За мажите: Дали сте плеснале (удриле) девојка?

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Слушнав дека на жена рака не се крева, па кога ја подбрав на клоци.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Не, и мислам оти никогаш нема. Едноставно Игонр.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.108
Поени од реакции
7.747
Браво за тебе! Поздрави и честитки! Но океј, кога на друг начин неможеш егото да си го заситиш само тоа ти преостанува .
Зошто дека ја кажувам вистината и не се правам светец како 90%на форумот .Јас што ги познавам машките едно добри 60% имаат барем еднаш удено жена ако не и повеќе пати да тепаат .Само се со текот на времето како што растат мажите (а ове на темата претежно деца пишувале)ќе тепаат ЈБг и Bwe ако некој заслужува(те вади од контакт или изнервира) ќотек мора да го добие и нема врска дали е маж или жена нели за рамноправност сме сите исти сме :smir:
Нема ништио страшно во еден шамар :wink:и тоа поговорките треба да се почитуваат тепај да те слуша и еб*ј да те сака :helou:
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Зошто дека ја кажувам вистината и не се правам светец како 90%на форумот .Јас што ги познавам машките едно добри 60% имаат барем еднаш удено жена ако не и повеќе пати да тепаат .Само се со текот на времето како што растат мажите (а ове на темата претежно деца пишувале)ќе тепаат ЈБг и Bwe ако некој заслужува(те вади од контакт или изнервира) ќотек мора да го добие и нема врска дали е маж или жена нели за рамноправност сме сите исти сме :smir:
Нема ништио страшно во еден шамар :wink:и тоа поговорките треба да се почитуваат тепај да те слуша и еб*ј да те сака :helou:
Ебате мужот, кога со ќутек сакаш да присилиш некоја да те сака.
Ми се повраќа од вакви психопати.
За тие како тебе, само преспивање у џандарска станица и по можност искачање од таму исшаран од пендрак као зебра.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.108
Поени од реакции
7.747
Ебате мужот, кога со ќутек сакаш да присилиш некоја да те сака.
Ми се повраќа од вакви психопати.
За тие како тебе, само преспивање у џандарска станица и по можност искачање од таму како зебра.
Ало бре македонка каде виде дека реков со тепање да те сака убаво ја кажав поговроката :тепај да те слуша i ebi da te saka
и не знам што се палиш толку на вистината таа е дека 60 % мажите тепаат или имааат удрено жена што треба да се лажиме тука и сите светеци да се правиме и убаво кажав ако некоја заслужува сигурно дека ќе биде удерена а што треба да му се попушти дека е жена тешко таа работа барем кај мене јас ете си признавам не дека се горедјам со тоа но тоа е само вистината ја кажувам
Ќе те молам друг пат без навреди и коплиметни ете прочија ја титулата под автарот мој и тој ти кажува се не требаше ти да ми потврдиш :vozbud:
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Ало бре македонка каде виде дека реков со тепање да те сака убаво ја кажав поговроката :тепај да те слуша i ebi da te saka
и не знам што се палиш толку на вистината таа е дека 60 % мажите тепаат или имааат удрено жена што треба да се лажиме тука и сите светеци да се правиме и убаво кажав ако некоја заслужува сигурно дека ќе биде удерена а што треба да му се попушти дека е жена тешко таа работа барем кај мене јас ете си признавам не дека се горедјам со тоа но тоа е само вистината ја кажувам
Ќе те молам друг пат без навреди и коплиметни ете прочија го потписот мој и тој ти кажува се не требаше ти да ми потврдиш :vozbud:
Ти па шо се палиш толку да удриш шамар на женско, наместо да комуницираш нормално? Удирање шамар на женско, според мене е многу ниско-примитивизам, слабост, идиотизам и ништо повеќе од тоа. Маж кој ќе крене рака на женско, не е ништо повеќе од психопат. Зошто некој маж би удрил жена, кога наместо тоа може да посети психијатар. Кој решил нешто со ќутек? Никој. Едноставно ако не оди некоја врска/брак, зошто шамарање, кога се може да се реши на фин и културен начин, без никакви трауматски последици. Срамота за маж кој продава сила на жена, а уште поголем срам за жена која би го трпела тоа однесување. Маж кој еднаш удрил жена, ќе удри повторно.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.108
Поени од реакции
7.747
Ти па шо се палиш толку да удриш шамар на женско, наместо да комуницираш нормално? Удирање шамар на женско, според мене е многу ниско-примитивизам, слабост, идиотизам и ништо повеќе од тоа. Маж кој ќе крене рака на женско, не е ништо повеќе од психопат. Зошто некој маж би удрил жена, кога наместо тоа може да посети психијатар. Кој решил нешто со ќутек? Никој. Едноставно ако не оди некоја врска/брак, зошто шамарање, кога се може да се реши на фин и културен начин, без никакви трауматски последици. Срамота за маж кој продава сила на жена, а уште поголем срам за жена која би го трпела тоа однесување. Маж кој еднаш удрил жена, ќе удри повторно.
Ти стварно не си од тука или се прајш дека не си од тука?
Прво кој ти реќе дека се палам ако удрам женско ?Никој јас само реков дека сум удрил и тоа и дека не се гордеаам со тоа
Друго викаш да комуницитраш нормално па сигурно дека ќе комуницираш нормално но кога од другата страна (женското) не возвраќа на нормален начин следува шамар
Трето викаш мажите кои удреле жена се писихопати и сега по твојата теорија 60% од мажите се психопати:tapp:
Четврто кој не сака да има добра врска и секој сака ако не оди да расчити на нормален начин но јас ти зобрам ако некој те извади од контакт и што знам навреди испровоцира нормално е да му вратиш на некој начин и најчесто тоа е со шамар и тој не е толку трауматски туку само обичен шамар и да не се повторувам ако некој заслужи нема врска дали е маж или жена треба да јади ќотек
Пето си во право и на претходната страна го напишав истото за жал така е :kesa:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Еве признавам сум плеснал девојка, но сепак на начин кој и одговара...можеби стилот на кој си истурам емоциите кога е најпотребно нема да им одговара на некој девојки на форумов али ипак тоа е истурање врз партнерката на сосема друг начин во кој не се повредени туку напротив ,,,,задоволени :)

Нејкам да го тупам на темава дека не се сметам себеси за некој "Јебач" али морам да признаам кога некој ми дава таков епитет мене ми доага ко комплимент :)

Да се вратиме на темава: Никад не сум удрил девока и нема ни да удрам,,,знам да се контролирам себеси и дококлу сакам некако да и се одмаздам го правам тоа на далеку полош начин него ли Физички напад .За моја срека одамна не сум бил во ситуација да се одмаздувам на девојка...

Голем поздрав до Леандра ,Јуник ,Деко и сите што учествуваа во муабетот од 44 страна па наваму,,,, и дефинитивно некој муабети мегу машко и женско не треба да земат место на форумов :) али тоа е само мое мислење и немојте да ве сватите погрешно :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
и не знам што се палиш толку на вистината таа е дека 60 % мажите тепаат или имааат удрено жена што треба да се лажиме тука и сите светеци да се правиме и убаво кажав ако некоја заслужува сигурно дека ќе биде удерена а што треба да му се попушти дека е жена тешко таа работа барем кај мене јас ете си признавам не дека се горедјам со тоа но тоа е само вистината ја кажувам
60% ? Ова ме наведува да помислам дека добар дел од детството си гледал вакви работи.Бидејќи јас немам во своја близина,тргнувам со процент 5% и тоа во случај на алкохолизам,психички проблеми или необразованост.

Претежно оние што тепаат или удираат го наследуваат од своите тој проблем.Наместо да создадат отпор кон тоа,тие ја продолжуваат акцијата на својот татко.За мене несфатлива појава.Ако јас видам како некој ја удира мајка ми,ќе го бодам до смрт.А не да продолжам да малтретирам некој друг.
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Во кој смисол дали сум ја плеснал? :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
60% ? Ова ме наведува да помислам дека добар дел од детството си гледал вакви работи.Бидејќи јас немам во своја близина,тргнувам со процент 5%

Tоа што не ти кажале/не си видела ...не значи дека нема така ?

Just saying o\o
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
1.361
Поени од реакции
2.176
Tоа што не ти кажале/не си видела ...не значи дека нема така ?

Just saying o\o
Ваљда го темели своето мислење на искуство, не е ваљда да тропнал туку така некоја бројка, не? А ако е официјална статистика, баш ме интересира изворот.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Tоа што не ти кажале/не си видела ...не значи дека нема така ?

Just saying o\o
Насилството секогаш испаѓа на виделина.Колку и да го прикрива некој,на крајот се се дознава и познава.Потекнувам од голема фамилија,никој не кренал рака на жена,никој,тврдам одговорно.Од моите другарки само една е шамарена од дечко во пијана состојба,другите не се чепнати со прст.Моите другари се против ставањето рака на жена,сметајќи го тој чин за најпедерска работа на светот.Процентот од 5% и многу е за моите сознанија за тепање жени,но еве да вметнам некој што преќутил еден шамар/Но никогаш не се останува на еден,така да и ова паѓа во вода.Моето искуство говори дека еманципирана жена не јаде ќотек од маж,бидејќи не ни бира таков маж.Ќотек јадат оние кој одбрале за партнер некој планински човек,камењар да го наречам.

Наспроти моето изјаснување и верување,официјалната статистика говори дека секоја 5та жена е жртва на семејно насилство.Но во семејно насилство влегуваат цела низа на физички,психички и сексуални малтретирања.
http://www.semejnonasilstvo.org.mk/Root/mak/default_mak.asp
Ако ја продлабочиме темава ќе влеземе во дом и семејство :)


Сепак мислам дека времето на шамари и тупаници е зад нас.Можеби во руралните средини,но степенот на едукација е најбитен за оваа проблематика.
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Насилството секогаш испаѓа на виделина.Колку и да го прикрива некој,на крајот се се дознава и познава.Потекнувам од голема фамилија,никој не кренал рака на жена,никој,тврдам одговорно.Од моите другарки само една е шамарена од дечко во пијана состојба,другите не се чепнати со прст.Моите другари се против ставањето рака на жена,сметајќи го тој чин за најпедерска работа на светот.Процентот од 5% и многу е за моите сознанија за тепање жени,но еве да вметнам некој што преќутил еден шамар/Но никогаш не се останува на еден,така да и ова паѓа во вода.Моето искуство говори дека еманципирана жена не јаде ќотек од маж,бидејќи не ни бира таков маж.Ќотек јадат оние кој одбрале за партнер некој планински човек,камењар да го наречам.

Наспроти моето изјаснување и верување,официјалната статистика говори дека секоја 5та жена е жртва на семејно насилство.Но во семејно насилство влегуваат цела низа на физички,психички и сексуални малтретирања.
http://www.semejnonasilstvo.org.mk/Root/mak/default_mak.asp
Ако ја продлабочиме темава ќе влеземе во дом и семејство :)


Сепак мислам дека времето на шамари и тупаници е зад нас.Можеби во руралните средини,но степенот на едукација е најбитен за оваа проблематика.
Напротив, се верува дека денес има поголемо насилство врз жените, посебно кај еманципираните, само што тие највеќе го кријат тоа бидејќи е голема срамота да се биде еманципирана жена и тепана. Инаку за тоа кој тепал, па универзитетски професор шамараше жена на паркинг. А ако одиме по статистики, во Саудиска Арабија има нула (и со бројки 0 ) самоубиства. Ако за нешто нема статистика, не значи дека не постои нели?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom