Загатки

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
Нема трик. Ви реков лесна е :D

Ајде уште една.

Дедо Јован им раскажува на своите внуци за неговото јунаштво во војните, пред се во Првата Светска Војна. „За мојата храброст добив бројни ордени и награди. Се уште се сеќавам на мечот кој го добив веднаш по завршувањето на војната, во февруари 1919 година, на кој со големи букви беше изгравирано моето име заедно со натписот `За големите заслуги во Првата Светска Војна`. Бев почитувана и славна личност во тој период, внуци мои. Сите мажи ми се восхитуваа и сите жени ме посакуваа.“
Помалиот внук се воодушевувал на херојствата на дедо му, додека постариот само ладно констатирал: „Лажеш, дедо.“
Дали постариот внук е во право? Зошто мисли дека дедо му лаже?
Пошо знае дека дедо му е пичица :)
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.699
Поени од реакции
11.845
Додека одев накај Маркукуле
Сретнав човек со седум жени.
Секоја жена имаше по седум вреќи,
Секоја вреќа имаше по седум мачки,
Секоја мачка имаше по седум мачиња.
Мачиња, мачки, вреќи и жени,
Колкумина одеа на Маркукуле?
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563
Додека одев накај Маркукуле
Сретнав човек со седум жени.
Секоја жена имаше по седум вреќи,
Секоја вреќа имаше по седум мачки,
Секоја мачка имаше по седум мачиња.
Мачиња, мачки, вреќи и жени,
Колкумина одеа на Маркукуле?
Осум :)
 
Член од
17 септември 2012
Мислења
896
Поени од реакции
515
Додека одев накај Маркукуле
Сретнав човек со седум жени.
Секоја жена имаше по седум вреќи,
Секоја вреќа имаше по седум мачки,
Секоја мачка имаше по седум мачиња.
Мачиња, мачки, вреќи и жени,
Колкумина одеа на Маркукуле?
2802? :icon_lol:
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Додека одев накај Маркукуле
Сретнав човек со седум жени.
Секоја жена имаше по седум вреќи,
Секоја вреќа имаше по седум мачки,
Секоја мачка имаше по седум мачиња.
Мачиња, мачки, вреќи и жени,
Колкумина одеа на Маркукуле?
Девет. Ти, типот и жените.
 
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
Додека одев накај Маркукуле
Сретнав човек со седум жени.
Секоја жена имаше по седум вреќи,
Секоја вреќа имаше по седум мачки,
Секоја мачка имаше по седум мачиња.
Мачиња, мачки, вреќи и жени,
Колкумина одеа на Маркукуле?

Само ти?
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.699
Поени од реакции
11.845
Велвет андрграунд е добитник на наградата (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom