За мажите: машинка за бричење или стариот добар брич?

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.659
Поени од реакции
38.845
Една машинка Северин за 1000 денари од агротехна ја земав пред 7 години, уште брка работа. Што се замарате за толку скупи работи за една брада.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.783
Поени од реакции
21.188
Една машинка Северин за 1000 денари од агротехна ја земав пред 7 години, уште брка работа. Што се замарате за толку скупи работи за една брада.
Jaa poslednata od fb ja zedov, 500 denari. Malecka, nafatna, si brka rabota, soznam zadovolen sum.
 
Член од
1 април 2017
Мислења
282
Поени од реакции
43
toa e najglup proizvod bez konkurencija, bukvalno za nisto ne go biva kaj mene. probav na glava, lice, telo, nisto ne biva.

posebna masinka za sekoj del od teloto vekje :D
Автоматски споено мислење:


od trite proraso, zeleno belo crveno, ova ima najjak miris, na site proizvodi.

mala zamerka e deka, kaj zelenoto, nema nekoi sostojki za zastita, posebno za cuvstvitelna kozha, za toa podobri se belo crveno ili ima crna krema aloe vera.

ama ako nemas problem so osetliva kozha, ova e najjak miris i osvezuvac, epten te otvara :D

ovie zelenite se edinstveni so gi imam videno niz marketi, drugite mora od posebni prodavnici so naracki.
Кој маркет?
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
362
Поени од реакции
810
Баш бев загреан да го купам Филипс Оне Блејд оној за лице и тело. Кој го има да сподели искуство дали е задоволен?
 
C

confusion

Гостин
Screenshot_1.jpg

Земав вакво, уствари не ни загледав дека е балсам, така у пролаз го собрав, мислев колонска е, не е лошо ама сакам после бричење да си освежам лице со стар, добар алкохол, да замириса, ова ни мирис, ни алкохол има. :D

Обично користам вакво.
Screenshot_2.jpg

Некои препораки за после бричење, само да не е прескапо.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Мала поднова.

Mühle Rocca R94 и нова четка nom чиј производител исто така е Mühle.

Ако се погоди ќе држи до крај :D



Gesendet von meinem SM-S901B mit Tapatalk
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.250
Поени од реакции
3.174
Прегледај го приврзокот 357982

Земав вакво, уствари не ни загледав дека е балсам, така у пролаз го собрав, мислев колонска е, не е лошо ама сакам после бричење да си освежам лице со стар, добар алкохол, да замириса, ова ни мирис, ни алкохол има. :D

Обично користам вакво.
Прегледај го приврзокот 357983

Некои препораки за после бричење, само да не е прескапо.
Домино.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.117
Поени од реакции
8.906
Cetkata bese okolu 10€ a bricot 80€.
so e fintata so cenite?
cetkata dosta eftina, a bricot dosta skap.
sho materijali se?

mislam deka generalno i dvata proizvodi (tie modeli ja so sum gledal) se rang na ceni 40-60e

jas imam Muhle R41 mislam bese toj, negde 50-60e mislam go plativ.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
so e fintata so cenite?
cetkata dosta eftina, a bricot dosta skap.
sho materijali se?

mislam deka generalno i dvata proizvodi (tie modeli ja so sum gledal) se rang na ceni 40-60e

jas imam Muhle R41 mislam bese toj, negde 50-60e mislam go plativ.
Bricot e so vonreden kvalitet od toa sto mozev da vida, dosta tezok i normalno design i ime imaat uloga. Ne deka so slicen model za 40-60€ kako sto vikas nema da vagjas ist rezultat. Iskreno posle nekolku nedeli koristenje moram da kazam deka razlikata so predhodniot model e ogromna. Pomalku iritacii, poprecizno bricenje zalam sto porano ne se odluciv za vakov ama iskreno nemav potreba oti toj sto go imav uste e vo odlicna sostojba. Ali sakav eden za narednite 10+ godini pa go zedov ovoj.

A cetkata e so prirodni vlakna moram da kazam cudno malce deka meki se predhodnata mi bese so vestacki vlakna i bea dosta tvrdi. Ama i dvete pravat dobra penja.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.117
Поени од реакции
8.906
Bricot e so vonreden kvalitet od toa sto mozev da vida, dosta tezok i normalno design i ime imaat uloga. Ne deka so slicen model za 40-60€ kako sto vikas nema da vagjas ist rezultat. Iskreno posle nekolku nedeli koristenje moram da kazam deka razlikata so predhodniot model e ogromna. Pomalku iritacii, poprecizno bricenje zalam sto porano ne se odluciv za vakov ama iskreno nemav potreba oti toj sto go imav uste e vo odlicna sostojba. Ali sakav eden za narednite 10+ godini pa go zedov ovoj.

A cetkata e so prirodni vlakna moram da kazam cudno malce deka meki se predhodnata mi bese so vestacki vlakna i bea dosta tvrdi. Ama i dvete pravat dobra penja.
pretpostavuvav deka e potezok ili nekoj pospecificen celik, posto najcesto rang na ceni na bricovi e 30-70e. verojatno poteskite bricovi povekje "legnuvaat na raka" i imas povekje oset pri dvizenjeto, so bi trebalo da dade podobar rezultat.

za cetki od 10e, malku sum skepticen, ama cim ti brka rabota ok :D
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.117
Поени од реакции
8.906
Edno od pogolemite zadovolstva, probuvanje novi proizvodi za bricenje

F9782CFF-CD4D-4A55-B18B-8A0265AF5556.jpeg

Gi kupiv kako poklon za tatko mi, sapun za bricenje i aftershave so miris na tutun, vanila i nekoe ovosje. Mi se vide interesno pakuvanjeto, ama mirisot mu e uste pojak i dolgo trae.

Dobro e da se sredam posle skoro 2 nedeli zapusten :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom