За девојките: „Лошо момче“ - да или не?

M

Muranyi

Гостин
Бедбојот ти е алфа алфа ;)
Кај него превладуваат силни, но краткотрајни чувства. Затоа ќарената се осеќа како кралица. И секоја мисли дека ќе биде последна во низата, заради која ќе се смени, и тоа се случува најчесто кога бедбојот ќе наполни 21 година. Обично тогаш се жени и пушта стомак и станува примерен граѓанин во општеството.
Дали тука мораме да го вклучиме финансискиот аспект, кој го спомена блулејди-кола,пијачки, или пак тетовирање на телото, тепачки?
Зашто еден алфа, барем според моите критериуми не мора да го красат вакви епитети, за разлика од бедбој.
--- надополнето: 15 декември 2013 во 00:24 ---
Нема многу. Углавном се сите говеда.
Јас мислев Мачорка ми реплицирала:cautious:
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
Дали тука мораме да го вклучиме финансискиот аспект, кој го спомена блулејди-кола,пијачки, или пак тетовирање на телото, тепачки?
Зашто еден алфа, барем според моите критериуми не мора да го красат вакви епитети, за разлика од бедбој.
--- надополнето: 15 декември 2013 во 00:24 ---
Не. Финансискиот аспект не е битен. Тепачки, пиење, лојалност кон другарите, тоа да. Фраерството или бедбојството со пари не се купува. Пенисот игра улога овде. Поточно, мадињата.
--- надополнето: 15 декември 2013 во 00:29 ---
Јас мислев Мачорка ми реплицирала:cautious:
I am honored.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Ај да ти одговорам. Не мора да значи дека ова е дефиницијата, ова е само мое мислење. Извинете за оф топик.
Бад бој ти е дечко кој е еден од главните фраери во градот. Секој пат кога ќе го видиш има женска до него и секој пат е различна. Поседува харизма, шарм со кои може да и го растопе срцето на било која девојка. Знае како да заведе за да те заинтересира за него, ама знае и како да те откаче од кога ќе те издегустира. Репутацијата најчесто ја стекнал уште од раната младост, кога бил главно фраерче во одделение и сигурно бил првиот или меѓу првите од врсниците кои фатиле женска. Може да има добра кола, но и не мора. Секогаш е добро дотеран, со гелосано фризурче. Не жали пари за частење на девојки, оти тоа му е еден од начините со кои мисле дека шармира. Има историја на тепачки позади себе, по кои е познат. И физичката градба му е крупна(значи не мислам дека е некој батка како овие што се од обезбедување) и има тетоважа некаде на себе. Жените кои ги „фака“ му претставуваат само трофеи. Колку поголема бројка, толку е повеќе „фраер“. Само не знам во чии очи. Со една иста не бил повеќе од еден месец. Додека трае гледањето со некоја, тогаш ја прави кралица и е најдобар кон неа. Кога ќе му здосади, фино лепо, престанува да ја бара. Ама кога ќе се зацапа во некоја, е тогаш веќе станува лигуш, па ако оваа не му возврати, најчесто насилник...
И ова ќе го заборавев. Обично има некаква поврзаност со нешто што не е легално.
И те палат вакви типци како што ги опиша? Гелосано фризурче? во денешно време треба да е тежок сељак да прави коса со гел, зборувам за полнолетни дечки. Ах девојки девојки, сум видел досега како шамарат машки девојчиња и искрено се смеам кога го гледам тоа, што барате тоа наоѓате.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Дали тука мораме да го вклучиме финансискиот аспект, кој го спомена блулејди-кола,пијачки, или пак тетовирање на телото, тепачки?
Зашто еден алфа, барем според моите критериуми не мора да го красат вакви епитети, за разлика од бедбој.
Грешка си ме разбрал за финансискиот аспект. Може и јас требаше да потенцирам. Бад бојот не е премногу богат, сам си заработува тоа што го има и не жали да фрли некој денар повеќе на жена, која знае дека ќе ја легне...
--- надополнето: 15 декември 2013 во 00:33 ---
И те палат вакви типци како што ги опиша? Гелосано фризурче? во денешно време треба да е тежок сељак да прави коса со гел, зборувам за полнолетни дечки. Ах девојки девојки, сум видел досега како шамарат машки девојчиња и искрено се смеам кога го гледам тоа, што барате тоа наоѓате.
Не ме палат мене вакви машки. Јас обожавам да се ладам со ваквите. :D
Стават бе, како не стават гел. Па со што мислиш фризурките дека си ги прават денешниве машки? Со јајце или со пиво?:P
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Грешка си ме разбрал за финансискиот аспект. Може и јас требаше да потенцирам. Бад бојот не е премногу богат, сам си заработува тоа што го има и не жали да фрли некој денар повеќе на жена, која знае дека ќе ја легне...
--- надополнето: 15 декември 2013 во 00:33 ---

Не ме палат мене вакви машки. Јас обожавам да се ладам со ваквите. :D
Стават бе, како не стават гел. Па со што мислиш фризурките дека си ги прават денешниве машки? Со јајце или со пиво?:P
зависи со какви се дружиш, искрено ме смеат тие со гелчето, еве со што ја правиме останатите косата, лак евентуално или пак кратка да не треба ништо вакво.
Јајце и пиво не сум пробал да ти кажувам искуство ;)
 
M

Muranyi

Гостин
Баш би сакал и ценел Натурал да се изјасни околу овие работи, што она подразбира под овие поими(бедбој,алфа,фраерче):)
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Вронг. Ова е машка логика.
А што е за тебе курва?
ме мрзи да пишувам, имам голема класификација за ова ги има по категории така да некој друг пат :D иначе не ти држи вода муабетот верувај.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
ме мрзи да пишувам, имам голема класификација за ова ги има по категории така да некој друг пат :D иначе не ти држи вода муабетот верувај.
Кој муабет? Дека сите се говеда? Можеби имаш право. Требаше да кажам дека повеќето се говеда :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom