Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
9 декември 2010
Мислења
526
Поени од реакции
242
Врска немаш што збориш! TM го вртам веќе 3 месеци, инвестирам во пакети, ама моите реферали повеќе од половината инвестираат исто. Имам на дневно ниво раст кој ти со кликање само на кеш-линкови и твоите рефарали што ќе искликаат, 50 да ги имаш, нема да ме стасаш. Растам со добивката секој ден, на секој втор ден веќе купувам пакет плус, а најдобриот реферал што го имам има уште повеќе од мене, ме престигна за кусо време зашто влезе со за мене огромни пари. Факт е дека и без инвестиција може да се заработи, ама тоа е ситно, ни за цигари и кафе нема да напраиш. Да се базираш на реферали е исто многу несигурно зашто некои ќе кликаат, некои нема да им се клика или ќе заборават, или ќе се откажат. Значи без да инвестираш во пакети нема да заработиш сума што вреди воопшто да се спомне.
Да си инвестирал али кога си почнувал со работа на него Јануари... а не сега
кога го собраа кајмакот пред месец дена гледав брајнинетворк 10 000 долари
до сега негов најголем од било која страница.
 

VisualBasic2008

Хобист
Член од
4 март 2012
Мислења
196
Поени од реакции
46
Врска немаш што збориш! TM го вртам веќе 3 месеци, инвестирам во пакети, ама моите реферали повеќе од половината инвестираат исто. Имам на дневно ниво раст кој ти со кликање само на кеш-линкови и твоите рефарали што ќе искликаат, 50 да ги имаш, нема да ме стасаш. Растам со добивката секој ден, на секој втор ден веќе купувам пакет плус, а најдобриот реферал што го имам има уште повеќе од мене, ме престигна за кусо време зашто влезе со за мене огромни пари. Факт е дека и без инвестиција може да се заработи, ама тоа е ситно, ни за цигари и кафе нема да напраиш. Да се базираш на реферали е исто многу несигурно зашто некои ќе кликаат, некои нема да им се клика или ќе заборават, или ќе се откажат. Значи без да инвестираш во пакети нема да заработиш сума што вреди воопшто да се спомне.
Кој платежен процесор го користиш?
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Кој платежен процесор го користиш?
Solid Trust[DOUBLEPOST=1436461826][/DOUBLEPOST]
https://www.stockpair.net/

Дали некој работи на оваа страна?
Немам баш сознанија за таа страна, но како што забележувам се работи за чисто инвестициска платформa преку која се тргува на меѓународни берзи. Нешто од типот на Forex и FX-Lider кои се жива тапа и превара и врска немаат од вистинско берзанско функционирање. Ова е можеби ок, но штом нудат обуки не би рекол дека се баш многу поразлични од FX-Lider каде изгубив прилично време но за среќа не и пари. Ако веќе сакаш и имаш намера да го оплодуваш својот капитал, тогаш најдобро е тоа да го правиш преку онлајн брокери кои за тебе ќе тргуваат на берза со твоите пари и по извесен период ќе ти ги вратат назад со профит кој воопшто не е мал. Од таа област на интернет заработка, јас го користам ОВА и можам да кажам дека воопшто не е лошо. Добиваш назад 150% или инвестицијата плус 50% од нејзината вредност за период од околу 120 до 130 дена. Минимум лимит со кој можеш да реализираш инвестиција е 20$ што воопшто не е многу. Значи, ако инвестираш 20$, по околу 4 месеци тие ќе станат 30$ со тоа што немаш никакви обврски да кликаш, да отвараш реклами, линкови...да бркаш реферали...иако имаш 5 % од она што твоите реферали го инвестираат. Компанијата постои од 2007 и е стабилна и проверена.
 
Последно уредено:
Член од
27 април 2015
Мислења
5
Поени од реакции
0
Lele luge ve citam i nemozam da si poveruvam so kakvi gluposti se zanimavate klikanja, paketi referali, za nekoi sitni pari.
Znaci ako ste zainteresirani navistina da se zanimavate so internet rabota a pritoa da zarabotuvate mnogu poveke od prosecna makedonska plata poglednete go ova: http://niatal.STIFORPRS.com. Znaci toa e najsigurnata rabota na internet na site vreminja, zarabotenite pari vi se isplakaat sekoja sreda a zarabotuvate po 25$ za sekoj uklucen clen. Poglednete cisto da vidite za sto stanuva zbor
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Lele luge ve citam i nemozam da si poveruvam so kakvi gluposti se zanimavate klikanja, paketi referali, za nekoi sitni pari.
Znaci ako ste zainteresirani navistina da se zanimavate so internet rabota a pritoa da zarabotuvate mnogu poveke od prosecna makedonska plata poglednete go ova: http://niatal.STIFORPRS.com. Znaci toa e najsigurnata rabota na internet na site vreminja, zarabotenite pari vi se isplakaat sekoja sreda a zarabotuvate po 25$ za sekoj uklucen clen. Poglednete cisto da vidite za sto stanuva zbor
Не постои обврска да се вклучиш, мораш да внесеш меил твој за да дознаеш за што се работи и ако не се вклучиш ќе те шинат од спамирање. Абе не ми ги раскажувај овие прикаски, познати ми се!
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
43
Поени од реакции
4
Moze nekoj da mi objasni kako da prefrlam pari na paypal, niedna transakcija do sea ne mi e uspesna, potocno mi gi vraka parite nazad od kaj sto gi podigam. Nekoj da znae kako da go resam problemot???
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
Moze nekoj da mi objasni kako da prefrlam pari na paypal, niedna transakcija do sea ne mi e uspesna, potocno mi gi vraka parite nazad od kaj sto gi podigam. Nekoj da znae kako da go resam problemot???
мош затоа шо ти е пејпало Македонски и не можеш да примаш пари?

Ако го немаш ова Request Money значи најверојатно не може да примаш пари на тој акаунт.

ако станува збор за поголема сума - слободно ме исконтактирај на пп, мош ќе можам да ти помогнам да си ги подигнеш парите.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
А некој да не знае случајно како и воопшто дали постои можност за директно префрлање пари од еден на друг пеј-енџин? На пр. имам некоја сума на VX Gateway и сакам да ја префрлам на Solid Trust. Не можам да најдам опција за префрлање освен ставање на сметка во банка па повторно испраќање на друг пеј енџин...ама провизиии..... :(
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
А некој да не знае случајно како и воопшто дали постои можност за директно префрлање пари од еден на друг пеј-енџин? На пр. имам некоја сума на VX Gateway и сакам да ја префрлам на Solid Trust. Не можам да најдам опција за префрлање освен ставање на сметка во банка па повторно испраќање на друг пеј енџин...ама провизиии..... :(
ова ти треба?
http://www.rchange.net/
https://goldux.com/
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
65
Поени од реакции
23
Дечки мене нешто не ми е јасно, направив акаунт на Нетелер ама сега за да го верификувам мора да префрлам пари прво на него? Или нешто лошо сум сфатила јас.. А од необукс неможам да префрлам ако не е еверификуван..
 
Член од
10 февруари 2015
Мислења
85
Поени од реакции
48
Дечки мене нешто не ми е јасно, направив акаунт на Нетелер ама сега за да го верификувам мора да префрлам пари прво на него? Или нешто лошо сум сфатила јас.. А од необукс неможам да префрлам ако не е еверификуван..[/q
Можеш да префрлиш пари од необукс...прво поврзи го необукс со нетелер да ти биде платен процесор а потоа префрли ги парите што си ги заработила. Откако ќе имаш одредена сума на акаунтот на нетелер ќе можеш да го верификуваш. Ја така направив, првата трансакција ми беше на неверификуван нетелер, а потоа го верификував.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom