Забранет турбофолкот по дискотеките во Скопје

bOm

Член од
3 јули 2013
Мислења
15
Поени од реакции
2
М
ногу професионални спотчињата на бугарите шо ти порничи . Ако не беше толку гола Цеца немаше да стигни толку далеку де факто , нејзината изведба а и на сличните како неа е срамота да се наречат музика .
Пред да збораш за Уште информирај се за Вакен концерт на светско ниво па послем дојди и ќе прајме пак муабет
Ако не беше толку гола Цеца немаше да стигни толку далеку
- Барем не снима порни*и и не се слика гола за плејбој и ред други глупости за да се пробија како овие курв*те амерички
де факто , нејзината изведба а и на сличните како неа е срамота да се наречат музика .
да затоа публиката ги пее сите нејзини песни и песните и се хитови скоро сите до една,замисли албумот го изваде пред една недела пред концертот а веќе публиката во еден глас ги пееше сите нови песни...
ногу професионални спотчињата на бугарите шо ти порничи .
http://sitel.com.mk/mk/video-rijana-objavi-domashno-seksi-video-i-pokazha-deka-znae-kako-se-mesha-so-zadnikot
Ријана објави домашно секси видео и покажа дека знае како се меша со задникот
...
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Е овие дискусии ми се најјаки. Дали Цеца, Сека, Чуктераш или Ријана и Ники Минаж. Вечна дилема.
Теаch me master :cuc:
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Е овие дискусии ми се најјаки. Дали Цеца, Сека, Чуктераш или Ријана и Ники Минаж. Вечна дилема.
Теаch me master :cuc:
Првите копираат од вторите и го прилагодуваат за наши простори, со скандали до врвот, само што после мала пауза (5-10 години) и веќе се заборавени и они и тоа музиката што ја прават.
 
T

Tamora

Гостин
Иста клапа на изведувачи се дали Гулабица Ј.Лопез Драган Вучич и другите тако звани хитчиња како Јор Секс ис он Фајр кои само ги затупуваат сетилата . Целата таа '' култрура '' која се промовира преку музиката , освен кичарај и голотија ништо друго и не можете да видите .
Јас не барам од вас да земате часови по пијано или да се веселите на џез ама малце од малце осет да имате за работите.
За мнозинството гледам дека оваа забрана не важи ништо , жалосно шо за вас музиката значи само дигање на мишка
И не ,не можи да ме импресионира фактот тоа што сите сте и ги знеле песните на Цеца од 2 стиха Ночас ми уџи дубоко или тоа дека Аца Лукас ја наполнил Метрополис:tapp:
 

bOm

Член од
3 јули 2013
Мислења
15
Поени од реакции
2
Иста клапа на изведувачи се дали Гулабица Ј.Лопез Драган Вучич и другите тако звани хитчиња како Јор Секс ис он Фајр кои само ги затупуваат сетилата . Целата таа '' култрура '' која се промовира преку музиката , освен кичарај и голотија ништо друго и не можете да видите .
Јас не барам од вас да земате часови по пијано или да се веселите на џез ама малце од малце осет да имате за работите.
За мнозинството гледам дека оваа забрана не важи ништо , жалосно шо за вас музиката значи само дигање на мишка
И не ,не можи да ме импресионира фактот тоа што сите сте и ги знеле песните на Цеца од 2 стиха Ночас ми уџи дубоко или тоа дека Аца Лукас ја наполнил Метрополис:tapp:
Тоа дали че ти уџи дубоко незнам,пошто таква песна не познавам да има,но знам и сигурен сум дека цела оваа фама е за да им се даде шанса и на овие наши напатени циркузанти (пејачи) да имаат барем по некој настап, бидејќи стварно никој не ги тркала оти се катастрофа е вака сега сакаш нејќиш ќе мораш да ги трпиш да те дават преку вечерта и да се филмаат дека се џастин тимберлејк од шутка,еве еден таков напатен
http://www.telegraf.mk/zabava/estrada/7966-sinoka-bese-uapsen-pop-pejacot-dimitar-andonovski
Остај тоа што немал личен документ и сигуро се има лигушено пред полиција,плус бидејќи е "VIP" се филма дека несмеат со него како со обичен граѓанин да се однесуваат и тоа замисли овај и другите како него се ептен ниско а да им се посвети малку повеќе внимание ..., и за крај уште вика дека ''следниот пат кога ќе дојдам во станица ќе ми запееш некој рефрен од моите песни пошто знам дека ги знајш од збор до збор" ајј бе :facepalm:
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
bOm.....
не да ја претера него преку такво ми дојде ти и твоите сељачки идеологии. јас мислам дека ти и таквите ко тебе би било најубаво да си побараат азил во бугарија/србија и да не остават нас нормалните да уживаме во квалитетна музика.
или пак еве уште една идеја, ти и таквите ко тебе да се отепате па и воздухот да ни стане почист.
а ако веќе го загадуваш воздухот тука, тогаш биди среќен што не сум јас на власт, затоа што сите би ве обесил, кој за муда, која за цицки за да сфати која болка ја предизвикува вашата музика на нормалните.
ОН: договорот е за пофалба, и така да биде уште 101 година.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.251
Поени од реакции
84.986
Многу misleading насловов на информацијава.
Не е забранет турбофолкот туку газдите на дискотеките се договориле да не пуштаат повеќе турбофолк. Забранет би бил турбофолкот кога Владата би одобрила закон според кој секое пуштање на турбофолк во дискотека се казнува.
Вака сигурно ќе има некои "мали риби" односно некои не мејнстрим дискотеки што ќе прават профит преку пуштање на турбофолк. Договоров максимум ќе трае месец-два.
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Голем ташак.Ко мал на јуниор не дрогираа со Посластичар,сега секој втор викенд гостува Ана Николич,Дадо Ментал и компанија.Али коментариве со квалитетна музика ви фршат.Ако за вас квалитетна музика е идиотштините од типот на Гангам Стајл,Ријана,Џастин Бибер и Скрилекс комотно да се лечите.Се знае што е квалитет,Екс-Ју,Бон Џови,АС-ДС,Суперхикс,Мајкл Џексон а скоро ич тоа не се пушта во клубови.Затоа и ретко идам во диско.
 
W

Werther

Гостин
Голем ташак.Ко мал на јуниор не дрогираа со Посластичар,сега секој втор викенд гостува Ана Николич,Дадо Ментал и компанија.Али коментариве со квалитетна музика ви фршат.Ако за вас квалитетна музика е Ријана,Џастин Бибер и Скрилекс комотно да се лечите.Се знае што е квалитет,Екс-Ју,Бон Џови,АС-ДС,Суперхикс,Мајкл Џексон а тоа не се пушта во клубови.Затоа и ретко идам во диско.
397436_10151236459276840_1809371089_n.jpg
 

bOm

Член од
3 јули 2013
Мислења
15
Поени од реакции
2
bOm.....
не да ја претера него преку такво ми дојде ти и твоите сељачки идеологии. јас мислам дека ти и таквите ко тебе би било најубаво да си побараат азил во бугарија/србија и да не остават нас нормалните да уживаме во квалитетна музика.
или пак еве уште една идеја, ти и таквите ко тебе да се отепате па и воздухот да ни стане почист.
а ако веќе го загадуваш воздухот тука, тогаш биди среќен што не сум јас на власт, затоа што сите би ве обесил, кој за муда, која за цицки за да сфати која болка ја предизвикува вашата музика на нормалните.
ОН: договорот е за пофалба, и така да биде уште 101 година.
@kooperativa жал ми е ако ти смета ама таа е вистината а и мене преку таквото ми е од вас кој што наметнувате вештачка "клима" и не гушите со тоа пусто америчко страње,а и како што гледам според потпсиот што ти е ти си од оние метало-патриотите да не речам најлошите, а ако веќе толку ги сакаш америте мрш во УСА ТРАВЕЛ и ај кршете главата од тука...
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
1.505
Поени од реакции
1.302
Турбофолкот барем за Македонија и Србија не е музика која што можеш да одбереш дали ќе ја слушаш или не . Едноставно само можеш да престанеш да слушаш турбофолк кога ќе созрееш т.е кога ќе ги запознаеш подобро другите видови на музика , барем за мене беше така .

Кај нас секојдневно е наметнат турбофолкот преку радијата телевизиите на времето и сега по ново преку кабловските оператори и веб страните итн итн така што пораснуваш со турбофолкот.

Кога ќе слушнам не можеш да пиеш или да се расположиш на друга музика освен турбофолк и сл такви коментари ми иде да повратам .
 

~Miss Tete~

Грофица
Член од
6 септември 2009
Мислења
25
Поени од реакции
17
Денеска ретко што може да се нарече музика воопшто. Не плукам по никого особено, ама гледам дека се се врти во круг едно исто пусто клише. Плагијати се прават на големо, се победува на Евровизија со нив (за чија корумпираност и останато не би коментирала), се тепаат "јаките артисти" околу тоа чија песна е подобра и понова, а кога ќе видиш величиме секакви манијаци заради наводно добрата музика. Што му фали на Френк Синатра, што им фали на Парни Ваљак? Старата добра ex-yu музика е одлична за уши, а и џезот веќе се заборава... само попот владее. Немам ништо против Бруно Марс и Џастин Тимберлејк, но евентуално и тие ќе се расипат со време. Сакам песни пишувани по вистински стории, по чувства, на пример стиховите на Еминем - тоа е пишувано од срце, а не заради публицитет, докажување или нешто слично. Турбофолкериве кај нас се боли глава. Сузана Гавазова, Адријана -не знам која- .... тешко нас ако продолжат со својата работа. Српскиве турбофолкери се веќе друга приказна, кој од кој. -.-
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.512
Поени од реакции
47.776
ТОП ! сеа место парите да ги лапаат музичари што вложиле илјадници евра во кариерите, пунеле стадиони и продавале тиражи и тиражи, ќе ги лапаат Саут Парк, Марко Логаут, Бета хаус, Лабаво Лабаво, Ај Ќу, Бабура и остантите кавер-преживари што ништо свое не створиле.

Немој да се куретате и да кажувате што е урбано и што е сељачки, си има пазар што си одредува и си има место за сите, вака со “протекции’’ ништо не правиме.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Океј, забраниле сега на следниот концерт на пластичната Цеца ќе има 200.000 макар тоа било и во Борис Трајковски.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom