За што живеат луѓето?

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Лугето живеат за да се вљубат.....да створат потомство и да заминат од светов исто како што дошле без трага........
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
За да си ја најдат сродната душа и потоа да пловат низ безконечноста.
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
E bas ova e ona prasanje so sekad si go postavuvam. Ali sekad dobivam ist odgovor: Ziveat za da si ja ostvarat svojata cel, da ostavat nesto zad sebe, nesto vredno da napravat". Pa do nekade i taka e. Ali so znam ponekad i mi nema smisla zeveenjevo koa pak ke si crkneme.
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
За да им биде досадно
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
Живеат за да бидат некако запаметени во некое срце, и да продолжи животот на земјата :)
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
prasanje na koe nema tocen odgovor....ziveeme za da ostvarime nekoi celi za da sozdademe potomstvo i da se razviva zivotot a potoa da si zamineme
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Барајќи ја целта на постоењето,некои луѓе живеат бесцелно!!!
Има и такви, кои постојат за да им го загорчат постоењето, на другите.
Е има и такви,што не се криви што постојат!!!

Не ме бришете! Така мислам,така кажувам. А и вистина е!
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
179
Поени од реакции
1
Zatoa sto se rodile:)mnogu jasno.A kako go ziveat zivotot e toa e veke druga tema jas taka mislam.
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
Ziveat za sakaat,da gi ostavrat svoite sonista.ima nesto poubavo od toa?
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Ako lugeto ziveat za pari,togas zosto poznatite faci koi imaat i pari i milioni luge sto gi obozavaat se osekaat mizerno i nesrekno ili u kraen slucaj se samoubivaat(kako Kurt Cobain)?
Veruvam deka ona za sto ziveat lugeto e celosno prifakanje i bezuslovna ljubov.Dovolno e da se otvori bilo koja kniga od oblasta na psihologijata za da se sfati deka nadostatokot na ljubov i prifakanje uste od najmala vozrast e toa sto ne pravi nesrekni i moze da ne "zaebe" za cel zivot.A u seto toa parite se samo sredstvo za dobivanje na pocit i mok,sto go izednacuvame so ljubovta i prifakanjeto koe ni fali.Ama,zamena za niv nema.Zatoa pak ke gi dadam slavnite i bogati faci kako primer.
 
K

kat.<3

Гостин
секој живее за нешто што за него значи најмногу. за мене тоа не може никогаш да биде богатство, како она во материјална форма, но секако дека е среќата, вистинските и искрени чувства, and true l O v e that comes SOFTLY !!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Луѓето живеат за да го сознаат животот.За да поминат низ него и да дознаат и научат нови работи.
Живеат за да трагат и најдат среќата.
Живеат за да сакаат и бидат сакани.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.662
Поени од реакции
5.348
Согледувајќи на денешната состојба добар дел од луѓето денеска живеат за да имаат кеш!!Ако имаш кеш денеска ќе имаш и добра кола, ако имаш добра кола ќе вртиш добра женска, ако вртиш добра женска заедно со парите ќе имаш почит, и ако имаш почит ќе имаш влијание и дејство!!Така е денеска...Сите вредности се максимално изгубени!!Љубовта речиси не постои...Ретка е(фала му на Господ ја имам вистинската ), другари ќе имаш ако имаш кеш да ги налеваш со кафиња , пиво, или ако им требаш за услуга нешто, инаку пет пари не те вртат!!(секој си има два-три другари кој поверни кој не) исто така и јас!!Така да задоволен сум од мојот живот за разлика од она што се дешава на денешницава!!Имам љубов?? да женска, и љубовта на мајками..Ме служи здравјето?? колку толку да!!Имам другари??Не се многу, ама барем знам кои ми се вистински!!Имам покрив над глава? имам...И не ми треба ништо поќе, за нормален живот..Не ми треба ни кола, кај ќе се возам??Низ нашиот голем град??Ниту многу кеш..Да си ги задоволам потребите, јадење , пиење спиење...Малите работи го прават животот среќен!!
Значи јас живеам за МирЉубовРеспект!! Да живee undergroundot!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom