Живот и работа во Шведска

Вистина или рекламирање

  • Вистина

    Гласови: 5 71,4%
  • Реклама

    Гласови: 2 28,6%

  • Вкупно гласачи
    7
  • Гласањето е завршено на .
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
Азиљанти во Швецка :lolzz::lolzz::lolzz::lolzz: Џипси кинг, се познати по БАРАЊЕ АЗИЛ НАСЕКАДЕ НИЗ СВЕТОТ.
Знаат да попијат по некои 10тина апови на ден, за самите да си предизвикаат психилошко растројство СО ЦЕЛ да ОСТАНАТ, па макар и во лудница лежеле тоест се "лечеле". Битно во Швецка "живееле".

Цар е братов, како ги маршира од автобус.
Уште Шведска да беше ова :)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
Ti zato sega so deckoto ojde, se imas zaebano ednas, pa vaka da ne ti se zgresi pak :cautious:. Vo pravo si, so si e sigurno sigurno si e :D.
Не одам нигде без него Владе, не ме пушта сама да шетам, уште шамија шо ми нема клаено
Автоматски споено мислење:

:pos:
Veruvala ili ne, vo Svedska nikoj nemam:(
Ќе ти најдиме шо се секираш
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.541
Поени од реакции
34.841
Пази со то Вестра Хамнен, и Арапите се искурназија сега, не мојш да ги познајш, ќе купи скапа кола на кредит, ќе изнајми стан таму за некој месец, ете ти беља.
Арап нема да го познаеш дека е Арап само ако си пијан. За тие што се вчера дојдени не ни правам муабет. Дури и оние кои се родени таму арапи, се познаваат, имаат карактеристични црти, во фаца, во облека, во гестикулација, во разговор.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
Арап нема да го познаеш дека е Арап само ако си пијан. За тие што се вчера дојдени не ни правам муабет. Дури и оние кои се родени таму арапи, се познаваат, имаат карактеристични црти, во фаца, во облека, во гестикулација, во разговор.
Ами некогаш и пијан ќе се најдиш. Ама ако и тие се луѓе да не прајме дискриминација сега :D
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.541
Поени од реакции
34.841
Не одам нигде без него Владе, не ме пушта сама да шетам, уште шамија шо ми нема клаено
Ами ти денес како го пушти сам со другарка ти во миграционото сам?

Или финти му правиш :sneaky:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.163
Не одам нигде без него Владе, не ме пушта сама да шетам, уште шамија шо ми нема клаено
Pa verojatno te znae podobro od site. Ke izlezis sama, ke zalutas i utre od Malta ke pisis i ke prasuvas posleden let za Svedska koga ima i dali treba test negativen da imas :toe:. Vaka so si e sigurno, sigurno si e.
A i deka te saka :pipi:
Ќе ти најдиме ќо се секираш
Ajde ako dojdi do toa ke te imam vo predvid, prvo tebe ke ti pisam vo pp.
Samo ne go gasi akauntot oti ne te imam na fb i insta, ke se zaginime ;)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
Ами ти денес како го пушти сам со другарка ти во миграционото сам?

Или финти му правиш :sneaky:
Јас сум либерална
Автоматски споено мислење:

Pa verojatno te znae podobro od site. Ke izlezis sama, ke zalutas i utre od Malta ke pisis i ke prasuvas posleden let za Svedska koga ima i dali treba test negativen da imas :toe:. Vaka so si e sigurno, sigurno si e.
A i deka te saka :pipi:

Ajde ako dojdi do toa ke te imam vo predvid, prvo tebe ke ti pisam vo pp.
Samo ne go gasi akauntot oti ne te imam na fb i insta, ke se zaginime ;)
Многу Хенговер гледаш Владе сега и ти претера
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.541
Поени од реакции
34.841
Јас сум либерална
Што значи ти си либерална во случајов?

Дечкото го праќаш со другарка ти во миграционото, демек да праша за престојот. А ти уште синоќа си праша тука што и како, и на крај испадна така како што ти објаснив:sneaky: А ти дома либерално сама :sneaky:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
Што значи ти си либерална во случајов?

Дечкото го праќаш со другарка ти во миграционото, демек да праша за престојот. А ти уште синоќа си праша тука што и како, и на крај испадна така како што ти објаснив:sneaky: А ти дома либерално сама :sneaky:
Кој како ќе си ја нареди :pipi:
Автоматски споено мислење:

Избегавме од темата, ќе не караат модератори.
Лејди утре не заборавај да се јавиш во миграционо, ти Владе батали политики во Македонија, ќе ти бараме млада мома тука :rolleyes:
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Чисто процедурално :) дозволен е влез во Шведска со две дози на вакцина, од 6.10 до 31.10. Не е потребен негативен тест.

А таман помислив дека не знам есап да терам, она голтнала нула. :)) И плус дознав дека дарк лејди е во Шведска. :love::backa:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
Чисто процедурално :) дозволен е влез во Шведска со две дози на вакцина, од 6.10 до 31.10. Не е потребен негативен тест.

А таман помислив дека не знам есап да терам, она голтнала нула. :)) И плус дознав дека дарк лејди е во Шведска. :love::backa:
Не бе така ти се чини, не пуштаат :)
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.541
Поени од реакции
34.841
Чисто процедурално :) дозволен е влез во Шведска со две дози на вакцина, од 6.10 до 31.10. Не е потребен негативен тест.

А таман помислив дека не знам есап да терам, она голтнала нула. :)) И плус дознав дека дарк лејди е во Шведска. :love::backa:
Од 06.10. значи ова важи од пред 5 дена? а до 05.10?????
Само со 2 вакцини?:cautious:
А овие посебниве битолчани што доаѓаат не вакцинирани, туку само со обичен негативен тест од Македонија? За нив Шведска има изготвено посебни протоколи?

П.С. Дарк е примоментално во Македонија:love:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.640
Од 06.10. значи ова важи од пред 5 дена? а до 05.10?????
Само со 2 вакцини?:cautious:
А овие посебниве битолчани што доаѓаат не вакцинирани, туку само со обичен негативен тест од Македонија? За нив Шведска има изготвено посебни протоколи?

П.С. Дарк е примоментално во Македонија:love:
Абе лејди и ти нацртавме и пак не сфаќаш, кој дел од напишаното не ти е јасен, ти пуштив скрин од полиција, по релевантен извор од тоа здравје ама ти си знаеш, седи си ти долу Охрид арна си :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom