајте си ги ракавите и почнете да го заработувате својот леб.

Бидете спремни дека ќе гладувате за Македонија.

Бидете спремни дека ќе треба многу да се откажувате за Македонија, во смисла одење во ЕУ на шопинг (Солун е ЕУ, Софија е ЕУ и сл.)

Остатокот ќе ви се каже самиот.
Леле, па како ќе преживееме без НАТО? :(
Сите ќе испоцркаме. Сите. Како што умиравме до сега, ќе продолжиме да си умираме ама со забрзан интензитет :(
И зошто, о зошто ли ќе треба да работиме (како до сега)? Таман помислив дека остатокот од животот ќе си го поминам во прчење, мораше да ја пропуштиме единствената шанса за просперитет. Ми се урнаа сите животни желби и соништа. Живот во ЕУ, плата 50.000 денари, BMW, жена Швеѓанка, работа без работа...

Сериозно луѓе, кој е планот Б? :nesum:

Не ми се верува што читам...
 
P

Princ

Гостин
koj ke umre za jadenje be dosta tresite gluposti...
Не сакам бе да крпам више! Доста крпеше дедо ми, татко ми... сега и јас?
Сакам стабилност, сакам да го прошетам светот... сакам материјална сигурност. Добробитие во секое поле. А тоа Гwујо и БЦ не успеаа да ми го дадат. Преку оваквово више од луѓе што се дерат "ЗБОГУМ НАТО, ЗБОГУМ ЕУ!!!" од Германија. Да, тие истото тоа го пишуваат од ЕУ. Што не напуштиш Германија конкрит? Земи жена/деца ако ги имаш и дојди тука. И крпи!
Патриоти... Оу мај гад.
Верувајте ми за едно. Недај боже да се дојде до референдум за промена на името на сметка на влез во НАТО/ЕУ. Ќе се изгласа промена. На сите им се гади више од работите што се случуваат тука.
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
А бе кај нас има 500 000 и повеке што не се македонци, и не им е гајле како ке се викаме. Ним им е битно да влезе Македонија во НАТО и ЕУ без разлика на цената, било тоа да е и промена на името. Ако се знае дека и многу ги има кои ке го подржат било кој политичар од нашиве, кој ке поднесе референдум за промена на името, малку ке бидеме тие што ке гласиме против. Па така, нашето име ке биде сменето, се со цел да се влезе во овие две организации каде што цвета. И Македонија ке биде сменеета во нешто друго од самите македонци:toe:
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
Леле, па како ќе преживееме без НАТО? :(
Сите ќе испоцркаме. Сите. Како што умиравме до сега, ќе продолжиме да си умираме ама со забрзан интензитет :(
И зошто, о зошто ли ќе треба да работиме (како до сега)? Таман помислив дека остатокот од животот ќе си го поминам во прчење, мораше да ја пропуштиме единствената шанса за просперитет. Ми се урнаа сите животни желби и соништа. Живот во ЕУ, плата 50.000 денари, BMW, жена Швеѓанка, работа без работа...

Сериозно луѓе, кој е планот Б? :nesum:

Не ми се верува што читам...
Не е работата дојдена до иронија.
Работата е во тоа што, доколку некој има на ум да го промени колосекот (СТРАТЕШКИТЕ ОПРЕДЕЛБИ) по кој оди државава 17 години, а поради кој има дадено многу жртви...најмалку што треба да направи е јавно да го соопшти планот Б.
 

Грмуш

Пичкмајчин
Член од
11 октомври 2007
Мислења
1.118
Поени од реакции
90
Брат ко ти е струка да се занимаваш со политика тогаш кажи ми зошто Бугарија ни ги „подари“ тенковите...

Мислиш ак биле функционални немало да ги задржат? не бе брат тие се ослободија од старото железо... дај плс тие тенкови повеќе беа расипани него ли шо беа во употреба...
Бугарија ни ги даде тенковите, првен за пари(иако медиумите тврдеа дека се поклон), второ за да се ослободат од нив за да ги примат во ЕУ и трето затоа што не начека во конфликт па добредојдена беше секоја донација!:helou:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.199
Поени од реакции
34.433
Не е работата дојдена до иронија.
Работата е во тоа што, доколку некој има на ум да го промени колосекот (СТРАТЕШКИТЕ ОПРЕДЕЛБИ) по кој оди државава 17 години, а поради кој има дадено многу жртви...најмалку што треба да направи е јавно да го соопшти планот Б.
А зошто да го соопштува планот Б на мене или тебе? Кој фактор сме ние?
Од нас се бара само национално единство. Тоа е клучот на успехот.

Во политичка војна сме со Грција. Не би било мудро отворено да се кажува „планот Б“.

Не е до иронија, ама смешно е. Пошо нели, ако не ни го соопштат планот Б, како последица на тоа што нема да влеземе во НАТО и ЕУ (а не сме ни биле до сега, па ете, живи и здрави сме) ние инстантно ќе умреме од глад и немаштија :(
 

Son.Of.Macedon

Македонист
Член од
28 јули 2008
Мислења
107
Поени од реакции
1
Шо ни фалеше до сега .. НИШТОО ќе си продужеме како и до сега Грујо нека работе као шо до сега праеше и поубаво од тоа за да наредните години пак го избереме и праве уште поубаво ... па можда и некој попаметен ќе се најде ..итн итн.... има многу држави со коишто можеме да си се "дружеме" не сме сами на овој свет ... Кој ги е** Нато и ЕУ!!!!!

Немој да прочитам "неќеме во НАТО/ЕУ" проследено со три точки. Ако нема извичник, само лажговци сте. Лажни патриоти. А ако веќе ставите извичник, придружете му се на Офчарот. Он уште од почеток е против НАТО и јавно си го искажа тоа (со транспарент).

Едит:
Да вратам на поздравот, ни грам култура немам.

ЗБОГУМ КОНКРИТ!!!! ОД КАЈ НИ ПИШУВАШ ПАТЕМ??
За твое задоволство ставив пет изви4ници ....

позз до сите и за многу многу години празникот нека ни е :p :D
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
А зошто да го соопштува планот Б на мене или тебе? Кој фактор сме ние?
Од нас се бара само национално единство. Тоа е клучот на успехот.

Во политичка војна сме со Грција. Не би било мудро отворено да се кажува „планот Б“.

Не е до иронија, ама смешно е. Пошо нели, ако не ни го соопштат планот Б, како последица на тоа што нема да влеземе во НАТО и ЕУ (а не сме ни биле до сега, па ете, живи и здрави сме) ние инстантно ќе умреме од глад и немаштија :(
Доколку Ти верваш во секоја одлука на премиерот...тоа си е твое право кое јас не го спорам.
Но ете Јас не верувам.
Од кај да знам дека планот Б не му е наместо Европска...Бугарска унија ?

И најлесно е под емоции да се каже збогум НАТО и ЕУ.
Последиците моментално, не се гледаат.
Нив може да ги осетиме после некоја година.

А инаку околу тоа кој фактор сме ние.
Па ние сме факторот заради кој постојат политичарите...барем Јас мислам така.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom