ЗЕМЈОТРЕС!

mean

:пипи:
Член од
12 октомври 2008
Мислења
587
Поени од реакции
24
Извадија овие дека бил со јачина од 3.9 според Рихтер. Појак од вториот.:nesvest:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Во Прилеп втори спрат на рид слабо,во точила во зграда на петти спрат мнооогу јако.
Кај железничкава пиле не лета.Аман, сакам и јас да сетам малце:)
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Еве ми го мислењето од прееска.:) Го виде? :)



Скопје, зграда, втори кат друже команданте.:salut:хехехехе, шала.:smir: Иначе стварно живеам на 2 спрат, а у Центар сум.

Епа дојди да видиш како е на 7кат кај "командирот" :P... :)

Можам да замислам кај оние на 15ти кат како им је...:tapp: Т
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.326
Поени од реакции
7.789
Извадија овие дека бил со јачина од 3.9 според Рихтер. Појак од вториот.:nesvest:
А имаше и втор? Јас и другар ми го осетивме само тој кај 1 сатот.

Кај железничкава пиле не лета.Аман, сакам и јас да сетам малце:)
Качи се на зграда во точила на петти можи и да те потрефи од кај знаеш не е доцна :helou:.
 

mean

:пипи:
Член од
12 октомври 2008
Мислења
587
Поени од реакции
24
А имаше и втор? Јас и другар ми го осетивме само тој кај 1 сатот.
Имаше во 13:04, во 15:14 и сега во 20:48.
Првиот-4.9
Вториот-2.6
Третиот-3.9
Сите со епицентар во близина на Гостивар, најмногу осетен во Скопје, Тетово, Гостивар и Дебар.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Може сака дечкото земјотрес :toe: :icon_lol: a од друга страна... исто и ти :)
Абе сите се не бе не земјотрес ова она...Ама кај нас земјотерсот е еднаш во 10 години и не се многу силни па сите горат од желба малце да ги стресе:)
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.326
Поени од реакции
7.789
Имаше во 13:04, во 15:14 и сега во 20:48.
Првиот-4.9
Вториот-2.6
Третиот-3.9
Сите со епицентар во близина на Гостивар, најмногу осетен во Скопје, Тетово, Гостивар и Дебар.
Вторите бранови слаби биле затоа не сум ги сетил изгледа.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
ОМГ ТИЕ СЕ ИДАТ!!!!
Суштествата од канализацијата!

Смирете се, земјотрес е... не можеме ништо да превземиме ние. Чудно ми е што сеизмолошки неактивно подрачје покажува вакви ''особини'', повеќекратни слични по интензитет, земјотреси. Обично има еден силен и неколку минорни.
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
75
Поени од реакции
3
Јас и двата земјотреси ги осетив, среќа што епицентарот е подалеку од Скопје, ама...мојава зграда е од пред земјотресот 63 та, којзнае дали ќе издржи уште еден? Можеме само да се молиме да престанат па сепак празник е, ќе помогне Господ.
 
H

HITCH

Гостин
Јас и двата земјотреси ги осетив, среќа што епицентарот е подалеку од Скопје, ама...мојава зграда е од пред земјотресот 63 та, којзнае дали ќе издржи уште еден? Можеме само да се молиме да престанат па сепак празник е, ќе помогне Господ.
Абе многу далеку дури во Гостивар, а за зградатата штом земјотресот во 63та не ја турнал уживај :helou::helou::helou:
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Имаше во 13:04, во 15:14 и сега во 20:48.
Првиот-4.9
Вториот-2.6
Третиот-3.9
Сите со епицентар во близина на Гостивар, најмногу осетен во Скопје, Тетово, Гостивар и Дебар.
Јас само првиот го осетив :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom