За кого навивате од Балканот?

Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
Потпишувам....Браво царе свака част...btw србите црквата не ни ја признаваат што е тука некаде како и за името...

Еј ај ќе ве молам да не мешате сега политика,кој не признал кој не не признал,кој ни ја признал црквата, кој не сака и друго.Темата е за кој клуб навиваш од Балканот и секој ќе си го каже своето мислење и никој нема право да му реплицира и да му вели дека не треба да навива за тој тим.
Суки ај ти напиши за кого навиваш да видиме.хехе
Јас во срце го носам ПАРТИЗАН.
А од нашата лига не сум за никого затоа што Куманово одамна нема екипа и не сум гледал првенствен натпревар.
п.с.имам мали симпатии кон Вардар.:helou:
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
Еден е Вардар и за него сум фанатик.....

Го симпатизирам Динамо Загреб.
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
15
Ај нека биде Динамо Загреб...Партизан Звезда..бљак.... :vozbud:
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
15
Еј ај ќе ве молам да не мешате сега политика,кој не признал кој не не признал,кој ни ја признал црквата, кој не сака и друго.Темата е за кој клуб навиваш од Балканот и секој ќе си го каже своето мислење и никој нема право да му реплицира и да му вели дека не треба да навива за тој тим.
Суки ај ти напиши за кого навиваш да видиме.хехе
Јас во срце го носам ПАРТИЗАН.
А од нашата лига не сум за никого затоа што Куманово одамна нема екипа и не сум гледал првенствен натпревар.
п.с.имам мали симпатии кон Вардар.:helou:

што зборуваш бе Филип..како немам тим..а МИЛАНО..хехе иако газдите се албанци тука играат се македонци,дали има 2-3 албанци...и сега сме 3 место во лигата...лани незнам на кое завршивме на 2 или 3...оваа сезона одиме во куп уефа :vozbud::vozbud:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
што зборуваш бе Филип..како немам тим..а МИЛАНО..хехе иако газдите се албанци тука играат се македонци,дали има 2-3 албанци...и сега сме 3 место во лигата...лани незнам на кое завршивме на 2 или 3...оваа сезона одиме во куп уефа :vozbud::vozbud:
:nesvest::nesvest::nesvest::nesvest:
Вистина ли е дека ќе навивате за Албанците?
Да се разбереме Албанци се:toe:
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
:nesvest::nesvest::nesvest::nesvest:
Вистина ли е дека ќе навивате за Албанците?
Да се разбереме Албанци се:toe:

Клубот е од Куманово ама газдата е албанец и тој инвестира во него многу .Играчите се претежно Македонци,но има и неколку Албанци.И освен Албанците од Куманово,никој друг не навива ни за Милано ни за Башкими кој исто така е албански клуб.
Или пак некој ќе ме побие од Куманово и ќе ми каже дека навива за некоја од овие екипи.:uvo:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Клубот е од Куманово ама газдата е албанец и тој инвестира во него многу .Играчите се претежно Македонци,но има и неколку Албанци.И освен Албанците од Куманово,никој друг не навива ни за Милано ни за Башкими кој исто така е албански клуб.
Или пак некој ќе ме побие од Куманово и ќе ми каже дека навива за некоја од овие екипи.:uvo:
Абе јас како што знам имаат некои навивачи и биле Албанци:toe:
А знм дека вие не навивате
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
Да да ние не навиваме ама некои луѓе(македонци) се принудени да одат на натпреварите на Милано и тоа под закани од страна на газдата.А нивната албанска навивачка група мислам дека се викаат Балисти или Шверцери незнам точно.
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
15
Абе јас како што знам имаат некои навивачи и биле Албанци:toe:
А знм дека вие не навивате
абе да точно ние не навиваме али сепак тоа се кумановци кои играат во тој тим и некои од моите познаници..така да кога слушнам дека се на 3 место во лигата ми се полни срцето..во тој момент заборавам дека газдата е албанец...инаку за ваша информација и за информација на кумановците...има обединети навивачи и албанци и македонци кои заедно скандираат од трибините кога се игра некое дерби..тогаш се заборава на се!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom