Закон за одделенска настава - врсничко насилство

Член од
17 јануари 2009
Мислења
97
Поени од реакции
21
Подолго времегдетето има проблем на училиште со едно ромче од неговиот клас го тепа секој одмор дури и на час во службите на училиштето секокаш иста постапка ке ги викнеме родиттелите на насилникот и тоа. На прашање дали неможат ништо построга мерка нивниот одговор беше во оделенска настава неможеме да го префрлиме во друг клас ниту училиште. Јас најдов некој залон каде пишува дека може да се префрли детето во друг клас наводно тоа можело само после 6 то оделение па ве молам за помош каде да се обратам на некоја друга повисока онституција
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.757
Поени од реакции
9.558
Знам за еден случај во едно училиште(не спомнувам име)каде второ одделение со непримерно насилно однесување кон своите врсници го отпишаа од тоа училиште.
Неколку дена родителите штрајкуваа, не ги носеа своите деца на училиште, нормално нели кога таму не се сигурни во нивната безбедност...и ете успеаа да тоа дете биде отстрането од установата.
(имаше и во весници спомнато за тој случај)...значи дека може, има правило.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Подолго времегдетето има проблем на училиште со едно ромче од неговиот клас го тепа секој одмор дури и на час во службите на училиштето секокаш иста постапка ке ги викнеме родиттелите на насилникот и тоа. На прашање дали неможат ништо построга мерка нивниот одговор беше во оделенска настава неможеме да го префрлиме во друг клас ниту училиште. Јас најдов некој залон каде пишува дека може да се префрли детето во друг клас наводно тоа можело само после 6 то оделение па ве молам за помош каде да се обратам на некоја друга повисока онституција
Обратете се до директорот, ако нема желба да помогне или крева раменици, пренесете му дека ќе одите во просветен инспекторат.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Циганите во Македонија се најканцеровидната група на народ. Тие ако направат штета, никому ништо а ти оди наплати ја штетата да те видам, нив ако им се случи било што нешто одма Хелсиншки ау бау. Човек расист ќе го направат и да не е.

Јас би ти препорачала да го исчеличиш детето и нареден пат да му врати еднакво па да се подзамисли ѓупецот. Само така со деца чии родители ги дале на школо колку да изгубат време и просветари што одат на работа колку да не го арчат кафето дома.

Едит: Може да се префрли во друго одделение и школо, нека не лупаат глупости, кај мене во основно изнадонесоа џган од Ѓорче 2 и Геге, којзнае денес дали и се живи идиотите.
 
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Изгледа немаш врски затоа и така те мотаат.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.648
Поени од реакции
27.970
Подолго времегдетето има проблем на училиште со едно ромче од неговиот клас го тепа секој одмор дури и на час во службите на училиштето секокаш иста постапка ке ги викнеме родиттелите на насилникот и тоа. На прашање дали неможат ништо построга мерка нивниот одговор беше во оделенска настава неможеме да го префрлиме во друг клас ниту училиште. Јас најдов некој залон каде пишува дека може да се префрли детето во друг клас наводно тоа можело само после 6 то оделение па ве молам за помош каде да се обратам на некоја друга повисока онституција
Разговарај со родителите негови директно,ако се повтори барај си грб и дигни ги на клоци комплет цела фамилија,ама глеј да бидат со лесни телесни повреди да не одговараш кривично.Некни изнемоштен паднат коњ тепаа со стапови,викнав полиција у меѓувреме ги легнав и со стап по табани дури не се измочаа у гаќи.Ме маткаа по станици два три саати ама само така со циган
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Разговарај со родителите негови директно,ако се повтори барај си грб и дигни ги на клоци комплет цела фамилија,ама глеј да бидат со лесни телесни повреди да не одговараш кривично.Некни изнемоштен паднат коњ тепаа со стапови,викнав полиција у меѓувреме ги легнав и со стап по табани дури не се измочаа у гаќи.Ме маткаа по станици два три саати ама само така со циган
Па што да бара грб, ете ти легнуваш цигани на земја и со стап по табани.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.648
Поени од реакции
27.970
Па што да бара грб, ете ти легнуваш цигани на земја и со стап по табани.
Па нормално,и коњот им го запленив у коњички клуб го сместија и ја заташкав утредента работата со ветеринарен инспектор.И тебе да те видам како се изживуваш кон немоќни луге или животни истото те чека верувај ми
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Па нормално,и коњот им го запленив у коњички клуб го сместија и ја заташкав утредента работата со ветеринарен инспектор.И тебе да те видам како се изживуваш кон немоќни луге или животни истото те чека верувај ми
Нема Наќо брат ми. Ветувам. :oops:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Па што да бара грб, ете ти легнуваш цигани на земја и со стап по табани.
Наќо е од Ѓорче и најсериозно само така се решаваат проблемите со нив. Не е ништо чудно ова што го збори, жени со стап бркаат цигани не па мажи. Пролетоска на другарка двајца цигоси со по 16 години на моторче и се треснаа во колата додека влагаше во гаража, што мислиш кој ги превоспита, родителите нивни/полицијата или татко и и комшиите? :D не поддржувам ни јас насилство ама неподносливи се а и што е најлошо не одговараат пред закон. За жал со нив само племенски мора да се однесуваш.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.648
Поени од реакции
27.970
Наќо е од Ѓорче и најсериозно само така се решаваат проблемите со нив. Не е ништо чудно ова што го збори, жени со стап бркаат цигани не па мажи. Пролетоска на другарка двајца цигоси со по 16 години на моторче и се треснаа во колата додека влагаше во гаража, што мислиш кој ги превоспита, родителите нивни/полицијата или татко и и комшиите? :D не поддржувам ни јас насилство ама неподносливи се а и што е најлошо не одговараат пред закон. За жал со нив само племенски мора да се однесуваш.
Онде кај католичка нападнаа две циганки мајка млада со количка со бебе, една абе слабичка грев,што да ти кажам.Излагам од кола ја фатив едната другата избега со новчаникот у рака.Доаѓаат алфите и таа му вика ај бе удри ме ако смееш.Он несмее и викам ама сега планот ке ти го кажам,додека да се освестат овие такви две тупаници у глава и стегнав ке памти цел живот.Тоа девојчето,мајката се уби од плачење,цел врат гребаници и црвенила
Автоматски споено мислење:

Ама џабе,се е залудно.Само едукација
Автоматски споено мислење:

Па знаат финта,ако ги фатиш почнуваат да вриштат,помош да бараат уште крив сакаат да те направат
 
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Да разговара со родителите, а тие ќе го разберат аха.

Со циган на никаков начин не се решава проблем, можеш само уште поголем да го направиш. Да го утепаш од ќотек, циган пак си циган.
Мене порано за едно фаќање за рака зошто од дома ми го украде кучето и трчав по него и го фатив, затоа ми се имаа собрано 12344545 цигани пред врата. Маваа, скокаа како мајмуни од мало до големо. Една баба имаше земено и стап. :pos:
И најјако беше што мајката веднаш дојде со документ дека на детето порано му била скршена таа рака.

Комшиите сите гледаа од страна, а така гледаат и децата во школо додека овие го тепаат на секој одмор.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.648
Поени од реакции
27.970
Кога се чопор се опасни,тоа е точно.Маваат кај ке стигнат и лесно може да те отепаат.Исто за куче татко и двајца синови од Злокуќани на интензивна завршија ама тоа е,демократија.У случајот со циганите и демократија,тоа му доаѓа исто како на животнине од зоолошка на улица да ги пуштиш во име на демократијата
Автоматски споено мислење:

За нив се лек само Полјаците,е таму богами не смеат глас да повишат,ги лупаат кај ке ги најдат дури и без причина,ако писнат на бандери ке ги обесат инаку.Залутав у едни пусти улици и тоа МК на таблицата помислиле Мароко дека е,мислам дека за влакно избегнав линч
 
Последно уредено:

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.291
Поени од реакции
45.801
Мора да почнете да ги челичите тоа Диоклициајаните , Максимилијаните и Луките што ги растете по дома.
Во животот ќе имаат работа и со цигани на лепак, не самп со господа, како што сте планирале кога сте ги упишувале на курс по француски
 
Ф

Флеш

Гостин
Разговарај со родителите негови директно,ако се повтори барај си грб и дигни ги на клоци комплет цела фамилија,ама глеј да бидат со лесни телесни повреди да не одговараш кривично.Некни изнемоштен паднат коњ тепаа со стапови,викнав полиција у меѓувреме ги легнав и со стап по табани дури не се измочаа у гаќи.Ме маткаа по станици два три саати ама само така со циган
Абе смотан ти ли си билл ....Поминував во момент таму,кај Специјал и одев до Кај Чиче ....Ги тепаше ?! Иначе урлаа,имаше врева ....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom