Збогум Југо

GRUNGE

Cobain со цигарче!
Член од
25 февруари 2008
Мислења
677
Поени од реакции
28
4900 евра со нова шал табла. Баш вчера возев едно. Ептен ми се допадна за парите. Подобро Југо отколку Матиз. Само Матизот што има 4 врати, друго ништо не е подобар.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Па искрено... Подобро Југо не само од Матиз.. туку и од повеќето возила кои се тркалаат по нашите патишта. Иако сите плукаат по нив, јас се обложувам дека Југо ке испрати 2 Матизи, неколку Дачии......
 

McQ

McQ
Член од
15 мај 2008
Мислења
208
Поени од реакции
28
otiso je sumadinac u penziju...............
pa nek ti je sa srecom cedo.....
 
Член од
27 септември 2008
Мислења
375
Поени од реакции
24
Зашто толку во странство го омаловажуваат југото!!!Супер кола е за тие пари(5000 евра), плус евтини делови.
Видете на клипов како го омаловажуваат.


 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Има има... и не само тоа, туку во 90-тите имаше и модел за Америка... Со табла во миљи. Не постигнаа некој успех, имаше на тв, америте од нив правеа ВЦ-а, телефони, пијана...
 
Член од
27 септември 2008
Мислења
375
Поени од реакции
24
Сум слушнал дека тие југовци кои биле за извоз биле нешто поквалитетни од оние за наш пазар.Незнам дали е точно!
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Овие денови некој купувач понудли 50 000 евра за последното Југо :vozbud:



 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
И да престанат со проиводство, сепак сеуште ќе ги гледаме старите низ градот, потсетувајќи се дека немаат наследници повеќе:)
Рест ин пис Југо
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Ахх Југич.. му дое крајот. Возев и јас 55ка еден мандат од 2004та до 2008ма летово, поминав со него и кај може и кај не, еднаш ми го украдоа али пак ми се врати, кварови миљон, спомени дупло, а сувозачко седиште не се креваше.. :pos2: Сеа носталгија ме фати :pos2:
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.365
Поени од реакции
520
Ова на сликиве , ко на погреб да ги праќаат колите ! Уште па плачеле вработените ...:pos2:
Искрено , полоша кола здравје , требало чергиче да даваат со нејзе кога ќе ја купуваш , пошто нонстоп се расипува !
Ова не го зборам за џабе , туку од лично искуство . Возам една ваква канта , Југо 55 90 година , и веќе немам нерви да ја поправам нонстоп!
Ќе реќе некој евтини му се деловите . А не кажуваат дека се се тоа шкарт делови . Пример , пред еден месец сменив црева на кочници , и ко ќе видам ... се искинале "новите" :uvo:
Колава освен некаква си сентиментална Екс Ју вредност , не вреди ни 5 пари !
НЕКА ПОЧИВА ВО МИР :smir:
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
Сепак какво такво Yugo е нешто повеќе од кола, кој возел знае.
:pop:Yugo RIP!
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
А не кажуваат дека се се тоа шкарт делови . Пример , пред еден месец сменив црева на кочници , и ко ќе видам ... се искинале "новите" :uvo:
Купувај ДМБ оригинал делови а не кинески турски или идиски
 

Kajgana Shop

На врв Bottom