За мажите: машинка за бричење или стариот добар брич?

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
Сум пробал да се стругам со машинка, мислам дека беше Phillips некаков ама беше полугорење полу кубење и завршив црвен и неквалитетно избричен. Затоа, Gillete Mach 3 или нешто у таа категорија и фурам, со не сум имал мака никогаш
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
секој ден си мачам мака со бричењето и сум барал бааги начини како да си олеснам. проблемот ми е што од стругањето контра на вратот ми се иритира вратот и станувам реднек :) барав на интернетов нешто да се најде фајде за бричењето и читав дека од машинките се ствараат подкожни влакна (растат само у кожата не надвор) па ја одјебав таа варијанта. барајќи друго решение дознав дека најдобро било да се става пењата за бричење со четкичка за пења. И тоа најдобри биле оние четки со влакна од јазовец. (а екстремно најдобрите со влакна од вратот на јазовецот :raz: ) демек многу полесно било за бричење после со било кој брич али се препорачува стариот класичен брич. (али со дисклејмер првите 3-4 пати можеш да се сјебеш дур да се одвикнеш од старите потези научени со „модерен“ брич). Уште не сум набавил ни четка ни па брич класик па не знам колку е тоа точно :( моментално сум на Gillette M3 Power, знае да ме направи реднек али за тоа секогаш кога можам сбричам уз туширање кога лицето е омекнато од вода и пареа и нема проблеми
Da vo pravo si probav so masinka nekako ne se bricev bas dobro t.e mnogu brzo mi rasnese bradata sakam da probam so onie berberskite sega da vidam razlika
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.802
Поени од реакции
29.351


e ova beshe mashinka za brichenje(y)
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
756
Поени од реакции
358
Ај препорачајте некој брич замена за Gillette Sensor Excel пошто го користам 10 години и сакам да го заменам. Важен ми е квалитетот и цената на бричот и на ножевите. А колку коштаат отприлика ножевите за Wilkinson бричевите? Подобри се од Gillette?
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.365
Поени од реакции
520
Ај препорачајте некој брич замена за Gillette Sensor Excel пошто го користам 10 години и сакам да го заменам. Важен ми е квалитетот и цената на бричот и на ножевите. А колку коштаат отприлика ножевите за Wilkinson бричевите? Подобри се од Gillette?
Поидеална замена за Sensor excel од овоја брич , здравје :

П.С. А за Вилкинсон не би можел да ти пренесам мое искуство , бидејќи откако почнав да се бричам ( пред 17-18 години) користам исклучиво производи на Gillette и сум презадоволен . МОделов на сликава го користам 3-4 години , и е најдобриот жилет до сега што го имам користено . Има во рачката некое мини моторче кое создава вибрации и каде каде го олеснува бричењето .
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271

ова е мојата опрема и погон за бричење, сапунче (од турските не е на слика), четче, некни си купив поново ова беше бајаги старо, стар брич (го острам на кожен ремен обесен на шајка) и обавезно чавче шљивка да смирам раката и релаксирам душата, и како капак - Брион, за да мажот мириса на маж...
 
Член од
16 април 2011
Мислења
607
Поени од реакции
154

ова е мојата опрема и погон за бричење, сапунче (од турските не е на слика), четче, некни си купив поново ова беше бајаги старо, стар брич (го острам на кожен ремен обесен на шајка) и обавезно чавче шљивка да смирам раката и релаксирам душата, и како капак - Брион, за да мажот мириса на маж...
Од кај го најде Брионот?
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
Поидеална замена за Sensor excel од овоја брич , здравје :

П.С. А за Вилкинсон не би можел да ти пренесам мое искуство , бидејќи откако почнав да се бричам ( пред 17-18 години) користам исклучиво производи на Gillette и сум презадоволен . МОделов на сликава го користам 3-4 години , и е најдобриот жилет до сега што го имам користено . Има во рачката некое мини моторче кое создава вибрации и каде каде го олеснува бричењето .
Со Овој и јас се средувам ..задоволен сум :D
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
ма брич си е брич:) Ма да јас се бричам еднаш месечно или во двата месеца
 

Kajgana Shop

На врв Bottom