За мажите: Дали сте плеснале (удриле) девојка?

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
Принципиелно не оправдувам тепање послаби од себе
А бе spooky како мислиш да тепаш појаки од тебе...со шипка? :lol: :lol:
Во принцип сум против тепање на жени, поготово во позрели години. Али нормално има исклучоци од жените кои стварно некогаш заслужуваат да бидат треснати по муцка. Али тоа треба стварно да биде крајна првземена мерка.
А тоа поговорката за вратата на југото и устата на жената е закон :lol: :lol: :lol:
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
The`bItCh напиша:
Патем, друго ми беше зборот.. ако веќе тепате/удирате жена, не и удирајте шамар туку бокс. Зошто жена се тепа само со боксови :lol:
Не, тоа може да го смени личниот опис, има видливи последици и такви работи. Од шамарот, по 10минути ќе пројде црвенилото - ќе остане само лутината :) :)

И онака поентата е (што рече Никола) емотивно да ја казниш - од шамар не боли толку лицето колку душата.
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
"Tepaj ja zenata barem ednas dnevno. Taa znae zosto" - arapska pogovorka. :kesa:
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Не би удрил жена.
шо знам, ако веќе стигнало до таму да размислувам за да ја удрам или не, верувајте, типката е веќе удрена многу повеќе одколку што треба.
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
pred kratko vreme.....za malce ke mi puknese film...........no se strpiv no sea mislam stvarno trebase da ja skrsam od kjotek............ :x :x
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
Мистичен напиша:
Никој не оправдува тепање, поготово женски, но се случуваат ситуации со кулминации.

И никогаш не вели "никогаш".
Nikoj ne opravduva, se nadevam toa samo vo licno ime zboruvash iako generalno go frazirash, posto ne bi mozela da go prifatam zemajki vo predvid deka makedonskata zena e najverojatno edna od najmaltretiranite, i mavani zeni vo evropa, ne isklucuvajki gi site balkanki.
Nemora coek daleku da ide, moze da gleda ex YU filmovi vo koi mnogu dobro e opisana taka "maskost" na Balkanskiot maz, moze coek da se javi do SOS servisite i da se zapoznae so brojkite na upateni povici ili da pocne da obarkja vnimanie po komsiskite dvorovi.
Nikoj ne opravduva, za zal mnogu mavaat - bez pricina, ne smizlite pred diskoteka, zboram za zeni koi doma sedat perat, pletat, rmbaat dodeka "mazjata" im treniraat fizicka izdrzlivost. Se slucuva sekade, i vo navidum srekjnite semejstva, za zal vo mkd toa e seuste ok, i zenite kutat. Retko koga od vratite im izleguva.
Nikoj ne krenal raka na mene, ama ako nekoj nekad proba, ke oseti kaj se ragja lebot..
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
OBDN напиша:
Nikoj ne opravduva, za zal mnogu mavaat - bez pricina, ne smizlite pred diskoteka, zboram za zeni koi doma sedat perat, pletat, rmbaat dodeka "mazjata" im treniraat fizicka izdrzlivost. Se slucuva sekade, i vo navidum srekjnite semejstva, za zal vo mkd toa e seuste ok, i zenite kutat. Retko koga od vratite im izleguva.
Мислам дека не беше темата за ноторни силеџии што се „самодокажуваат“ на жените и децата. Ако добро го сфатив прашањето, се работи за тоа дали жена може до толку да те изнервира па да си дозволиш да ја „одаламиш“.

Инаку, точно е дека тепањето за докажување машкост и дека „така треба“ (да не го цитирам потписот на МоетоЕПоголемо) е многу распространето - јас познавам барем две семејства (ако така можат да се наречат) што така „функционираат“. Во двата случаи мажјакот влегува во категоријата на ноторни силеџии што го поминуваат денот со килоипол „Крали Марко“, седнати на гајба пред бакалница, не знаат да сврзат цела реченица и не сработиле ништо корисно цел живот.
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Ја не се замарам да удирам шамари.......
Едноставно ги применувам вистината и веројатноста.......
Тоа се состои од изнесување факти во врска со омразената страна кој можеби ке се погодат да бидат вистинити а можеби и не.....
Како и да е психолошкиот јадеж е пострашен од физичката болка......
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
OBDN напиша:
Nikoj ne opravduva, za zal mnogu mavaat - bez pricina, ne smizlite pred diskoteka, zboram za zeni koi doma sedat perat, pletat, rmbaat dodeka "mazjata" im treniraat fizicka izdrzlivost. Se slucuva sekade, i vo navidum srekjnite semejstva, za zal vo mkd toa e seuste ok, i zenite kutat. Retko koga od vratite im izleguva.
Језиво точно ... за препотентни шмизли сум да им се каже некогаш лекцијата ... ама за овој пример што го кажа ОБДН ... на таквите мажи баш треба да им се покаже кај се раѓа лебот ... :twisted:
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
spored mene samo slabaci imaat smelost da dignat raka na devojka
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
smizlicka напиша:
spored mene samo slabaci imaat smelost da dignat raka na devojka
Е баш ова нешто жените знаат итекако да го злоупотребат.
Не секое машко што не мава клоци по женско е слабак. Верујте ми, баш оние кои што се најкрвнички мажјаци не креваат рака на жена.
А при ваква ситуација, кога жената те вади од памет, и знае дека може да добие шлаканица, а уште форсира диалог и нервоза, е баш у тој момент ти иде да ја премлатиш од ќотек, затоа што знае дека може да најебе, а иде контра и што знам, те вади од такт.
Ама, сепак...мора да се најдат нерви, не чини женски да се удираат.
Иако некои се баш ама онака исклучоци од правило, има жени на кои што ти е мерак да удриш бе.
Шмизли!
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
smizlicka напиша:
spored mene samo slabaci imaat smelost da dignat raka na devojka
Според мене, ваквите девојки уживаат да им аздисуваат на слабаците. И доста со такви глупи феминистички изјави во корист не лиглите. И жената ако е жена треба да знае која е границата и да не ја премине, зборувам за вистинско аздисување коа мами рака.

Инаку, не е во прашање "балканската машкост" па ајде ќе ја млатиме жената, едноставно се работи за навистина големо прелевање на чашата кое резултира со "фрсс". И тоа удирање нема да биде којзнае какво болно или што ти ја знам со модрици - глупости, чисто онака - шлапнуење. Повеќе ќе ги боли гестот како таков, отколку физичката болка.
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
spooky напиша:
OBDN напиша:
Nikoj ne opravduva, za zal mnogu mavaat - bez pricina, ne smizlite pred diskoteka, zboram za zeni koi doma sedat perat, pletat, rmbaat dodeka "mazjata" im treniraat fizicka izdrzlivost. Se slucuva sekade, i vo navidum srekjnite semejstva, za zal vo mkd toa e seuste ok, i zenite kutat. Retko koga od vratite im izleguva.
Мислам дека не беше темата за ноторни силеџии што се „самодокажуваат“ на жените и децата. Ако добро го сфатив прашањето, се работи за тоа дали жена може до толку да те изнервира па да си дозволиш да ја „одаламиш“.

Инаку, точно е дека тепањето за докажување машкост и дека „така треба“ (да не го цитирам потписот на МоетоЕПоголемо) е многу распространето - јас познавам барем две семејства (ако така можат да се наречат) што така „функционираат“. Во двата случаи мажјакот влегува во категоријата на ноторни силеџии што го поминуваат денот со килоипол „Крали Марко“, седнати на гајба пред бакалница, не знаат да сврзат цела реченица и не сработиле ништо корисно цел живот.
Naslovot na temata e dali ste udrile zena... ako ne se lazam, ili neshto slicno da ne se navrakjam sega. No, hipoteticki ke prifatam deka sum izbegala od temata i ke ti se izvinam. Sepak, ke moram da kazam deka ke ti treba mnogu trud da mi dokazes deka nema povrzanost pomegju mazi koi "si dozvoluvaat nekoja da gi iznervira pa da si dozvolat da ja odalamat" i mazi koi vo podocnezni godini postanuvaat "notorni siledzii" koi gnevot go isfrlaat na zenata i decata. Sigurno notornite siledzii ne bile ne-temperamentni i tesko izbuvlivi vo mladosta, ne?
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
OBDN напиша:
Naslovot na temata e dali ste udrile zena... ako ne se lazam, ili neshto slicno da ne se navrakjam sega. No, hipoteticki ke prifatam deka sum izbegala od temata i ke ti se izvinam. Sepak, ke moram da kazam deka ke ti treba mnogu trud da mi dokazes deka nema povrzanost pomegju mazi koi "si dozvoluvaat nekoja da gi iznervira pa da si dozvolat da ja odalamat" i mazi koi vo podocnezni godini postanuvaat "notorni siledzii" koi gnevot go isfrlaat na zenata i decata. Sigurno notornite siledzii ne bile ne-temperamentni i tesko izbuvlivi vo mladosta, ne?
Да не се разбереме погрешно : далеку од тоа да опрадувам било какво физичко пресметување дури и со машки, а камоли со женски. Меѓутоа, факт е дека постојат женски што се во состојба многу јако да го злоупотребат трпението на машките и да дојдат до граница на која - ако биле машки - одамна ќе си го „добиеле“ - таа провокација некој може да ја издржи, а некој не. И овде не зборувам за жени кои си го „заслужиле“ ќотекот оти не им бил топол ручекот (такво насилство треба да се казнува ригорозно, според мене), туку за аздисани шмизли кои не си гледаат од пи*ката подалеку.

Инаку, се слагам дека ако машко еднаш го премине тој праг и си дозволи да крене рака, после тоа станува се` полесно и полесно, и тука главно прашање е како тој што удрил го сфатил удирањето - дали како нешто што е случило само со една одредена личност и што не смее пак да се повтори, или како лек : „Еј ова функционира, дај ќе го применувам почесто!“ Лично, кога би се нашол во состојба да удрам женско, тоа јас би го доживеал како поголема траума отколку таа што (хипотетично) сум ја удрил!

„Ако нешто се случи еднаш, не мора да значи дека било кога ќе се повтори. Ако се случи двапати, сигурно ќе се случи и третпат“. (Је*и га, полн сум со цитати кои не знам кој ги кажал :) :) )
 

Kajgana Shop

На врв Bottom