За што живеат луѓето?

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Кога се раѓаат луѓето и немаат баш зацртани цели Мац.

Живееме за да оставиме трага од нашето постоење, потомство и слично ..
 
Член од
12 јануари 2006
Мислења
374
Поени од реакции
9
Мислам дека ^Killer^Boy сакал да ја "крсти" темава -која е смислата на животот?-али нема веза сепак вака јас ќе кажам:Животот е премногу краток за ние да ја сфатиме неговата смисла.
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
зошто воопшто мислите дека има живот!?!
замислете си се себе си наназад многу време и речете си зашто баш јас сум се родил: шо ако бил некој друг: а шо ако гој бил подобар од мене?
и многу други работи неможеме да си ги објасниме но ете тоа е тоа!!!!
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Virus напиша:
зошто воопшто мислите дека има живот!?!
замислете си се себе си наназад многу време и речете си зашто баш јас сум се родил: шо ако бил некој друг: а шо ако гој бил подобар од мене?
и многу други работи неможеме да си ги објасниме но ете тоа е тоа!!!!
Odgovor na toa prasanje,slabo deka ke doznaes
 

neo-geo

The Empire Strikes First!
Член од
17 август 2005
Мислења
500
Поени од реакции
2
За да мрчат у секоја прилика, ете затоа :kez:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
ЖИВЕАТ ЗА ПОДОБАР ЖИВОТ!!!
 

^Killer^Boy

HeLp Me
Член од
15 март 2006
Мислења
153
Поени од реакции
2
E mozda :)

Znaete sto?Ne mislev deka ke ima mnogu mislenja na temava.
 

^Killer^Boy

HeLp Me
Член од
15 март 2006
Мислења
153
Поени од реакции
2
Popravo da umrat :),ali i da uzivaat vo zivotot.
 

DACY

DON JUAN
Член од
9 февруари 2006
Мислења
282
Поени од реакции
0
Maahh..za drugite mi e tesko da kazam...a ja..puff..za da si ja napravam dushickata srekna..sreka za muz se znae sto e..a koj ne znae nek izvoli na sovet vo planetata italmak..:)
 

Locutus of Borg

Trekkie
Член од
5 август 2005
Мислења
301
Поени од реакции
4
Прашањево е глупаво. Неможам да дадам конкретен одговор.

Секој би требало да си најде некоја причина, идеал или што и да е за да го живее животот.Животот и нема некоја смисла. Создаваш, учиш, добиваш, губиш _______ (додадете си тука зборчиња по желба) за на крај да умреш. Сите умираме. Не гледам некоја друга цел.

Но, можеби сепак има некоја посебна причина, која не ја знаеме. :)

^Killer^Boy, во првата порака на темава спомна пари. Да, парите се океј, ама не е се во нив. Те прават среќен, да, но замисли го ова: Богат си, имаш пари до небото, можеш се што е материјално да си купиш, а си прикован за инвалидска количка. Think about it...
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Па живеат заради тоа што некој им подарил живот и вака или онака тие треба да се благодарни за тој живот што го имаат. Зашто тој живот каков-таков нивни е и сепак...во секое лошо има малку добро и во секое добро малку лошо :)
Нема точна дефиниција за што живеат луѓето сепак.
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Jas mislam deka imav napisano post na ovaa tema ama nemozev da najdam nikade deka imam napisano..izglea na nekoja druga sum go pisuvala ova so sakam da vi go kazam vo vrska so pricinata za koja lugeto ziveat...

Zivotot pretstavuva eden poklon koj sekoj od nas go dobiva od nekoj so e daleku pomoken od nas!Koga veke go imame zivotot na raspolaganje,zasto da mislime deka ziveeme samo za eden den da umreme?Zaso da go cekame denot na smrtta ne pravejki niso so nasiot zivot?Ima mnogu bezbroj opcii za ona sto bi mozele da go pravime vo meguvreme,za da ostaneme zivi zasekogas..Sekoja sekunda od vremeto na nasiot zivot ja ima bescenetata vrednost-ne moze da bide povtorena nikogas poveke!Tokmu zaradi toa,sekoja sekunda treba da ja iskoristime za nesto korisno i vredno,nesto sto ke ne napravi najsrekni na svetot,za potoa nasata sreka d im ja preneseme na site okolu nas..na toj nacin ke ostavime nasmevka vo secie srce,i nikogas nema da bideme zaboraveni!Ako ostaneme zapameteni po vedri nesta,togas so sigurnost mozeme da kazeme deka nikogas nema da umreme,zatoa sto so sekoja srekna slucka,drugite ke se sekavaat na nas!
CELTA NA COVEKOVIOT ZIVOT NE E DA SE UMRE...celta e da se iskoristi zivotot i da se nadmine tagata i neuspehot!
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Za da jadat,da pijat,da spijat,za pari,za seks itn.Ama mislam deka ne treba da se misli na toa nego da si se zivee zivotot.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom