Заработка на интернет (официјална тема)

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Извини вака, ама...дали си ти нормален?
Зарем ќе наседнеш на ваква ефтина измама и ќе им платиш и 15 долари?

Единствен начин да заработиш преку нет е да си отвориш сајт и некако (помочи магије и трикова) да заработиш преку него. Друг начин нема.
за нормален можда и не сум:pos2:али штознам затоа прашувам за совет,финтава е демек вложуваш пари и правиш повеќе пари,али некако тешко е за верување
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
за нормален можда и не сум:pos2:али штознам затоа прашувам за совет,финтава е демек вложуваш пари и правиш повеќе пари,али некако тешко е за верување
Уште една од малиот милион интернет измами, на која дебилните западњаци со кредитни картички би требало да наседнат, а парите да им ги собере некој на Кајмански острови :)
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
можеби е тоа,фала на советов:D
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
234
Поени од реакции
10
не бе нека покази некој прфактура или сметка зиро па да се уверам дека му префлиле инаку ова е чабе дискусија...
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
ima i druugi nacini na primer rentacoder.com ako imas karekteristika na kinez podoboro e od spamer :D
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
TriviaBucks

TriviaBucks е онлајн квиз во кој можете да заработите 10 долари неделно, одговарајќи прашања. Парите ги освојува играчот со највеќе бодови, а бодирањето е следново:

-За точно одговорено прашање - 2 поени
-За точно одговорено тешко прашање - 7 поени
-За додавање на ваше прашање - 3 поени
-За сурфање на сајтовите - спонзори - 1 поен за секој сајт.

Дали е вистина или дубара не знам, и јас сега почнав, ќе ви кажам за 1 недела.

Регистрацијата е бесплатна, така да ништо не ве кошта.

Ај отидов ја, да не ме претрка некој! :helou:
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
luge na rentacoder.com ti zimat 15% od zarobotenoto deka gi zaraboutvas parite so mnogu trud a vie sakate pari so ke citate e-maill.


Pari bez trud ne postojat ( i droga da prodavas pak treba da trud) ok osven ako nasledis
 

cYb3rc0re

~ место за реклама
Член од
3 мај 2005
Мислења
914
Поени од реакции
170
1 начин: Снимете се кај шо се глупирате и објавете си го на ваш сајт, па можда од реклами ќе заработите.

2 начин: Почекајте да ви стигне еден од мејловите кои ако ги препратите ќе ви падне некоја награда на голема наградна игра.

3 начин: Почекајте да ви стигне еден од мејловите на многуте адвокати на богати кои умреле, и кои немале на кој да го остават богатството, па сега ве бараат вас како посредник да земете дел од него.

4 начин: Пеј Пер клик, кликајте на сајтови и заработете по клик.

Овие погоре се полесните начини на заработка. Потешкиот е да се фатите за работа и да спечалите.
:pos2:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Џабе е и ова, освен кладилница нема друг начин за сигурна добивка.
Кој сака да му објаснам за сигурно добивање со кладилница, пошто знам дека ќе има многу што ќе речат дека и од кладилница само се губи, нека се јави. ;)
 
Член од
21 август 2007
Мислења
295
Поени од реакции
8
Џабе е и ова, освен кладилница нема друг начин за сигурна добивка.
Кој сака да му објаснам за сигурно добивање со кладилница, пошто знам дека ќе има многу што ќе речат дека и од кладилница само се губи, нека се јави. ;)
Да да сите што киснат во кладилница заработиле огромни суми на пари што ги натерало кладилниците да банкротираат
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Да да сите што киснат во кладилница заработиле огромни суми на пари што ги натерало кладилниците да банкротираат
Нема секој пари за да отпочне систем што е добитен, и има толку глупи луѓе, просто да се чудиш зошто ги фрлаат парите кога гледаат дека врска немаат што прават. Туку, тоа е друга тема, да не бегаме оф топик.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Нема секој пари за да отпочне систем што е добитен, и има толку глупи луѓе, просто да се чудиш зошто ги фрлаат парите кога гледаат дека врска немаат што прават. Туку, тоа е друга тема, да не бегаме оф топик.
Ако е системот толку паметен и добар, досеа ти ке беше богаташ. Се работи за чиста среќа, со тук-таму по малце математика и добро познавање на спортот. Да беше чиста математика само, до сеа јас и еден куп луѓе ке возевме мерцедеси.

Ми текнуе коа пресметав како да добијам на лото уплаќајки ги сите можни комбинации што постојат. Дури и кога би напраил такво нешто, коа ке ја земев добивката, пак би бил едно 10000 евра у зијан, односно би потрошил повеке пари на уплата него ли што тежи добивката.

Затоа се викаат игри на среќа или кладби, а не инвестиции.:baeh:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom