Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
21 јануари 2013
Мислења
231
Поени од реакции
144
ц а јооој па како се испишавте реферати се си мислев отиде скам странава :D Туку само утре ли ќе биде тоа со акциите или и понатака? Да не ми ги земат БАП поените да ми ги напраат акции :D
Утре ќе ти ги земат сите БАП и ќе ти ги направат акции. После натаму, не се знае... Не би требало да има пак годинава.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Не бе, така утрински не ми беше тоа планот. Во последните 6 месеци акциите имаат над 318% ROI, во последните 11 месеци скоро 7950% ( и тоа со моменталната крш цена на акциите). Ќе направите некогаш толку со реклами? Како да не... И на пола да е ви се исплати... Толку многу ти значат тие 20 долари што си спремен да пропуштиш ваква шанса?Прегледај го приврзокот 110661
Ок, од овие не се разбирам многу многу сеуште не сум ја разгледал таа можност, но нешто разбрав као дека на 31-ви колку поени имаш ќе ти ги земат и ќе ги претворат во акции ... или грешно сум разбрал?[DOUBLEPOST=1419943252][/DOUBLEPOST]
Утре ќе ти ги земат сите БАП и ќе ти ги направат акции. После натаму, не се знае... Не би требало да има пак годинава.
Епа топ, неам поени така да нема ни што да земат :D
 
Член од
21 јануари 2013
Мислења
231
Поени од реакции
144
Ете, а можеш да ја искористиш шансата да купиш екстра ефтини акции. Парите никој не ти ги чепка, ќе си останат како што се.
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
79
Поени од реакции
33
Да не чекаме на PV од 3 до 6 недели за да ги продадаме нашите акции (вложените пари ) нели е подобро сепак да ги смениме за бап поени и па да бидеме во добра група?[DOUBLEPOST=1420044657][/DOUBLEPOST]Имам 678 shares и ако ги ставам по 227 БАП (Price per share bap) ќе добијам 153.906 бап ?

678 shares цена на еден share 0.11 =74,58$???
 
Последно уредено:
Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
Ја не ги сфаќам, кликаат за пени... Па уште се чудат зошо не ги исплаќаат. Wtf?! Докажано е дека од вакви сајтови профитираат само админите. Освен ако за успех сметаат заработка од 5$ месечно.
kolku se 100 x5 ?? JA tolku zemam mesecno samo od vakvi strani :)
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Дечки среќна нова, и појќе манци годинава ( оти нели, за тоа е наменета темава :P )
 
Член од
12 септември 2014
Мислења
39
Поени од реакции
8
СРЕЌНА НОВА 2015. НА СИТЕ. ВИ ПОСАКУВАМ МНОГУ УСПЕХ ВО НОВАТА ГОДИНА.
 
Член од
1 јануари 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Среќна нова година на сите!!!

п.с -- кој сака нова страна со инстант исплата нека кликне овде и нека се зачлени.
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
Да не чекаме на PV од 3 до 6 недели за да ги продадаме нашите акции (вложените пари ) нели е подобро сепак да ги смениме за бап поени и па да бидеме во добра група?[DOUBLEPOST=1420044657][/DOUBLEPOST]Имам 678 shares и ако ги ставам по 227 БАП (Price per share bap) ќе добијам 153.906 бап ?

678 shares цена на еден share 0.11 =74,58$???
Koj ce ti gi kupi po taa cena i koga?/Gledas kakvi se cenite sega ???[DOUBLEPOST=1420149177][/DOUBLEPOST]
Дечки среќна нова, и појќе манци годинава ( оти нели, за тоа е наменета темава :P )
[DOUBLEPOST=1420149650][/DOUBLEPOST]Srekna nova 20015 i povece da im veruvame na registrirani kompanii za ovaa dejnost nego na scamovi koi nudat 0,25 na den a ne davaat IC...:D
primer samo : http://www.grandbux.net/?ref=kralmortal
na 75 000 clenovi ima isplateno preku 182 k doalri...i e vo samiot vrv na EMC listata (spored glasovi na clenovite)
ili nova ama vece renomirana od sigurni admini :http://www.clix2015.com/?ref=Saskica88
 
Последно уредено:

