Заљубени во малолетно лице ....

Член од
30 септември 2014
Мислења
46
Поени од реакции
55
Дали некогаш ви се случило да се заљубите во многу помлада особа, а притоа да е малолетна? Јас имам еден таков случај кај мене од пред две недели кога запознав преубава девојка.. Но таа има само 16 години, иако изгледа позрело и повозрасно како да има барем 20. Јас наскоро полнам 23 и разликата не е баш мала, а најголем проблем ми е што е малолетна.. Дали да се обидам кај неа баш кога сум сигурен дека и се допаѓам според начинот како се гледаме и како комуницира со мене ? Ваши мислења? Како вие би постапиле? Ве молам за помош, бидејќи навистина оваа девојка ми е многу битна и не би сакал да ја испуштам..
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.263
Поени од реакции
3.616
18 да не те фаќа законот а после тоа што сака нека викаат комшиите за разлика во години... е сека ако си спремен да ја чекаш до 18 од тебе и неа зависи...
 
Член од
30 септември 2014
Мислења
46
Поени од реакции
55
епа баш тоа ми е проблемот и затоа побарав совет :D да имаше 18, а јас 25 друга ќе беше приказната :facepalm: сега веројатно ќе бевме заедно :( вака ништооо ....
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.263
Поени од реакции
3.616
Ромите како викаат, ти си мислиш мала, а она шесто одделение...
други викаат чим можи да стаса да ја запали сијалицата сама :D
Да се вратиме на темата. Како што некој рече може да се зафркниш со денешниве тинејџери. не генерализирам но „ако не и купиш мастики“ може да ти пријави (или ако не му фатиш на око на некој нејзин близок па те пријави и по службеја должност добиеш дело заведување на малолетници со можни сексуални претензии :) ) и сигурно нема тебе да ти веруваат после... Одржувај си пријателство, дружи се и такви работи ама лапање/драпање и оп може да излезеш на бели свет кога ќе имаш 35+ :D
 
Член од
30 септември 2014
Мислења
46
Поени од реакции
55
други викаат чим можи да стаса да ја запали сијалицата сама :D
Да се вратиме на темата. Како што некој рече може да се зафркниш со денешниве тинејџери. не генерализирам но „ако не и купиш мастики“ може да ти пријави и сигурно нема тебе да ти веруваат после... Одржувај си пријателство, дружи се и такви работи ама лапање/драпање и оп може да излезеш на бели свет кога ќе имаш 35+ :D
имам доверба во неа, знам дека не би направила тоа, но другите кога ќе не гледаат нема да биде добро :) А тајна врска две години е долг период, тешко да успееш да сокриеш у Македонија врска тајно :)
 
N

NikolaMKD91

Гостин
имам доверба во неа, знам дека не би направила тоа, но другите кога ќе не гледаат нема да биде добро :) А тајна врска две години е долг период, тешко да успееш да сокриеш у Македонија врска тајно :)
Види ако она те сака и е на твоја страна, кој и да те пријави она секогаш ќе може да посведочи дека ништо не и правиш против нејзина волја и доброволно е со тебе. Сепак таа законски се третира како постар малолетник кој има право на возачка и лична карта со дозвола од родител. Опасното е ако меѓу вас некогаш пукне тиквата и девојчето одлучи за нешто да ти се одмазди, сепак на 16 години се тешки хормони во прашање.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.797
Поени од реакции
24.698
Види ако она те сака и е на твоја страна, кој и да те пријави она секогаш ќе може да посведочи дека ништо не и правиш против нејзина волја и доброволно е со тебе. Сепак таа законски се третира како постар малолетник кој има право на возачка и лична карта со дозвола од родител. Опасното е ако меѓу вас некогаш пукне тиквата и девојчето одлучи за нешто да ти се одмазди, сепак на 16 години се тешки хормони во прашање.
Ако на шеснаесет години размислува на овакви работи, а не дека се скарала со дечко ѝ, тогаш младинава е стварно расипана.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom