Заеднички излегувања во град? - Договарајте се тука! :)

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
Ако саќет охриџани денеска на кафе со маца_кака, сестра и' и Стефан ( братучед им) да идеме на кафе, во 8 и 15 кај Кирил и Методиј..Метиси.:pipi:
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Абе шо ви е на нас бе?
Утре у 12, 180 степени ќе биде. Вие не сум нормален бе еј. Ладење какво??? Воздушно к**ац,топол ветар има. Водено може,го пунеа езерцето прошлиот викенд ваљда е пуно.Алкохолно....најубо е ова.
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
534
У фонтаната има вода ? Ќе се ладимо у неа. :pos:

п.с Прошлиот пут кој гледав слике само кока коле имаше. Дај сеа нешто појче и подобро .:icon_lol:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.653
Поени од реакции
13.130
Со голема грутка во срцето и тежина во душата изјавувм дека ќе ги баталам книгите утре и ќе ви се придружам во парк... Фак д испит, една флаша кока кола не расипува желба за учење.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Абе шо ви е на нас бе?
Утре у 12, 180 степени ќе биде. Вие не сум нормален бе еј. Ладење какво??? Воздушно к**ац,топол ветар има. Водено може,го пунеа езерцето прошлиот викенд ваљда е пуно.Алкохолно....најубо е ова.
Може и ќе врие езерото бе, ама што е тоа битно...
Најбитна е нашата заедничка, голема и неизмерна кајганџиска љубов.... Ако ме разбудиш во 11 30 ќе тргнеме заедно кон нашиот убав, зелен, голем, и тн. парк. :)

P.S Да се прекрсти темава во "Заеднички седења на трева во парк":tv:
 
Х

Ханзо

Гостин
Ако се разбудам на време ќе поминам освен ако ми текне да не поминам. Значи може ќе поминам, ако се разбудам на време и не ми текне да не поминам од мрза/антисоцијал расположение/наведи рандом емо причина тука. Се гледаме...или не. :)
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Ако се разбудам на време ќе поминам освен ако ми текне да не поминам. Значи може ќе поминам, ако се разбудам на време и не ми текне да не поминам од мрза/антисоцијал расположение/наведи рандом емо причина тука. Се гледаме...или не. :)
Не му го земајте предвид постов, напишан е после полноќ брат4е...:pos2:

Како и да е, се гледаме утре форумџии, looking forward to it.:smir:
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
780
Поени од реакции
69
Сабота (20.02.2009) кој е за дружба нека дојде точно на пладне (12:00 часот) на фонтана во парк. Специјални гости: тетовците. Влез: слободен. :)
:helou:

Специјален поздрав до виктор ако имам вишак паре имаш јадење од 7-мица за болдираново.

П.С - Јас доаѓам и да донесе некој гитара.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
ЈАс утре со други кајганџии договорив во Ентер daymare така да од 10 сум таму, ќе видам после 12 негде да ве подружам додека другиве ќе ги шитнам за неопределено време.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Ја да ви се извинам шо не дојдов али ми испадна нешо работа а не можев баш да ја одложам пошо за два дена си одам Охрид па... се гледаме таму... уствари... ве чекам Охрид... да не речите после охриѓани не чинеле... :tv:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Неможевте во пожешко? Ај бе вечерна...
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Кој е расположен за пиење вечер? :pipi:
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.232
Поени од реакции
6.737
Koj e za so mene na prosetka?

Nekoj za nadvor :pipi:?
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Што викате за вечер или утре пиенка у парк?
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Кој е за у сабота за у Бариста нека дигне рака. Се чекаме у 17:30 пред екс Фреш на плоштад Пела. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom