Збогум НАТО, збогум ЕУ

Грмуш

Пичкмајчин
Член од
11 октомври 2007
Мислења
1.118
Поени од реакции
90
Пропусна и С'рбија! Може би точно това е "План Б".
А за Б'лгарија - аз с'м безкрајно доволен от членството в ЕУ.
Е, вјарно е че за САД оште п'туваме с визи, ама и това скоро ште се промени. Все пак САД не е ЕУ. А и за Козлодуј не бери грижа - сигурно струjата коjато користиш в момента идва от там.
Аха може и да...Изгубивте многу со тоа што влеговте...Бугарија се хранеше од козлодој..цел Балкан купуваше струја од кај вас...Сега таа струја ја нема...Затоа и толку често има рестрикции и недостатоци на струја!
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Која бе ЕУ , шо ви вам? е во ЕУ нема печење ракија дома, нема колење прасиња и телиња во дворови. ЕУ е за буљаши кои пијат негазирана минерална и јадат соја. Ќе ни пуштат комисии кои ќе ни испитват редовно столица и мокраќа да не јадиме мрсно и да не пијеме жестоко.
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
708
Toa e nevidena farsa odamna so integracijata vo NATO i EU i mislam deka prikaznata zavrsi so vetoto vo Bukurest.I da gi ispolnime site benchmarkovi i site preduslovi za vlez vo EU Grcija pak ke stavi veto i za EU ako ne go promenime naseto ime i ne nacneme vo nasiot identitet .Zatoa sekoj asalen politicar treba da presece vo vakvi momenti no se razbira bez nikakvi izolacionisticki potezi ...i seuste da neguvame dobri ekonomski i politicki odnosi so EU i USA
 

Грмуш

Пичкмајчин
Член од
11 октомври 2007
Мислења
1.118
Поени од реакции
90
Ееее ова нема да може да го правите(јас сум уште мал да пиам:pos2:)...
 
P

Princ

Гостин
Ај принц чим така викаш, кажи што ке добиеме ако влеземе во НАТО И ЕУ????????
Pere ти кажа, ама кој да го чита
У секој случај е добро да се влезе во ЕУ и НАТО има доста фондови пред пристапни, за регионален развој, за образование, наука ..... од кои што би имале доста полза...
Грмуш напиша:
Што направија Татарите што влегоа....Начисто ја упропастија Бугарија...Уште несмеат да патуваат без визи а и го затворија Козлодој и тука изгубија мн. милиони!
1. Ја оправија... по упропастена не можеше да биде.
2. Патуваат секаде без визи, а на нас ни опнаа визи ако случајно сакаме да одиме да ебиме бугарки. А не е дека не сакаме. Замисли, Татарите ни ставија виза. Искаш да ебе6 расна блгарка? Има6 виза приател?
3. За козлодуј уште им плаќа ЕУ и ќе им плаќа. А што можат да ни затворат на нас ако влеземе во ЕУ? Ќе ни затворат некоја патарина? :tapp:
 

Грмуш

Пичкмајчин
Член од
11 октомври 2007
Мислења
1.118
Поени од реакции
90
Toa e nevidena farsa odamna so integracijata vo NATO i EU i mislam deka prikaznata zavrsi so vetoto vo Bukurest.I da gi ispolnime site benchmarkovi i site preduslovi za vlez vo EU Grcija pak ke stavi veto i za EU ako ne go promenime naseto ime i ne nacneme vo nasiot identitet .Zatoa sekoj asalen politicar treba da presece vo vakvi momenti no se razbira bez nikakvi izolacionisticki potezi ...i seuste da neguvame dobri ekonomski i politicki odnosi so EU i USA
Абе треба да се негуваат односи со сите...ама ние што правиме: како они свират така ние играме...И тоа нечини....
 

Грмуш

Пичкмајчин
Член од
11 октомври 2007
Мислења
1.118
Поени од реакции
90
Pere ти кажа, ама кој да го чита



1. Ја оправија... по упропастена не можеше да биде.
2. Патуваат секаде без визи, а на нас ни опнаа визи ако случајно сакаме да одиме да ебиме бугарки. А не е дека не сакаме. Замисли, Татарите ни ставија виза. Искаш да ебе6 расна блгарка? Има6 виза приател?
3. За козлодуј уште им плаќа ЕУ и ќе им плаќа. А што можат да ни затворат на нас ако влеземе во ЕУ? Ќе ни затворат некоја патарина? :tapp:
Хаха па тоа е проблемот што нема што да ни затворат па ке ни го земат името!За НАТО ги исековме тенковите и што...???Влеговме во НАТО...ма јок....Може да влеземе само со помош на новиот амбасадор и доколку Мек Кен стане председател...инаку бркај Русија и Кина додека е време...
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Хаха па тоа е проблемот што нема што да ни затворат па ке ни го земат името!За НАТО ги исековме тенковите и што...???Влеговме во НАТО...ма јок....Може да влеземе само со помош на новиот амбасадор и доколку Мек Кен стане председател...инаку бркај Русија и Кина додека е време...
Бате бе 15 год имаш шо се замараш за НАТО и ЕУ дај плс оди бркај жени... бтв од железото од тенковите имаме поголема полза т.е ќар него ли од самите тенкови т.е старото железо кое ил се движеше ил не :) знајш дека за таква опрема требе мнооооогу одржување кое КОШТА :) а за тие тенкови требеше бааѓи повеќе... се модернизираа тие што можеше дел се оставија како борбени мети другото се стопи бар пари се зеде од железото :) а и за шо ќе ни се тенкови?? КОЈ ЌЕ НЕ НАПАЃА?
 
Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
220
Никогаш не сум ни сакал Македонија да влезе во ЕУ..или НАТО...
АБЕ КОЈ ЈА ВРТИ БУГАРИЈА!

Глејте го чичо Буш како ќе мава шамари :)

Јесда и ние ќе попиеме по некој...ама они повеќе! :vozbud:

Сеир! :)
__________________

Това е твој цитат от 02-04-08, 13:32, кога Буш каза дека Македониjа ште получи покана. Не останах с впечатление дека си против НАТО.
Ако питаш мен не би и трјабвало да си. Когато Македониjа влезе в НАТО, тја ште б'де много по-сигурна и предвидима д'ржава, което ште позволи инвеститорите да ја оценјат.
 

Грмуш

Пичкмајчин
Член од
11 октомври 2007
Мислења
1.118
Поени од реакции
90
Бате бе 15 год имаш шо се замараш за НАТО и ЕУ дај плс оди бркај жени... бтв од железото од тенковите имаме поголема полза т.е ќар него ли од самите тенкови т.е старото железо кое ил се движеше ил не :) знајш дека за таква опрема требе мнооооогу одржување кое КОШТА :) а за тие тенкови требеше бааѓи повеќе... се модернизираа тие што можеше дел се оставија како борбени мети другото се стопи бар пари се зеде од железото :) а и за шо ќе ни се тенкови?? КОЈ ЌЕ НЕ НАПАЃА?
Хаха дефинитивно ке изгасам да ми се покажуваат годините...Колку ќар бе бато од железото...од 10 тенка колку лим ке се извади...колку челик...тоа е смешно...а кој ке не нападне...ке видиш за 2 год. доколку го признаат косово над 120 држави ама тоа е веќе друга тема...А и морам да се замарам со НАТО и ЕУ тоа ми е струката...Јеб**а:smir:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Атила, незнам колку знаеш, но после ветото, САД потпиша договор со Македонија за безбедност. Значи, со тоа јас сум задоволен. Е сега, каква надворешна политика водат моите водачи...несакам ни да коментирам.

Сепак, не е пресудно да си во НАТО за да просперираш...или ЕУ. Како што не и е ни на Норвешка, ниту на Швајцарија, е мене ми е криво што мкмоите политички водачи не го следат примерот на овие...

Ама вазалство си е вазалство.
 
P

Princ

Гостин
не е пресудно да си во НАТО за да просперираш...или ЕУ. Како што не и е ни на Норвешка, ниту на Швајцарија, е мене ми е криво што мкмоите политички водачи не го следат примерот на овие...
Не може секоја земја да биде Швајцарија или Норвешка Трн. Да можеше, никоја земја немаше да сака да се приклучи кон тие организации или њхатевер и да се. Отсекогаш заедништвото, сојузништвото успевало.
Не ме сваќајте погрешно. Против сум за промена на име или подигрување со идентитет. Но, во никој случај не можам да плукам против напредокот. Побогу, просечна плата не е ни 15.000 (а јас ни таа не ја прифаќам... најголем дел од населението зимаат помалку од 10.000 денари плата, ама неколкумина директоришта што зимаат огромни пари го качуваат просекот), толкава е и потрошувачката кошничка (значи најосновни работи да си имаш), имаме 35% невработени... И не сакаме во ЕУ? Па свака ни част во тој случај....
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
Podobro ni e bez NATO i EU. Kamo sreka da napravime nekoja seslovenska unija, pa da vidite koja ke e podobra EU ili Seslovenskata. Pozdrav.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom