Загатки

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Ах фала што ни кажа,неписмени сме не видовме..тоа што го кажа другар ти Тетовас...загатка беше или срање во боја?И молимте не ми соли памет....

ау бе давор, не се навредувај толку ја за тебе конкретно не викав за сите кажував да не тресат зелени туку да поставуваат загатки. а тоа шо го кажа "другар ми" тетова мислам дека ќе да е второто ( срање во боја).
 

Шмики

Byakugan
Член од
12 март 2008
Мислења
743
Поени од реакции
16
Реченицата долу е вистина.




Реченицата горе е лага.
И двете реченици се лаги.

prviot tebe ke ti go vturne:pos2::pos2:

zagatkata upotrebete ja 1 na 1 so nekoj drugar:helou:
Првиот ке му го турне на него, па после он ке стане прв и првиот ке ти го втурне на тебе! :pos:
 

Шмики

Byakugan
Член од
12 март 2008
Мислења
743
Поени од реакции
16
A зашо се и двете вистинити, не гледам причина за вистина :)
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
Еден господин гледа еден портрет. Еден случаен минувач застанува и го прашува „Што гледате господине“ Toj одговара:,,Јас немам ниту брат, ниту сестра ,но таткото на човеков на сликата e син на мојот татко,,.
Чиј портрет гледа овој човек?

точниот одговор ни јас не го знам но типувам на нешто, размислете и вие
Дали можеш да ми го појасниш малку ова:таткото на човеков на сликата е син на мојот татко,нели испаѓа дека неговиот татко е син на неговиот татко,ова второво го сваќам ама првото не можам ај ако сакаш објасни ми малку подетално.
:helou:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.678
Поени од реакции
43.585
Еден господин гледа еден портрет. Еден случаен минувач застанува и го прашува „Што гледате господине“ Toj одговара:,,Јас немам ниту брат, ниту сестра ,но таткото на човеков на сликата e син на мојот татко,,.
Чиј портрет гледа овој човек?

точниот одговор ни јас не го знам но типувам на нешто, размислете и вие
Најлогично е дека син му го гледал..

Таткото на човекот(На син му, ) е тој,а тој е син на неговиот татко...:toe:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
Можеби е така но е многу збунувачко нели?можеби има некоја логика но која е таа којзнае,јас мислам дека тој што ја поставил треба да ни каже.
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Па нормално дека си го глеал синот. Ако таткото има еден син, а тоа е човекот што го гледа портретот тогаш истиот тој е и татко на човекот на портретот т.е. така испаѓа дека е негов син.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
11
Тоа е точно а како го објаснуваш тоа што го вели дека е син на неговиот татко?


:helou:
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Можеби е така но е многу збунувачко нели?можеби има некоја логика но која е таа којзнае,јас мислам дека тој што ја поставил треба да ни каже.
Како што кажав во спојлерот, точниот одговор не го знам ниту јас но јас мислам дека тој го гледа сопствениот портрет.
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
973
Го гледа неговиот портрет или на неговиот полубрат?? :)
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
син му си го гледал бе:smir: ај прочитајте убаво и сконцентрирајте се
 
Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Да не си го гледа синот, пошто таткото на синов е чоеков а тој е син на неговиот татко
 

Kajgana Shop

На врв Bottom