За мене не постои римски папа.

Дали би ги славеле вашите празници по Грегоријанскиот календар?


  • Вкупно гласачи
    7
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
Југослав е вештачко име кое е единствено употребувано за присилно преименување на торбешите, власите, романците, унгарците, италијаните итн кои живееле во Југославија.
A be ajde ti toa sam go smisli so go napisa ili ti go kaza nekoj!!!
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
A be ajde ti toa sam go smisli so go napisa ili ti go kaza nekoj!!!
Ако ти си слеп и гллув при очи и уши, кој ти е крив.

Стварно почнав да ги презирам ова југоносталгирачиве...:)))) Немој да си спомнал нешто што било вистина од тоа време, очи ќе ти ископаат, за да не гледаш...како нив. Жално.
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
So mu fali na imeto Jugoslav more???
му фали мотивот за неговото ставање, т.е. му фали држава

него друго ме мачи мене а е во некаква врска со темава, моментално ми е многу досадно и што да правам кога повеќето слават а мене не ми е празник, па размислувам дали да мењам вера или да станам неверник

честит празник на сите на кои овој и утрешниот ден нешто им значат
 
Член од
22 јули 2008
Мислења
819
Поени од реакции
26
му фали мотивот за неговото ставање, т.е. му фали држава

него друго ме мачи мене а е во некаква врска со темава, моментално ми е многу досадно и што да правам кога повеќето слават а мене не ми е празник, па размислувам дали да мењам вера или да станам неверник

честит празник на сите на кои овој и утрешниот ден нешто им значат

Voopsto ne se slagam so vas po toa prasanje bidejki imeto Jugoslav kako prvo nema vrska so imeto na drzavata tuku so potekloto plemensko kkoe go imame a toa e Juznoslovenskoto.

Toa vi e isto kako da kazete deka nema Palestinci bidejki nemalo drzava po ime Palestina.

Ne gledam nisto loso nekoj da se vika Jugoslav bidjki so toa ne se velica nisto sto ima vrska so nekoja si drzava koja povekje ja nema tuku ima podlaboka forma zatoa sto zadira vo korenite na naseto naselenie koe zivee na ovie prostori.

Ako se sramime od naseto poteklo se sramime od nas samite , a so toa i samite sebe si se negirame.
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
Voopsto ne se slagam so vas po toa prasanje bidejki imeto Jugoslav kako prvo nema vrska so imeto na drzavata tuku so potekloto plemensko kkoe go imame a toa e Juznoslovenskoto.
...
ако ми најдеш некој што е роден пред 1945 или ај нека биде пред 1940 а се вика Југослав, одма ќе се сложам со тебе
 
N

n/a

Гостин
Доколку ги слушате ова дпбне-овциве,
многу нови работи ќе научите за вашето потекло, драги мои.

-Ќе научите дека Бадниковото гранче е српско,
-православната црква исто српска,
-вие сте католици (или членови на онаа циганската вера наменета од католиците за грците и бугарите)
и ред други работи кои што не се за спомнуење на оваа тема.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom