Забрана за турбофолкот во Хрватска

Член од
7 септември 2016
Мислења
19.604
Поени од реакции
34.796
Thats bullshit and you know it. Да беше така исус, архимед, кикерон, колумбо, буда, хенри 8ми , мартин лутер(не кинг), аверлијан, нострадамус, ганди, питагора, њутн, макијавели, кафка и сите други ќе слушаа турбо фолк.
...живеа овие све што ги наброја за време на екс Југославија, па тогаш се создаде тој турбофолк во последните години од нејзино постоење.
 
Последно уредено:

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.771
Поени од реакции
10.523
Thats bullshit and you know it. Да беше така исус, архимед, кикерон, колумбо, буда, хенри 8ми , мартин лутер(не кинг), аверлијан, нострадамус, ганди, питагора, њутн, макијавели, кафка и сите други ќе слушаа турбо фолк.
Ја сум во кампот дека турбофолкот има спротивен ефект на “просфетлување„, а и статистиката се согласува со тоа.
Е ова веќе е орање по дното.
Колумбо и Ганди биле школски на Зорица Брунцлик ама биле рокери и не ја поштувале нејзината музика.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.779
Поени од реакции
21.187
Не знам, можно и да не се погодила вистинската нумера која ќе го скрши мразот. :D

Инаку, тоа со металците е точно. И ако му речеш "и ти бе се изшабани!?", ти вели "не бе брат, да се позезаме малку". А го гледаш цела песна ја знае до збор до збор. Ама ете, мало зезање било во прашање. :D
Djabe se pravat pogolemi vernici i od papata, krvta ne e voda :D.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.420
Поени од реакции
4.249
Djabe se pravat pogolemi vernici i od papata, krvta ne e voda :D.
Ај кажи ми колку пати иде на неделна молитва и ја чита библијата просечниот фан на турбофолк?
Оти ја ќе ти кажам ама нема да ти се свија.
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.455
Истиве што забраниле турбофолк концерт, што мислите ќе забранат ли концерт на лез/транџа група или пешован ди-џеј ако од од нивната матична партија им кажат да не го забранат?
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.420
Поени од реакции
4.249
Истиве што забраниле турбофолк концерт, што мислите ќе забранат ли концерт на лез/транџа група или пешован ди-џеј ако од од нивната матична партија им кажат да не го забранат?
Нека забранат. Сето тоа педерлук промовира уназадување
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.779
Поени од реакции
21.187
Ај кажи ми колку пати иде на неделна молитва и ја чита библијата просечниот фан на турбофолк?
Оти ја ќе ти кажам ама нема да ти се свија.
Sojma ti da mi kazis i kakva vrska ima toa so bilo sto.
Ete jas ke ti kazam od prva raka.
Jas nemam odeno vo crkva od pojma nemam od koga, a i koga sum bil bilo radi reda najcesto. I sto so toa.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.420
Поени од реакции
4.249
Sojma ti da mi kazis i kakva vrska ima toa so bilo sto.
Ete jas ke ti kazam od prva raka.
Jas nemam odeno vo crkva od pojma nemam od koga, a i koga sum bil bilo radi reda najcesto. I sto so toa.
Тогаш ќути со тоа сатанизмот. Нема поголем сатанизам од сељандурството.
Автоматски споено мислење:

Буквално анатема е сето тоа на општеството. Се се распаѓа, корупција на сегде цени 300% ама некако сите имат пари за у кафана да слушат ебан турбофолк. Е ај сега зошто лебот бил 55 денари.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.779
Поени од реакции
21.187
Тогаш ќути со тоа сатанизмот. Нема поголем сатанизам од сељандурството.
Ako ne odis vo crkva si satanist ?
Togas ovie narkomanite nekapeni sto se?
Tie i da sakaat ne gi pustaat vo crkva, uste na vrata klisarot ke gi izbrka ko ke gi vidi takvi celi naruzani i istetovirani so nedolicni tetovazi, krstovi odnopaku, mrtvecki glavi i sto li uste ne.
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.455
Нека забранат. Сето тоа педерлук промовира уназадување
Ти го прочита прашањето?
Дали факторот градоначелник што забранил турбофолк концерт ќе забрани и транџибили концерт ако од неговата матична партија му кажат “овија нека свират концерт во твојот град“?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.779
Поени од реакции
21.187
Буквално анатема е сето тоа на општеството. Се се распаѓа, корупција на сегде цени 300% ама некако сите имат пари за у кафана да слушат ебан турбофолк. Е ај сега зошто лебот бил 55 денари.
Da de, sega metalcite ke ja opravat rabotata. Samo da se potsrizat, iskapat i si go iscistat organizmot od teski drogi.
Abe samo edna godina mu treba da miruvaat so glata za da im se stabilizira mozokot od tolki maftanje gore dolu ko nenormalni, ne pak drugo.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.420
Поени од реакции
4.249
Samo da se potsrizat, iskapat i si go iscistat organizmot od teski drogi.
Потешка дрога од турбофолкот нема. Нека им порасне назад косата на сељандурите да ги видам сите келави и прокелави
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.650
Поени од реакции
34.921
Вистина е, одвратна е и Дагестанското преовладува, ама сепак има неизбрусени дијаманти.
Дај му шанса на ова парче уметност и препушти се на чистата емоција што зрачи од истото.
Ја имам физичка зависност од песнава и овие од спотов се типот на албанци со кои би градел соживот
Мала дигресија, која била инспирацијата за фризурава? И дали знаеш каде ја прави, да закажам :D
1677406478205.png
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.771
Поени од реакции
10.523

Kajgana Shop

На врв Bottom