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Koj ce ti gi kupi po taa cena i koga?/Gledas kakvi se cenite sega ???[DOUBLEPOST=1420149177][/DOUBLEPOST][DOUBLEPOST=1420149650][/DOUBLEPOST]Srekna nova 20015 i povece da im veruvame na registrirani kompanii za ovaa dejnost nego na scamovi koi nudat 0,25 na den a ne davaat IC...:D
primer samo : http://www.grandbux.net/?ref=kralmortal
na 75 000 clenovi ima isplateno preku 182 k doalri...i e vo samiot vrv na EMC listata (spored glasovi na clenovite)
ili nova ama vece renomirana od sigurni admini :http://www.clix2015.com/?ref=Saskica88
А нели сашкица уствари беше твоја роднина (ако добро се сеќавам :D)
Ех Саше бееееее куќо стара, ни за лажење не те бива :D
Инаку ги кликам овие 2 али лично позадоволен сум од грандбукс иако има преку 50 реклами, се надевам на исплата, оваа clix2015 ми мириса на скам ама и таму имам некои 2-2.5 долари па ќе видиме.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.576
Епа не секој ја има таа привилегија да работи за 500, 1000, 3000 долари месечно пријателе. Не се разбираат сите во програмирање мограмирање, фивер мивер па да праат по 120 000 (денари) месечно од нетов.
Па земи научи да програмираш, на програмерите не им се струката од небо падната. Барем денес се може бесплатно да се најде на нетов.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Па земи научи да програмираш, на програмерите не им се струката од небо падната. Барем денес се може бесплатно да се најде на нетов.
Толку ли било лесноо, ја па си ја трескам главата од ѕид шо ли ќе праам сигурно факултет треба да изучам за оваа работа.
Не сериозно, шо ќе научам од интернет ако ја немам основата? Еве да речеме Word и Excel едино знам да работам (не перфектно али 80% знам, ако и тоа се смета во "програмирање"). На интернет има се и сешто да, но ми треба основа (каква таква), сигурно на интернет нема да ја барам основата оти и незнам што да барам ко прво. Крај краева па тебе најдов да ти полагам сметка, групава е за заработка на интернет, и јас се држам до она што го знам и умеам (PTC, МLM сајтови и ним сличните). За програмирање и заработка на милиони дневно ене ти го темпларот дискутирај со него. Ме вадат од такт муабети "уште ли кликате за пени..." , "глејте мене колку ми е долг" и слика со 170 долари напраени у еден ден. Прај си, за себе си праиш не праиш за мене...толку имам да кажам.[DOUBLEPOST=1420159226][/DOUBLEPOST]


Можел тродупло повеќе да извади ама ептен приметливо ќе беше...
 
Последно уредено:
Член од
13 септември 2009
Мислења
79
Поени од реакции
33
Не ги менувајте шеровите на PV за бап поени продајте си ги за брзо време ќе се врати страта цена по 0.11 или пак 227 од паб. се очекува од 3 до 6 недели сега никој немаат бонус ад поинтс и каде каде допрва ќе се вложува на странава и ќе се врати во нормала ...Браво за тие шо го фатиа бонусот на 31-1 :D
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
А нели сашкица уствари беше твоја роднина (ако добро се сеќавам :D)
Ех Саше бееееее куќо стара, ни за лажење не те бива :D
Инаку ги кликам овие 2 али лично позадоволен сум од грандбукс иако има преку 50 реклами, се надевам на исплата, оваа clix2015 ми мириса на скам ама и таму имам некои 2-2.5 долари па ќе видиме.
Si klikame na saskica(saska) i jas i ona , kako stasame..:)poarno se klika vo duet, sto e bitno toa (lololo) bitmo da se KLIKA nesto..:)[DOUBLEPOST=1420173386][/DOUBLEPOST]
А нели сашкица уствари беше твоја роднина (ако добро се сеќавам :D)
Ех Саше бееееее куќо стара, ни за лажење не те бива :D
Инаку ги кликам овие 2 али лично позадоволен сум од грандбукс иако има преку 50 реклами, се надевам на исплата, оваа clix2015 ми мириса на скам ама и таму имам некои 2-2.5 долари па ќе видиме.
clix 2015 nema sansi da e scam, zasto iam direktni vrski so adminite na ptcstair i buxbery , koi se vo samiot vrv na ptc indsutrijata zaedno so grandbux..taka da..a i od koleski od Hrvatska i Srbija slusam deka stranata isplaka :D[DOUBLEPOST=1420173758][/DOUBLEPOST]Inace kako sto istakna eden kolega tuka pred nekoe vreme deka gazdite na revenue share strani kako PV ne mozat da pravat sto sakaat ete mu najdobar dokaz so onoj mutljak Jo, koj si pravi bas sto saka..si gi namali dolgovite prema clenovite,osobeno onie so povishe bapovi :)
 
Последно уредено:
Член од
21 јануари 2013
Мислења
231
Поени од реакции
144
Јас сум програмер, по флиленс страните имам добивано понуди од американски, француски, индијски и арапски компании, за големи пари. Имам работено и на фајвер. И не го правам веќе тоа. Не сум кликач, сметам дека е банално да кликаш за неколку пени, ама сум на пејдвертс затоа што ми одзема 10 пати помалку време од фриленсингот, а ми носи солиден џепарац. Со 10-15 минути дневно, ако имам време, еве 3 дена се немам уклучено воопшто. Јас имам заработено џепарац за месецот, и гајле ми е... Имам солидна плата затоа што не ме мрзи да работам и не се маткам по фриленсинг страни и не се тешам дека така сум си сам свој газда...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom