Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Чекам информација од некого тука, од whitepins, успеавте ли нешто да извадите, за месец дена ли дозволуваат да извадиш, како ќе извадиш, преку трансакциска во нашиве банки, колку проценти треба да бараш, што губиш/што добиваш? Веќе сум на 40ти ден, 201 миља, ве има тука пред мене, кажете барем нешто. Толку ли е голема сумата па гледам спомнувате пријавување во УЈП?
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
За WhitePinsPlus:
Evo malo svjezih vijesti sa talijanskog whitepinsa,kako kazu da je njemacko pravosudje uhitilo pet osoba radi teske prevare u istom mj odkud je whp.Problem je taj sto je presjednik nadzornog odbora te tvrtke ujedno i presjednik uprave whp.Kazu da je Ralf nestao vec nekoliko dana.Whp se jos nije ocitovala o ovome svemu.

За менување спонзор на ПВ - прво смени си ја тековната адреса шо ја имаш на веќе постоечкиот ПВ акаунт во некоја „рандом“, и напушти го тој акаунт.
После креирај си нов од реф.линк на тој шо сакаш да ти биде спонзор, и можеш пак да ја искористеш истаат емаил адреса.

п.с. конечно после неколку дена му текна да пуште исплати на Џо :D
слика 1
слика 2
 

VisualBasic2008

Хобист
Член од
4 март 2012
Мислења
196
Поени од реакции
46
Дали некој знае колку минимум треба да имам пари за да извадам од payza? И колку земаат fees? Инаку за преку кредитна картичка правам муабет!
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
Fees ти зема фиксно 8$, го имаш таму у табелата.. а за минимум не сум сигурен.. ама мислам дека беше нешто со „5-ка“ .. како 15$.. или 50$ :D
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
Клонови на паидадс,и дигадс никнуваат ко печурки.Последниот,што ќе стартува по 2 дена официјално. - https://www.clikrev.com/?r=spidermix38 .Па кој сака,нека проба.Можда овај ќе биди најдобриот,иако чисто се сомневам.
Парите од Whitepins треба да се пријават во УЈП?
WP premina vo scam, site se zalat na nego..citajte malce forum drugi i fb grupi :)[DOUBLEPOST=1420989896][/DOUBLEPOST]Novi strani sekoj den bas ko pecurki posle dozd, ama sepak nekoja vrsi isplati..eve sto najdov a se osuduvam da izvadam link:) http://www.dmhostwebptc.com/?ref=kralaleks
dava nekoj bonus za prvite 1000 , ko voli neka izvoli, samo 10 reklami na den..ima dokazi za isplati, sto samo po sebe ne e loso
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85


Не бара да инвестираш, 0.01 минимална исплата, 4 дена сум на странава, 4та исплата побарав во моментов, инстант стигаат. Голема предност е што можете да ги отворите сите реклами одеднаш и се завршуваат за неполна минута.
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242


Не бара да инвестираш, 0.01 минимална исплата, 4 дена сум на странава, 4та исплата побарав во моментов, инстант стигаат. Голема предност е што можете да ги отворите сите реклами одеднаш и се завршуваат за неполна минута.
И колку заработи за 4 дена?
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Чинам DigAdz полека тоне ко Титаник а? :) Побрзав да исплатам, додека се ON, па видеЌемо. Цел месец ми стојат 3000 поена од 0.1 повеќе ми нема дадено (а читам на форумон и други се жалат) , админот ги дрибла членовите демек паѓал серверот не држел 100 000 луѓе, зачестени DDoS напади, од еден на друг сервер, поени не работеле, Dig Value не работеле, бонуси кликаш 10 реклами за квалификација 5 бонуси ти дава дневно, секој ден по минимум 10 саата е исклучена страната демек праат нешто, НИШТО не напраија! Епа доста беше! Ако исплати, исплати ако не, нека му се за свеќи 7 долара.
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
Чинам DigAdz полека тоне ко Титаник а? :) Побрзав да исплатам, додека се ON, па видеЌемо. Цел месец ми стојат 3000 поена од 0.1 повеќе ми нема дадено (а читам на форумон и други се жалат) , админот ги дрибла членовите демек паѓал серверот не држел 100 000 луѓе, зачестени DDoS напади, од еден на друг сервер, поени не работеле, Dig Value не работеле, бонуси кликаш 10 реклами за квалификација 5 бонуси ти дава дневно, секој ден по минимум 10 саата е исклучена страната демек праат нешто, НИШТО не напраија! Епа доста беше! Ако исплати, исплати ако не, нека му се за свеќи 7 долара.
Аман бе.. немој такви клетви за 7$ :)
Научи се да губеш, МНОГУ да губеш.. ако веќе планираш да се занимаваш општо со „интернет заработка“ ;)

IvicaPunk.. жити се да те прашам другар.. се задоволуваш ли ти со „заработка“ од 10-15-50 центи на ден.. изигравајки lab-rat на сите ново-отворени страни ?
 
Член од
12 септември 2014
Мислења
39
Поени од реакции
8
Ако ти е Џо, можеш да пратиш support ticket, ама не се знае дали ќе ти го сменат.
Ако ти е некој друг, и толку многу ти значи да го смениш - напушти го тој профил и отвори си нов.
Ne deka mnogu mi znaci ama mozebi nekoj drug ke mi bese pokorisen
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
Ne deka mnogu mi znaci ama mozebi nekoj drug ke mi bese pokorisen
Еве одма ќе ти се понудам.. да бидеме и 2цата задоволни :)
Ти нудам 100% cashback на комисиите што јас ќе ги добијам ако се одлуши да вложиш некоја „поголема“ пара во иднина во сајтот.
Пример ти вложуваш утре 150$ - јас добивам 15$ од тоа.. и потоа ти ги препраќам тебе (ќе најдеме начин како да го направеме тоа) за да ги реинвестираш и тие 15$ во сајтот...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom