Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Прашање до сите членови кои доаѓаат на оваа дискусиона група:
Има ли некој од вас искуство со следниве pay engines:
PAYEER, PERFECT MONEY, BITCOIN,ОK PAY, NETTELER
Ме интересира доколку има таков, да ми каже за процедурата за уплата и исплата кај овие енџини.[DOUBLEPOST=1436949180][/DOUBLEPOST]
np! и избегавај такви валути:)
Low risk - low earning :)
 
Последно уредено:

VisualBasic2008

Хобист
Член од
4 март 2012
Мислења
196
Поени од реакции
46
Прашање до сите членови кои доаѓаат на оваа дискусиона група:
Има ли некој од вас искуство со следниве pay engines:
PAYEER, PERFECT MONEY, BITCOIN,ОK PAY, NETTELER
Ме интересира доколку има таков, да ми каже за процедурата за уплата и исплата кај овие енџини.[DOUBLEPOST=1436949180][/DOUBLEPOST]
Low risk - low earning :)
Знам само за нетелер ама не го користам многу оти имам читано лоши reviews. Уплата можиш преку visa, mastercard... А што е најинтересно е дека тие даваат припејд мастеркард за 10 евра, што многу се исплаќа. И на неа после можиш (од кога ќе ти стигне) да си праќаш пари од нетелер директно (нешто како payoneer).
 
Член од
30 април 2013
Мислења
267
Поени од реакции
79
Прашање до сите членови кои доаѓаат на оваа дискусиона група:
Има ли некој од вас искуство со следниве pay engines:
PAYEER, PERFECT MONEY, BITCOIN,ОK PAY, NETTELER
Ме интересира доколку има таков, да ми каже за процедурата за уплата и исплата кај овие енџини.[DOUBLEPOST=1436949180][/DOUBLEPOST]
Low risk - low earning :)
Види,најдобра варијанта за подигање ти е нетелер.А,што се однесува за биткоин,добра е зошто е децентрализирана,нема банка,и лесно правиш размена.За биткоин ти треба wallet.Јас го користам blockchain.Е сега,поинтересно станува за исплата,кога ќе ги поврзиш нетелер со биткоин.
Процедурата е објаснета тука
http://www.neteller.com/pp/bitcoin/
За останатите,payeer,e многу тежок за размена,големо fee и слично.Не го спомна скрил,исто е многу популарен,во споредба со payza,е идеален.Нормално ако процесорот го користиш за купување,како мене,најдобро е со paypal.Oк pay,барем за мене,е несериозен процесор,колку што слушнав има некои конекции со потонатиот egopay.и,останува уште perfect money,koj e сличен на овие последователните.Тука некаде влегува и solidtrustpay,со процедура за верификација очајно досадна,i payza, со астрономско fee.Интересно е дека Egopay,STP,P.M.OK PAY,се заштитен знак на сите HYIP страни,а тоа само по себе ти кажува за какви процесори се работи.И ако не се лажам,на повеќето од нив,немаш refund опција.
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
другар ако имаш опција да го користеш Нетелер - ИЧ НЕ МУ ЈА МИСЛИ !
Нетелер можам комотно да речам дека е најдоброто нешто шо се случило поврзано со интернет бизнисите, штета што малку страни ја имат можноста да соработуват со нив, пошо имат ригорозни anti-scam мерки.
Така да, ако видеш страна шо има функциониален Нетеллер - тогаш верувај дека е една од подобрите.
Го користам нетелер година ипол, со картичка со све, и топ ми е.
ако те нешто повеќе интересира околу тоа - пиши ми пп, ќе ти објаснам се шо те интересира.

можам и за другиве процесори да ја тупам, али све е мачја каша споредбено со нетелер, барем за мене :)
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
43
Поени од реакции
4
imam otvoreno paypal acc ama nemozam da podigam pari na nego, znae li nekoj sto da napravam za da mozam da povlekuvam pari i dali e mozno toa, ako znae nekoj i ako saka neka mi objasni fala
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
146
Поени од реакции
20
Повлеков 18$ од payza, а ми стигнаа 10.94.
Сите ли губите по ~50% ко мене?
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
Повлеков 18$ од payza, а ми стигнаа 10.94.
Сите ли губите по ~50% ко мене?
мислеш од пејза на картичка?

еве ти табела, 8$ е fee за таа трансакција, само шо мислам дека лимитот е минимум 50$ за withdraw to credit card.
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
146
Поени од реакции
20
мислеш од пејза на картичка?

еве ти табела, 8$ е fee за таа трансакција, само шо мислам дека лимитот е минимум 50$ за withdraw to credit card.
Епа не е :D Повлеков 18 јас.
Значи и да повлечам 100 пак 8 ќе биде?[DOUBLEPOST=1437065198][/DOUBLEPOST]За Скрилл колку е fee за повлекување пари преку картичка?
 
Последно уредено:
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Епа не е :D Повлеков 18 јас.
Значи и да повлечам 100 пак 8 ќе биде?[DOUBLEPOST=1437065198][/DOUBLEPOST]За Скрилл колку е fee за повлекување пари преку картичка?
Извади дебитна картичка од Payza, нема да се заебаваш со такви глупости и ненормални провизии. Јас си користам таква картичка ама од Solid Trust.[DOUBLEPOST=1437076205][/DOUBLEPOST]
Види,најдобра варијанта за подигање ти е нетелер.А,што се однесува за биткоин,добра е зошто е децентрализирана,нема банка,и лесно правиш размена.За биткоин ти треба wallet.Јас го користам blockchain.Е сега,поинтересно станува за исплата,кога ќе ги поврзиш нетелер со биткоин.
Процедурата е објаснета тука
http://www.neteller.com/pp/bitcoin/
За останатите,payeer,e многу тежок за размена,големо fee и слично.Не го спомна скрил,исто е многу популарен,во споредба со payza,е идеален.Нормално ако процесорот го користиш за купување,како мене,најдобро е со paypal.Oк pay,барем за мене,е несериозен процесор,колку што слушнав има некои конекции со потонатиот egopay.и,останува уште perfect money,koj e сличен на овие последователните.Тука некаде влегува и solidtrustpay,со процедура за верификација очајно досадна,i payza, со астрономско fee.Интересно е дека Egopay,STP,P.M.OK PAY,се заштитен знак на сите HYIP страни,а тоа само по себе ти кажува за какви процесори се работи.И ако не се лажам,на повеќето од нив,немаш refund опција.
STP баш и не е толку на HYIP сајтовите присутен, освен на оние кои се најлошо рангирани како неплаќачи. Skril е поредок кај нив, а најчест е Perfect Money арно ама...за да ставиш на сметка на Perfect Money пари, брада ќе ти никне и ќе те изгорат провизии, а изгледа дека е исто и за вадење.
 

VisualBasic2008

Хобист
Член од
4 март 2012
Мислења
196
Поени од реакции
46
Епа не е :D Повлеков 18 јас.
Значи и да повлечам 100 пак 8 ќе биде?[DOUBLEPOST=1437065198][/DOUBLEPOST]За Скрилл колку е fee за повлекување пари преку картичка?
Скрил според нивната страна е 2.95 евра фиксно.
Инаку за пејза.. со каква картичка ваѓаше? (можи и ПМ да ми пишиш).[DOUBLEPOST=1437163736][/DOUBLEPOST]
Проверена страна слична на adf.ly?
shorte.st
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
Врска немаш што збориш! TM го вртам веќе 3 месеци, инвестирам во пакети, ама моите реферали повеќе од половината инвестираат исто. Имам на дневно ниво раст кој ти со кликање само на кеш-линкови и твоите рефарали што ќе искликаат, 50 да ги имаш, нема да ме стасаш. Растам со добивката секој ден, на секој втор ден веќе купувам пакет плус, а најдобриот реферал што го имам има уште повеќе од мене, ме престигна за кусо време зашто влезе со за мене огромни пари. Факт е дека и без инвестиција може да се заработи, ама тоа е ситно, ни за цигари и кафе нема да напраиш. Да се базираш на реферали е исто многу несигурно зашто некои ќе кликаат, некои нема да им се клика или ќе заборават, или ќе се откажат. Значи без да инвестираш во пакети нема да заработиш сума што вреди воопшто да се спомне.
Dobro be stos e falis, samz arabotuvaj i kuca da napravis na Vodno so zarabotkata :)[DOUBLEPOST=1437261111][/DOUBLEPOST]
Епа не е :D Повлеков 18 јас.
Значи и да повлечам 100 пак 8 ќе биде?[DOUBLEPOST=1437065198][/DOUBLEPOST]За Скрилл колку е fee за повлекување пари преку картичка?
Payzata ja ja koristam samoz a investiranje, bas radi golemiot fee a i mn polesno vrakaat disputi nego paypal..:)[DOUBLEPOST=1437261196][/DOUBLEPOST]USte edna lesna strana za klikanje, so invest od 20 $ pravam 3 na den:) A na blitz pravam 10 na den, so 38 vlog) Stranata pocnata e vcera , ima isplati vece raboti so cela plejada na procesori a minimum za povlekuvanje e 1 $ :)
http://www.moneygroupbux.com/?ref=aleks1
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom