Заработка на интернет (официјална тема)

sleekmakeup

Queen of the South
Член од
14 ноември 2014
Мислења
116
Поени од реакции
38
Кога е најпаметно да ги продадам рекламите на паидвертс , сега или да почекам?
 
Член од
31 август 2012
Мислења
319
Поени од реакции
184
Кога е најпаметно да ги продадам рекламите на паидвертс , сега или да почекам?
kolku jas sto razbiram ti toa si go plakas eden dolar odma i oni ti davat 3100bap pa so tia poeni fakticki ti si vo prva grupa taka da postepeno ke ti zima bap i ke ti dava za vozvrat vrednosni klikovi koi se povisoki primer 0.01, 0.04$ i ako gi isklikas site ti ke imas fakticki 1.55$ od toj vlozen 1$. Ako gresam neka me isprave nekoj. samo neznam za kolku vreme ke ti gi dade dali za den dva ili poveke. neka pise nekoj koj znae za kolku vreme i mene me interesira
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Член од
9 декември 2010
Мислења
564
Поени од реакции
287
+ОК Pay и Payeer[DOUBLEPOST=1421279277][/DOUBLEPOST]
Можеш и со Payza и Paypal.
Si iprobal na payza jas probav i mi lapna 2,70 i nesto bese 10 dena mi stoese kampanjata
pending...

Кога е најпаметно да ги продадам рекламите на паидвертс , сега или да почекам?
Da ne misles ti na Akciite reklami ne se prodavaat :)



e kako de, ni toa ne znam :(
Sema sledi go ova:
My Ad Campaigns
Create New Add Campaign
Tamu vo tie trite polinja pisi nesto na angliski

pred toa da go naravis stavi nekoj sajt te na primer ovoj kajgana i pisi nesto
u tie trite polinja....
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Si iprobal na payza jas probav i mi lapna 2,70 i nesto bese 10 dena mi stoese kampanjata
pending...




Da ne misles ti na Akciite reklami ne se prodavaat :)




Sema sledi go ova:
My Ad Campaigns
Create New Add Campaign
Tamu vo tie trite polinja pisi nesto na angliski

pred toa da go naravis stavi nekoj sajt te na primer ovoj kajgana i pisi nesto
u tie trite polinja....


Да, и од Paypal знае да биде pending, ама пишуваш тикет со batch и број на трансакција и ти ја одобруваат одма.
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
So akciite na PV ima eden kup raboti i finti sto moze da se pravat..ama koj pravi -karuva , koj ne saka berzasnki dalaveri si kupuva kampanji :)
 
Член од
21 јануари 2013
Мислења
231
Поени од реакции
144
So akciite na PV ima eden kup raboti i finti sto moze da se pravat..ama koj pravi -karuva , koj ne saka berzasnki dalaveri si kupuva kampanji :)
"Берзашки далавери" please... Вистинската берза и stock market-от на MTV немаат баш многу заедничко.
Инаку "Кралу Александре", абе нели ти пишеше дека PV за ништо не го бивало, што така одеднаш смени мислење?
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
5
Поени од реакции
2
Eden mal sovet za pochetnicite na PaidVerts... jas samo sto napraviv $1 i nesto kupiv reklama i ponaka veke se e polesno, so klikanje, so akcii, nekako vlegov vo 2ra grupa za samo 15 dena odkako pocnav. Samo los poteg mi bese sto aktivirav Recycled Ads a nemam Ad Filter taka da mi dade preku 1300 reklami vo eden den od po $0.0005 vrednost i normalno nemav vreme site da gi isklikam.
Vi preporachuvam da ne izbrzuvate so Recycled Ads
 
Член од
31 август 2012
Мислења
319
Поени од реакции
184
na site li mu zima PV -100bap daily bap tax??[DOUBLEPOST=1421325289][/DOUBLEPOST]
Moze e glupo ama da prasam nesto,Dali IMA nekoj DA mi puste na payza nekolku dolari a jas ke mu GI vratam na transakciona ili pak ako moze DA poceka ke my GI vratam stom gi reinvestiram vo PV. Jas ne mozam DA si prefrlam nez.zosto. nema DA bidat mnogu eve 5 dolari DA recime. Ako nekoj IMA na PayPal ili payza mislam taka nema DA bide problem DA se prefrlat, jas probuvav Od debitna kartica.
 
Последно уредено:
Член од
31 август 2012
Мислења
319
Поени од реакции
184
rabotam na nekolku strani ama najveke se nadevam na ovaa ,so 10 referali za 4 dena imam 1$. Sakam da vlozam nekoj dolar na kupuvanje referali za da mozam da pocnam da sobiram za upgrade. kolku sto sum cital sajtov postoi od 2013 i plaka so sigurnost. Imam drugar so nekolku pati po red dobiva pari od sajtov.
A na PAIDVERTS pocnav od skoro pa ke vidime kako ke ode.
 
Последно уредено:
Член од
9 декември 2010
Мислења
564
Поени од реакции
287
Да, и од Paypal знае да биде pending, ама пишуваш тикет со batch и број на трансакција и ти ја одобруваат одма.
Aj da probam taka kako sto ti velis i taka imam nekolku dolari na payza sto nikade ne mozam da gi upotrebam...

Zavisi ako imas mal broj na bap poeni prodadi gi so da ti
kazam ti si znaes...

Сериозно и јас сега приметив во 4 сабајле 390 BAP имав сега 290 а реклами не сум кликал, не ми има ич дадено денес...
pa i na mene mi zema sekoj den po 100 bapa
inaku i jas ne dobiv osven onie standardnite okolu 7,5 centi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom