ЗЕМЈОТРЕС!

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
3.396
Поени од реакции
7.269
Вие што не сте запознаени дали постои и како функционира HAARP ако не друго барем прочитајте на Википедија што значи Climate Engineering и размислете што значи тоа...
Screenshot_2023-02-19-12-47-54-23_cbf47468f7ecfbd8ebcc46bf9cc626da.jpg
Има причина зошто над Турција се употребува HAARP веќе ништо не е случајно... Дали знаевте дека животните а посебно птиците можат да предвидат земјотрес?
Читај ова:
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
17 ноември 2014
Мислења
1.503
Поени од реакции
2.392
Ushte edno cudo so ubav kraj,
Spaseni mazh i zhena posle 296 Saati ili 13 Denovi od pod urnatinite.
Zatoa ne treba da se prestanuva so prebaruvanje vo nesrejci makar shto ponekogash se cini deka e predocna za se.

 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.137
Поени од реакции
26.974
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.067
Поени од реакции
6.345
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.594
Поени од реакции
704
.Сиромаштијата во тој источен дел од Турција е проблем на Турција. Небо и земја е разликита меѓу западна и источна Турција.
Намерно се остадени така во источниот дел бидејќи 70% се курди таму. Самата држава систематски ги има оставено така намерно како не развиена провинција.. Бидејќи тие се курди, а не се турци..... Навистина срамота, ваква поделба на национална основа да има од страна на турската влада.
 
Последно уредено:
Член од
17 ноември 2014
Мислења
1.503
Поени од реакции
2.392
Pricinata za ovie zemjotresi lezhi najverojatno na vejce odamna pocnatoto delenje an Africkata so Arabskata ploca.
Koja e pritisnata da se dvizhi nagore prema Evropskata. Granicnite linii od arabskata ploca se tocno vo toj del Turcija-Sirija


 
Член од
3 јануари 2023
Мислења
5.047
Поени од реакции
2.731
Докторската комора на Турција сака, во соодветната област, да ги преброи погребаните кои се пријавени во општините во периодот на земјотресот до сега. Причина за тоа е недовербата во податоците издадени од власта.
Според државната служба за заштита од катастрофи АФАД досега загинале најмалку 41.156 луѓе, а според докторската комора околу 60.000.

Линк
 
Член од
14 август 2006
Мислења
41.290
Поени од реакции
72.299
Намерно се остадени така во источниот дел бидејќи 70% се курди таму. Самата држава систематски ги има оставено така намерно како не развиена провинција.. Бидејќи тие се курди, а не се турци..... Навистина срамота, ваква поделба на национална основа да има од страна на турската влада.
Така праат владите. Кај што има сила, нема правдина.
Тек да видиш грчката влада што им има правено на Турците и Македонците...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom