За девојките: Кој прв дозна за првиот пат?

Член од
5 јуни 2007
Мислења
11
Поени од реакции
0
Posto stalno se falam deka so majka mi sme prvo drugarki, pa posle se ostanato, bas me interesira dali poveketo od vas mozat da se pofalat so istoto?! ova e vo kontekst na temava, posto jas odvaj cekav sabajleto da stane majka mi i da go podelam so nea prvoto iskustvo!!!
vi se veruva deka me zezase: "epa aj kerko, da go pruzime carsavot na terasa!!!!":zver:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Мајка ми беше прва што дозна. И кажав уше наредното сабајле. Никакви детали, или било шо, само тоа дека сум имала секс и дека сум користела заштита. На нејзе ми беше некако најлесно да и кажам, и пројде време пред најблиските другарки да дознаат:toe:
Мада не гледам тука шо е толку посебно или вредно за фалење...
 
Член од
5 јуни 2007
Мислења
11
Поени од реакции
0
ne e za falenjeto! poentata mi bese koj ja imase cesta prv da doznae?
i bas mi e milo sto i ti si i kazala na pravata osoba
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
ada напиша:
Мајка ми беше прва што дозна. И кажав уше наредното сабајле. Никакви детали, или било шо, само тоа дека сум имала секс и дека сум користела заштита. На нејзе ми беше некако најлесно да и кажам, и пројде време пред најблиските другарки да дознаат:toe:
Мада не гледам тука шо е толку посебно или вредно за фалење...
Де бе .. На мајка ти ?!?!?!?! Не ти беше незгодно ?:lud:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Insane напиша:
Де бе .. На мајка ти ?!?!?!?! Не ти беше незгодно ?:lud:
Ох извини, али постојат луѓе што имаат другарски однос со родителите. Ако ти немаш, фино...Кај мене дома излегоа од 19-ти век и не им е сексот табу.
И ќе повторам никави детали не споделив со неа.
 

Marchence

In love with Ssss
Член од
17 мај 2007
Мислења
483
Поени од реакции
1
iskreno nikomu, cekav sami da si svatat ( ako imase so da se svati)
Ama na majkami?!:kesa:jazikot ke mi se preplete!
 
Член од
5 јуни 2007
Мислења
11
Поени од реакции
0
Insane напиша:
Де бе .. На мајка ти ?!?!?!?! Не ти беше незгодно ?:lud:

ama ic!!! poso ti rekov, drugarka pobliska od nea nemam!!! ne sfakaj pogresno, ne i kazuvav detalno!!!
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
ada напиша:
Ох извини, али постојат луѓе што имаат другарски однос со родителите. Ако ти немаш, фино...Кај мене дома излегоа од 19-ти век и не им е сексот табу.
И ќе повторам никави детали не споделив со неа.
Моите мислам дека се у 22-ри .. нема везе ..
Стојам многу блиску со моите .. се вртат секакви муабети по дома .. И можам комотно да им опишам детално целосен секс .. ама едноставно незгодно ми е .. не е до твоите до тебе би требало да биде ..
Ако сметаш дека мајка ти ти е најдобра другарка .. ОК е :smir:
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
Уште не сум го имала првиот пат, ама мислам дека ќе дознаа мајка ми...
 
Член од
10 април 2007
Мислења
166
Поени од реакции
0
Prva dozna mojata najdobra drugarka zasto mislam deka samo nea mozev da i kazam, a ni na kraj pamet ne mi tekna da i kazam na majka mi... Nikogas ne sum bila tolku bliska so nea, ne sum i kazala za prviot decko...pa so ostanuva za drugo? Ne deka zivee vo 19ti vek, no... Taka stojat rabotite megu mene i nea!
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
na majka mi ne i kazv od prosta pricina sto ne znaese deka jas odam so deckoto dve i kusur godini... tuku samo pola godina.. taka da... ne i kazav.. inaku da bese druga situacija u sekoj slucaj ke i kazev...
inaku...
tuka na forum.. mislam ustvari ne kazav tuku napisav...
 
С

Сатори

Гостин
Не знам...кога ќе се деси на Вика најверојатно и така све што ми се дешава прво нејзе и го кажува, заедно сме 7 години...
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
na sestra mi..ona e licnosta number one koga stanuva zbor za doverba..postara e od mene 6 god,dosta e poiskusna,taka da uste pred da se sluci toa so nea zborev za taa tema,sobirav informacii,:pipi: i koga veke se sluci duri i nemase potreba da i kazam,me pozna samata.i nikogas ne se pokajav sto i kazav...
 
Член од
3 август 2007
Мислења
22
Поени од реакции
0
Hmm zaletav jas tuka znaete ljubopitnost ... no ne razbiram ... zoso mora da kazes na nekoj ?? dali tolku nema da mozete da spiete ako si kutite ne zboram za prvitot pat samo tuku i za mnogu drugi raboti zoso mora majkata/sestrata/najdorbata drugarka/ki se da znaat ?? ednostavno ne mozete da si premolcite neli posilno e od vas ???
 

NEBO666

НАУЧНИК
Член од
21 јули 2007
Мислења
568
Поени од реакции
1
Hmm zaletav jas tuka znaete ljubopitnost ... no ne razbiram ... zoso mora da kazes na nekoj ?? dali tolku nema da mozete da spiete ako si kutite ne zboram za prvitot pat samo tuku i za mnogu drugi raboti zoso mora majkata/sestrata/najdorbata drugarka/ki se da znaat ?? ednostavno ne mozete da si premolcite neli posilno e od vas ???
i jas tuka zalutav slucajno.pisuvase za devojkite,a ne:samo za devojkite...da pisuvase samo za devojkite,odma ke dojdev tuka...kako sto pravam so nesto na koe pisuva: da ne se doblizuva do otvoren ogen,jas nego ke go stavam vo ogen....
a otidov daleku od temata...hmm...zosto mora najdobrite drugarki i sl se` da znaat?pa toa e fo psihata na devojkite ( ne deka imam predrasudi,ama toa e taka )....ili kazuvaat za da imaat tema za koja ke pravat muabet,ili za da se pofalat,ili mozebi zatoa sto ke puknat ako ne kazat na nekomu....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom