За што живеат луѓето?

pinky**

..all over again..
Член од
16 декември 2005
Мислења
383
Поени од реакции
4
Pred se zivees zosto taka sakal Sevisniot!!A posle doaga seto zemno zadovolsto ili nezadovolstvo!Zivees za da si sreken da bides sakan i da te sakat ..Zivees za da places da taguvas da se raduvas i da uzivas..Pa sega koj kako ja naredil zar ne?
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Zivotot e interesna pojava.Vo najgruba smisal ziveeme za da umreme po nekoe vreme.No sepak, sekoja individua ima svoja uloga vo sudbinata.Nikoj ne se rodil popusto,sekoj ima nekoja cel koja treba da ja ostvari i zaradi ostvaruvanjeto na taa cel toj zivee, se dodeka da ja ispolni a potoa se sozdava druga cel i druga i druga... i postojano sme vo edna borva za dokazuvanje i pobeda, se dodeka ne ja osvarime celta za koja ziveeme
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
па луѓето живеат за да го дочекаат моментот кога ќе умрат ;)
 
Член од
12 март 2006
Мислења
354
Поени од реакции
1
za da mozat da pisuvaat na forum na tema: za sto ziveat lugeto
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
луѓето живеат пошто не им се умира
 

Slash_sk

GN'R zavisnik
Член од
9 мај 2006
Мислења
103
Поени од реакции
3
Мислам дека живеат за подобро утре
 

Stefanos_M

Moscow_Boy
Член од
23 април 2006
Мислења
563
Поени од реакции
0
Што е тоа што го прави човекот да живее???
Што е тоа што не тера од ништо да правиме нешто, или што ке добиеме ако успееме во животот?
Хмм... Истото прашање е што живот. Тешко дека ке сфатиме набргу...
 

Marata

kinky
Член од
9 мај 2006
Мислења
473
Поени од реакции
3
Јас живеам за да бидам среќна, за вас незнам.....
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Сите живеат за да се среќни. Убо си рекол Ниче - Среќата треба да го оправда нашето постоење :cuc:
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Zasto majka im gi rodila...
A ako zborime seriozno... Nikad ne go sfativ toa... Sekoj treba da si ima SVOJA cel vo zivotot, i da ne kopira drugi luge... Kako sto rece ednas Hugh Heffner `Zivotot e prekratok za da se ziveat tugi snista`. Najverojatno ke sfatime zasto otkako ke umreme site :D
 
С

Сатори

Гостин
Љубовта и среќата

Едно од моите омилени прашања за некој да остане збунка е:
,,Зошто живееш?”
Е сега што е работава , секој си има свои причини , затоа толку мн. ја ценам индивидуалноста и оргиналноста , ама мислам дека најголемата причина поради која луѓето живеат се моментите , среќата , остварувањето на соништата или едноставно да направат да им биде убаво , ама како кулминација ја ставам среќата и љубовта:love2:
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
876
Поени од реакции
1
Lugeto ziveat za da postignat nekako uspeh (ljuboven, deloven itn..) sekoj si ima zacrtano cel vo zivotot, i se obiduva da go ostvari... samo na nekoj luge "srekata ne im se nasmeala" pa taka da zavisno dali od finansiski ili neznam kakov problem ...... ne uspevaat...
BTW zivotot e lotarija, tie sto imaat sreka dobivaat!
 

LP Fan

Mike Shinoda
Член од
10 мај 2006
Мислења
117
Поени од реакции
1
Нема причима.Живееме затоа сме избрале да живееме. Ако ја сега се убијам нема да живејам. Може да живееме за што и да сакаме, само треба убаво да избереме затоа што животот ќе го имаме еднаш и треба да пазиме да не го изгубиме џабе.
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Со секој ден од својот живот јас сум се поблиску до бесмртноста.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom