ЗЕМЈОТРЕС!

Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Ало, осем ако америте или Кимчо ос северна Кореја не прават подземна нуклеарна проба, земјотрес не може да се предвиди посебно не со глупост од толку до толку
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ширење паника е казниво со затвор, никој не може да предвиди, ебаго Малколмот сто пати има пишано само на форумов а професор е :) има фаци на Твитер што се експерти по се и шират дезинформации, едно е да седите надвор по своја желба што и е препорачливо, друго е да најавува некој на своја рака потреси.

Инаку во Ѓорче барем се осеќа, има помали потреси почесто, масата ми е до ѕид и се мрда мониторот, исто и чашите кај што се наредени една до друга.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.051
Mnogu bese gadno ova se nadevam nema uste da ima. Kaj mene site dzidovi ispukaa I padnaa nekoj parcinja od zgrada mme...
 
D

Daedalus

Гостин
https://en.wikipedia.org/wiki/Earthquake_prediction

Demonstrably successful predictions of large earthquakes have not occurred and the few claims of success are controversial.[5] Extensive searches have reported many possible earthquake precursors, but, so far, such precursors have not been reliably identified across significant spatial and temporal scales.[6] While part of the scientific community hold that, taking into account non-seismic precursors and given enough resources to study them extensively, prediction might be possible, most scientists are pessimistic and some maintain that earthquake prediction is inherently impossible.[7]
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Во Италија врне истура,ете на Олимпико место фудбал се играше ватерполо,штипка е работава во Европа.
На Балкан земјотреси,во Италија обилни врнежи
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Vo 5 bez nesto uste eden imalo Sk, sega pisev so drugarka. Bt ne go setiv jas ovaj posledniov
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.071
Поени од реакции
11.436
Има ли кај некого оштетувања по дома, испукани ѕидови, скршени врати/прозорци и слично?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Хаос беше у Ченто, ептен јако здрма и ако продужеше мислам дека ќе ни ебеше матер.

Овие шо маваат сеир или сакаат да се повтори 63-та би им сипувал киселина у око жими се, ене ја баба ми шо едвај го преживеала тој земјотрес седи цел ден у двор нема шанси месец дена да ја натерам дома да влезе од шо е истрауматизирана.[DOUBLEPOST=1473608018][/DOUBLEPOST]
Има ли кај некого оштетувања по дома, испукани ѕидови, скршени врати/прозорци и слично?
Во Ченто сигурно има.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
Не стварајте паника без потреба, ако пак стресе подобро е да бидете присебни и смирени, отколку во паника и стампедо да се испокршите и повредите
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Не да ве плашам ама.. после 2 тресења скоро секогаш има и трето :gjavol:

Припазете сериозно.
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.185
Поени од реакции
1.112
Вo Автoкoмaндa вo мнoгу стaнoви имa пaднaти/скршени слики, вaзни итн. и испукaни ѕидoви.

Sent from my LG-D280 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom