Животни (слики)

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
788
Поени од реакции
956
^^
1606866_1542086492684461_8754568112674848323_n.jpg [DOUBLEPOST=1471916127][/DOUBLEPOST] Screenshot_2016-08-23-03-33-58-1.png
7a817244e0ad67f8f3642d7c9b63fb18.jpg
dadc66b5d3ca5934c9aa7b208bf070e9.jpg
^inaku okolu 1m $ koshta vakvo da kupis :3
2WCMdc49.jpg
 
Последно уредено:
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.058
Поени од реакции
1.979
Знае ли некој биолог што животно е ова на сликата?
Најблиску што успеав да најдам е водоземец (Triturus cristatus) фамилија на Salamandridae
https://en.wikipedia.org/wiki/Northern_crested_newt

Иначе е уловен со трска со црви во река Вардар.
Amphibians.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom