Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
Не се прајте роботчиња бе фатете нешто работете на комп, произведете нешто креативно.
Na pr. 2captcha...1000 reseni kepci za 0,5 dolari :)
Eve vece dva dena kaj so go rabotam, imam preku 700 kapci reseno..ako ne okoram ke zemam 0,5 dolarite kaj i da e :)
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
Како, со акции што ќе ги купиш со пари а препродадеш за БАП? Кога пресметаш баш и не е дупло, а можеби се изплатеше до вчера, ама Џо го тргна блокот. Вчера беше дена на БАП акциите, кој закачи-закачи, 10% инстант добивка. Ама не ми се продаваат сега, ќе си ги чувам, само малку ќе продадам.
Спонзорот ме упати, На 3 "фронта" ме барал да ми каже акции да купам, среќа видов на време :)
Тоа ти се вика спонзор :)
Aha, kako ne go trgnal, blokot,..:) So pravilna taktika stvarno moze duplo da se izvadat bapovi..ama sekoj so svojot pamet :)
 
Член од
30 април 2013
Мислења
267
Поени од реакции
79
На 20 Јануари стартува нов сајт.Се рекламира како подобар од необукс и пејдвертс.Не знам дали ќе биди нешто од овај,али,за старт дава на првите 600 премиум акаунти
https://ptcevo.com/ref/spidermix38
Па сега,кој сака,нека проба.
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
538
Поени од реакции
248
На 20 Јануари стартува нов сајт.Се рекламира како подобар од необукс и пејдвертс.Не знам дали ќе биди нешто од овај,али,за старт дава на првите 600 премиум акаунти
https://ptcevo.com/ref/spidermix38
Па сега,кој сака,нека проба.
Uste pred da pocnat da go reklamiraat jas se registrirav pa se nadevam na premium clenstvo...
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
http://sweetbux.com/?ref=kralmortal
Dodeka gi cekame paidverts i digadz da prorabotat i pak da se isklucat i t.n. ..skriptata izgleda prekrasno , ne eftino kako drugite ptc, isplaka minimum 20 dolari, na den idat po 0,25 $,ima dosta payment proofs na forumot. Mozna nadgradba od acount balance.
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
79
Поени од реакции
33
Некој да не е запознаен на paidadverts со "Bap exchange guide" како да ги шеруваме паб поените има на форумот пишувано??
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
KUPUVAJTE AKCII NA PV REKORDNO NISKI CENI :)[DOUBLEPOST=1419786695][/DOUBLEPOST]
Некој да не е запознаен на paidadverts со "Bap exchange guide" како да ги шеруваме паб поените има на форумот пишувано??
MIslam deka znam za sto zboris,:oeoeoe:
 
Последно уредено:
Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
Jas za pola cas si gi udvostruciv bapovite i vlegov vo sledna grupa.da se pofalam i ja nesto :D
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
@JessicaRabbit не се знае уште за сигурно тоа... и претпоставувам нема да се деси во скоро време...
Но ако евентуално се одлуче на тај чекор - сигурно нема да го направе тоа пред крајо на Јануари...
Единствена лоша работа шо направи со таквата изјава Џо е дека драстично опадна цената на акциите, и ево да речеме јас сум у доста добра загуба пошо у последно време само акции купував..
 
Член од
21 јануари 2013
Мислења
231
Поени од реакции
144
@DonExo Како што напомнав веќе, зачленета сум под еден од најјаките луѓе на страната. Уште синоча истиот ми рече дека ќе се случи, дека е ужасна идеја ама ќе се случи затоа што кога Џо науми нешто - тоа и го прави затоа што е манипулативен идиот на кого не му е гајле за мислењето на другите.
Capture123.JPG

За твоите акции... Не си во загуба, чекај да се поврати страната... Ако се поврати. Интересно е што daily revenues на MTV без PV се 50 пати помали... Значи и МТВ без ПВ ќе страда.
Од друга страна, Џо жртвува илјадници долари што тој ги добива дневно од рефералите со тој BAP swap. Зошто би го направил тоа? Нешто тука не одговара.
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
Да, дури сеа приметив.. прво се вклучив на форумот па отпосле отидов да видам шо се дешава... ии.... ХАОС... али тоа е.. како што кажа... доста манипулативно копеленце испадна Џо..
ќе видеме како ќе се одвива ситуацијата...
единствена лоша работа е што ќе изгубам доста реферали во самиот процес.. без разлика колку пати да ги контактирам..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom