Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
10 февруари 2015
Мислења
85
Поени од реакции
48
Ајде помош од поискусните што работат на NEOBUX. Последниве неколку дена не можам да гледам реклами поради оваа порака: Another user using your IP address already viewed this advertisement in the last 24 hours. Дали може да бидам исфрлен од NEOBUX поради овој проблем??? не ми е до кликањето на рекламите и така не гледам аир некој од нив, проблемот е тоа што ќе неможам да решавам minijobs
 
Член од
12 август 2012
Мислења
80
Поени од реакции
77
Ајде помош од поискусните што работат на NEOBUX. Последниве неколку дена не можам да гледам реклами поради оваа порака: Another user using your IP address already viewed this advertisement in the last 24 hours. Дали може да бидам исфрлен од NEOBUX поради овој проблем??? не ми е до кликањето на рекламите и така не гледам аир некој од нив, проблемот е тоа што ќе неможам да решавам minijobs
Брачко ти го видов постот на необукс само немав време да ти одговорам. колку што гледам таму страницата не може да те препознае од која земја си значи дека сигурно имаш некој проблем со провајдеров или користиш прокси . Не знам на кој провајдер си и дали е проблемот до него или до твојов компјутер ама ако е тоа значи можеш да добиеш бан и на необукс и на croudflower зошто не смееш да користиш прокси во никој случај. Најдобро да си прашаш кај што си го земаш интернетов во што е проблемов да не добиеш бан па да не можеш да работиш на minijobs или види да не користиш некое програмче што ти ја менува IP адресава во некоја друга земја и исклучи ја .
 
Член од
10 февруари 2015
Мислења
85
Поени од реакции
48
Брачко ти го видов постот на необукс само немав време да ти одговорам. колку што гледам таму страницата не може да те препознае од која земја си значи дека сигурно имаш некој проблем со провајдеров или користиш прокси . Не знам на кој провајдер си и дали е проблемот до него или до твојов компјутер ама ако е тоа значи можеш да добиеш бан и на необукс и на croudflower зошто не смееш да користиш прокси во никој случај. Најдобро да си прашаш кај што си го земаш интернетов во што е проблемов да не добиеш бан па да не можеш да работиш на minijobs или види да не користиш некое програмче што ти ја менува IP адресава во некоја друга земја и исклучи ја .
Не користам никаков програм за промена на IP oва првпат ми се случува, неколку пати ресетирав рутер али ништо. Него дали може некако да се деактивира акаунтот на необух и да направам акаунт на clixsense така што crowdflower да го префрлам на clixsense???
Aко е можно, дали процентот на успешност на minijobs ќе ми остане ист?
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
511
Поени од реакции
223
Ako si pocnal na neobux da gi resavas microjobs, ke mozes i na clixsense, ali procentot
ke ti ostane ist samo koga ke zgresis ke ti se namaluva. znaci ke mozes da gi rabotis
jas taka pravam onie sto se malite od 1 do 3 centi gi resavam na clixsense a onie
pogolemite na neobux.
 
Член од
12 август 2012
Мислења
80
Поени од реакции
77
Не користам никаков програм за промена на IP oва првпат ми се случува, неколку пати ресетирав рутер али ништо. Него дали може некако да се деактивира акаунтот на необух и да направам акаунт на clixsense така што crowdflower да го префрлам на clixsense???
Aко е можно, дали процентот на успешност на minijobs ќе ми остане ист?
Слободно можиш да се префрлиш на clixsense и таму да продолжиш да ги работиш само со тоа нема да ти се реши проблемот значи ако некако crowdflower детектира дека користиш прокси ке добиеш бан директно кај нив без разлика дали ги работиш на clixsense или необукс . Значи мора некако да најдиш каде е проблемот можда пробај форматирај го компјутерот да не имаш некој малваре во позадина што ти работи а не можеш да го исчистиш .
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
Preporaka za kraj na vikendot:
http://www.instantpaidbux.com/?ref=aleks1
Raboti po istata proverena sema na Linxpays(momentalno stranata kaj ste se parite:) )
Nekolku dena kaj stio e pustena vo ,promet, ..i dava 0,250 na purchase barem za pocetok dodeka e nova, a na den 0,15 bez referali, minimum isplata na 1 $-bez vlozuvanje.
A ako nekoj uste ne ja pocnal Linxpays , konecno e vreme, za sega e the best money maker around ..se raboti za hybrid-revshare plus ptc...http://www.linxpays.com/?ref=kralmortal
Za dvete vazi deka upgrade se pravi i od sopstveniot balans i deka rentanite referali rabotat prekrasno!!!
 
Член од
1 јануари 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Нова страна по име ClixGood е отворена. Дава бесплатен абгрејд до 4000 регистрирања. Грабнете дури можете. Личи на нова легитимна страна.

Линк: http://bit.ly/clixgood
 
Член од
4 март 2011
Мислења
59
Поени од реакции
14
Decki imam uste dve strani posle paidverts koi vredat da se rabotat, barem zasega se super.
Na dvete sum prva grupa, ama sega ke vi ja pokazam ovaa, bidejki sakam na drugata da stignam vtora grupa pa da vidite reklamite tamu, ama ke vidime so nea. Eve ja ovaa, ako e nekoj zainteresiran za poveke info neka pisi vo poraka tuka se ke vi objasnam.

Eve po grupi kolku plaka i kolku zedov jas. Kako so kazav pogore prva grupa sum.
upload_2015-5-4_21-24-59.png
 
Член од
10 февруари 2015
Мислења
85
Поени од реакции
48
Ako imas nekoja strana koja isplakja preku neteller bi se registriral
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
2 sestrinski strani koi ja obelezaa 2015.
http://www.linxpays.com/?ref=kralmortal
Revolucionarna strana vo ovaa industrija..hibrid koj predstavuva novi uvod u strani kade navistina se zarabotuva... nadgradbi mozat i od sopstveniot balans a rentanite referali trajat zasekogas i klikaat neverojatno:)
http://www.wsbux.com/?ref=QWxla3Mx&code=Y
Strana koja gi kombinira najdobrite elemente PV i Traffic monsoon, ima dobru logiku za napreduvanje vo grupite, ne e samo obicno klikanje:) Treba da se vidi za da se razbere sto sakam da kazam Linxpays grupacija na sajtovi, momentalno najjaka i najdohodovnaa. Rabotat so site procesori(osven so paypal) sto e mozebi i podobro..[DOUBLEPOST=1430799868][/DOUBLEPOST]
Decki imam uste dve strani posle paidverts koi vredat da se rabotat, barem zasega se super.
Na dvete sum prva grupa, ama sega ke vi ja pokazam ovaa, bidejki sakam na drugata da stignam vtora grupa pa da vidite reklamite tamu, ama ke vidime so nea. Eve ja ovaa, ako e nekoj zainteresiran za poveke info neka pisi vo poraka tuka se ke vi objasnam.

Eve po grupi kolku plaka i kolku zedov jas. Kako so kazav pogore prva grupa sum.
Прегледај го приврзокот 120430
DA vidime,i adv pocna sjajno, pa sega dava 0,02 vtora grupa;)
 
Член од
4 март 2011
Мислења
59
Поени од реакции
14
Epa koj e zainteresiran eve ref link od stranata.
nasteg ne raboti seuste so neteller ama mozis od bitcoin na neteller da pustas i provizijata ke bidi pak pomala od kolku direkno na neteller da vadis pari.
Krale zatoa najdobro e sega da se pocni so stranava, da se vlozi barem 1$ (tolku imam jas vlozeno vo ovaa) i da se prodolzi od tamu.

http://www.ldatrafficbux.com/?r=bojant

nasteg, drugata strana so ke ja reklamiram raboti so neteller, samo cekam da vlezam vtora grupa tamu i ke vi pustam reklamite i od prva i od vtora grupa.
Vo prva grupa se pravi po 0.10$ na den, sto e sepak mnogu vo sporedba so drugi koi plakaat po 0.01$ na den.
 
Член од
18 април 2010
Мислења
20
Поени од реакции
2
Здраво, имам едно прашање за необух, неодамна почнав и изнајмив 3 реферали, добро кликаат до сега и имат просек од 1.2 до 2+ па сега сакам да ги продолжам, имат уште 5 дена до истекувањето, па ако ги продолжам за 240 дена дали ке ми останат и овие 5 или да почекам уште малку па да ги продолжам? Истово прашање важи и за Ојоо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom