Забрана за движење во шума

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Епа тоа е тоа ........... поради одредени пиромани кои намерно подметнуваат пожари ......... се донесуваат ваквите забрани ......... иако нели делуваат премногу фашизоидно ....... ама тоа е тоа ............ или воопшто не се движете во планина/шума, или пак доколку навистина сакате да шетате во планина/шума најавете се претходно(таму каде што е потребно) дека ќе одите на таа и таа локација !
Мора да се почитува забранава, бидејќи во прашање се високи казни кои ретко кој може да ги плати, но од друга страна па ептен е глупо и неправедно заради неколкумина пиромани ширум републикава, цехот да го плаќаме сите, а има голем број на луѓе кои сакаат да се рекреираат баш овој летен период во одредени планинско-излетнички места ширум државава !
 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
Дозвола за шетање пфффффф кој ќе ми забрани?

а бре никој не ти брани...........дозволата е за да има евиденција........во време на пожари не дека некој ти бране да уживаш во природа.....е сеа ако начекаш на некоја патрола а си без дозвола сигурно само ке те легитимират....за недај боже пожарите......не е ова за да се забрани да се движиш кај сакаш
--- надополнето: 21 јули 2012 во 00:45 ---
Може за мандалово да ми се фатат. Ке ми ограничува некој слобода на движење ко божем нивни се шумите. Овие два три дена не возев ама од утре пак се активирам со точак по шмите :)
--- надополнето: 19 јули 2012 во 22:01 ---

Сигурно тој што мисли да пали нема да се пријавува така да не држи вода теоријава.

па да де......оти он е пмаетен а ти оти ке напраиш глупост...изигравајки големина...само може да ти се врате по глава со некое илијадарче у евра....а пироманите никоаш нема да ги фатат......јаас си извадив...(ама по службена должност)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom