Забрана за турбофолкот во Хрватска

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
16.129
Поени од реакции
17.843
Сите Балканци се едно исто срање, само у различно паковање... Сите Балканци та биле Хрвати, Срби, Босанчероси(Бошњаци), Албанци, Македонци и.т.н. сакаат да слушаат шљам музика, да се пијанчат и рокаат рафали особено по свадби, матурски, родендени и.т.н.
Многумина се жалат и чудат како Албанците правеле такви и такви свадби, колони, свирење, гласна музика, пукање... од друга страна и Македонците како и другите народи не се ништо поарни, покултурни и поразлични кога прават некои вакви традиционалистичко-сељачки церемонии и глупости !
Ti bi sakal Francuzin da bidis a ?
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
4.658
Поени од реакции
14.508
Greota Hrvative, sto mora uporno da se dokazuvaat kako najgolemi anti-Srbi na Balkanot, sekoj moment, sekoj cas da ja seces grankata od koja si izrasnal. Zboram za ustaskiot del, inace Hrvatite uveliko slusaat turbo folks vklucitelno i onoj, izvorniot, srpskiot. Gradilonacalnikot sigurno i krsna slava ima doma.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
16.962
Поени од реакции
30.498
Сите Балканци се едно исто срање, само у различно паковање... Сите Балканци та биле Хрвати, Срби, Босанчероси(Бошњаци), Албанци, Македонци и.т.н. сакаат да слушаат шљам музика, да се пијанчат и рокаат рафали особено по свадби, матурски, родендени и.т.н.
Многумина се жалат и чудат како Албанците правеле такви и такви свадби, колони, свирење, гласна музика, пукање... од друга страна и Македонците како и другите народи не се ништо поарни, покултурни и поразлични кога прават некои вакви традиционалистичко-сељачки церемонии и глупости !
...значи вака кога пишуваш, а не знаеш што споредуваш дали тоа намерно го правиш да не' нервираш или до толку си неопроменет, многу добро ти го памтам твоето пишување пред повеќе години, а бе како можеш да споредиш и да ставиш во ист кош христијанска свадба со албанските муслимански свадби со никакви допирни точки, да немаш никаква основа во пишување освен ,,глупости,, и ,,сељачизам,, навистина си човек без скрупули.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom