За што загина брат ми?

Danger

Survivor
Член од
15 април 2008
Мислења
57
Поени од реакции
23
Одговорот како што веќе кажаа повеќето од членовите нема да го добиеш, сите жалиме за твојата загуба и за загубата на сите македонски борци и синови. Една песна во чест на сите загинати http://www.youtube.com/watch?v=kOrgacHzr1E
Но сакам едно да ви кажам -
2001та година не беше политика и не беше перење пари туку ЕКСТРЕМНИТЕ АЛБАНЦИ ги застапуваа идеалие за голема албанија и најпрво сакаа да започнат од Македонија, но имаа голема среќа поради учеството на странските сили и делегати кои што ја смирија топката и ги извлекоа живи од Арачиново.
Да се молиме и надеваме дека второт полувреме кое што толку време се најавува и зборува да НЕ СЕ ПОВТОРИ, но ако дојде до тоа грешката ќе ја исправиме и овој пат нема да дозволиме да си поигруваат со нас.
МАКЕДОНИЈА НА МАКЕДОНЦИТЕ
 

TheQueen

Поларна мечка од цвет на цвет
Член од
26 ноември 2013
Мислења
584
Поени од реакции
791
Поминаа повеќе од 10 години од страшни масакри во 2001 година.Животот го дадоа повеќе од 60 млади војници,некои од нив со мазни лица.Бутнаа цели фамилии во црно,ги уништија мајките за целиот живот.Некој вика дека е гордост да ја браниш својата татковина,и храбро да загинеш за неа ако тоа е потребно!Ова е најпогрешното нешто што сум го слушнал во мојот живот,и срцето ми се грчи кога ќе ве прочитам вас форумџиите како сте за уште една војна.Вие деца убави,никогаш не сте ја осетиле горчината многу близок ваш да биде МАСАКРИРАН од погани кучиња.Никогаш не сте почуствувале како е близок твој да не му се израдува на детето негово!

Уште и ден денеска се води пропаганда дека треба да ја сакаш Македонија,дека треба да се бориш за неа и слично бљувотини.За која татковина да се борам?! За таа истата што терористите што масакрираа да седнат во парламент и да ни ја водат државата што во 2001 сакаа да ја окупираат?

Војниците млади загинаа.Еден мудар вика дека човек умира два пати,еднаш кога физички ќе умре,а вториот пат е кога ќе го заборават.

Дали некој од вас памти,дека имаше млади луѓе што го дадоа животот за знамето,а со тоа и индиректно загинаа и за вас?!

Ќе ве молам,да се најде некој паметен,пошто многу самопрогласени високоинтелегенти особи и добри познавачи на поновата Македонска историја и политика,што ќе ми одговори едно прашање:

ЗА ШТО ЗАГИНА БРАТ МИ ВО 2001 ГОДИНА?
За ништо...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom