Загатки

Член од
8 февруари 2009
Мислења
911
Поени од реакции
173
Која е разликата помеѓу падобран и кондом?
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.017
Поени од реакции
1.133
Не играле еден против друг. :toe:
ЛЕле брат се отепав од мислење никако не ми текна ова :)

Која е разликата помеѓу падобран и кондом?
Дупнат кондом чвек повеќе, дупнат падобран е човек помалку...

Ај една од мене.
Тргнувате по пат, и тој пат на крај се разделува на 2 идентични патчиња. Едното води до селото кај шо сакате да стигните а другото во село со човекојадци. Е сеа, ќе ве пречекаат двајца, еден човекојадец и еден обичен селанин. Не можете да ги распознаете и нив... Човекојадецот лаже на секое прашање, а селанецот ја кажува вистината. Имате право на едно прашање за да стигнете во селото. Кое прашање ќе го поставите? :)
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
83
Поени од реакции
5
Тргнувате по пат, и тој пат на крај се разделува на 2 идентични патчиња. Едното води до селото кај шо сакате да стигните а другото во село со човекојадци. Е сеа, ќе ве пречекаат двајца, еден човекојадец и еден обичен селанин. Не можете да ги распознаете и нив... Човекојадецот лаже на секое прашање, а селанецот ја кажува вистината. Имате право на едно прашање за да стигнете во селото. Кое прашање ќе го поставите? :)
Prasanjeto bi mozelo da bide: "Me poznavate mene?"


I ova e staro, aj da vidime :)
Eden covek ziveel vo zgrada na 15-ti sprat. Koga izleguval vo grad odel so lift do dolu, a koga se vrakal doma, odel so lift to 10 sprat i potoa prodolzuval po skali. Zosto?
 
П

Паган-др

Гостин
I ova e staro, da vidime :)

Eden covek ziveel vo zgrada na 15-ti sprat. Koga izleguval vo grad odel so lift do dolu, a koga se vrakal doma, odel so lift to 10 sprat i potoa prodolzuval po skali. Zosto?
Зашо изградил куќа на 5 спрата на зградата? :)
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
83
Поени од реакции
5

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Низок е, со раката стига до копчето за 10 спрат само.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.017
Поени од реакции
1.133
Neeee, :) ima samo zgrada so 15 sprata, a toj ziveel na 15-ot sprat



Aha, togas bi gi prasal, "kade se naogja vaseto selo?" i dvajcata ke pokazat na edna ista strana.
Тачно :)

Ај ова. Стара е и мн интересна :)

Се наоѓате во некоја пустина и ве брка лав. Имате со себе само една круша, значи немате оружје или било шо да се одбраните. Е сеа треба да се спасите од лавот и да стигнете до Рим.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
911
Поени од реакции
173
На која страна оди 'автобусот'?
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.017
Поени од реакции
1.133
Еј дечки.. ај ако сакате да има колку толку ред иако е ве чек дис аут.
Интересна тема е, па да пчекаме да се одговори на секоја загатка па да одиме на нова. На определено време доколку не знаеме ќе ни ја кажи тој шо ја напишал. Мислам подобро ќе биде така...
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Тачно :)

Ај ова. Стара е и мн интересна :)

Се наоѓате во некоја пустина и ве брка лав. Имате со себе само една круша, значи немате оружје или било шо да се одбраните. Е сеа треба да се спасите од лавот и да стигнете до Рим.
Ја фрлаш крушата. Крушата под круша паѓа, па се качуваш на дрвото. Лавот не може да те достигне горе, тебе ти паѓа камен од срце. Каменот го отепува лавот, ти слегуваш и си горд, ти си на коњ. Коњот ги знае сите патишта, а сите патишта водат во Рим, па ете како. :)
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.017
Поени од реакции
1.133
Ја фрлаш крушата. Крушата под круша паѓа, па се качуваш на дрвото. Лавот не може да те достигне горе, тебе ти паѓа камен од срце. Каменот го отепува лавот, ти слегуваш и си горд, ти си на коњ. Коњот ги знае сите патишта, а сите патишта водат во Рим, па ете како. :)
Јес :) Закон е! :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom