Женски финти за манипулирање

Член од
6 јули 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
OD GORE NAVEDENIVE FINTI NE SE RODILA ZENA SO NE GI UPOTREBILA ........BADIJALA SE INAETAT DEKA NE GI UPOTREBILE DA SI KAZEME ISKRENO...........A USTVARI NE E ZENA AKO NE GI UPOTREBILA TIE RABOTI...SAMO KOJ KAKO SI PRIZNAVA :uvo::uvo::uvo::uvo::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
OD GORE NAVEDENIVE FINTI NE SE RODILA ZENA SO NE GI UPOTREBILA ........BADIJALA SE INAETAT DEKA NE GI UPOTREBILE DA SI KAZEME ISKRENO...........A USTVARI NE E ZENA AKO NE GI UPOTREBILA TIE RABOTI...SAMO KOJ KAKO SI PRIZNAVA :uvo::uvo::uvo::uvo::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

Јас немам употребено ни една од нив...:baeh:..Не лажам,ако беше така(ако ги имав користено) ќе признаев..Ама што си е за мене и без тие финти ќе си биде мое...
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.779
Поени од реакции
5.519
Јас немам употребено ни една од нив...:baeh:..Не лажам,ако беше така(ако ги имав користено) ќе признаев..Ама што си е за мене и без тие финти ќе си биде мое...
епа ако употребиш побрзо ќе биде твое а не вака треба да се мачиш :) :)
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
епа ако употребиш побрзо ќе биде твое а не вака треба да се мачиш :) :)

Што потреба да се мачам ќе плачам пред некој за што за да биде со мене?:tapp:..Сега јесте дека треба да почекам..Ама трпение спасение..
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
епа ако употребиш побрзо ќе биде твое а не вака треба да се мачиш :) :)
нели глеаш дека title-от и е НАРЦИС...сега мислам дека го свати нејзиниот пост “што е мое ке си дојде“....:):):)
don't take this personaly...
 
Член од
11 април 2008
Мислења
73
Поени од реакции
6
Пффф,кога се машките такви ниви за орање, професионалци колку сакаш. Иначе ова се стари финти за дечиња, докторатот доаѓа во брак. Затоа мажите нека не се бусаат во гради, денес оружјето е посуптилно, па кога уште и на ѓвалерка ѓе налетаат цели онака полни себе......па,па,па,........
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Манипулирам и ми успева ама не користам се од наведеното и секако нема потреба од глума.......јас не правам така.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Ако ми требаат излитени трикчиња за да задржам маж крај себе, слободно можам да се откажам од себе си.
Секоја жена треба да знае каде и колку е силна, но во никој случај да се понижува со плачење и слични патетикус ствари да ги добива работите, ако е доволно шармантна, ќе и ги дадат и пред да ги побара.:pipi:
Ова воопшто не се трикчиња за задржување на мажот крај себе; напротив- со вакви „трикчиња“ побрзо ќе го избркаш од себе отколку што ќе го задржиш (доколку е доволно паметен и му притекне на време).

Ова се начини да манипулираш со маж, односно да направиш да ти оди по газот, и рака на срце, во помала или поголема мера,сите ги практикуваме. Тие што негираат или лажат, или ги прават несвесно или се од друга планета. Сите сакаме да биде по наше. :wink:

Е сеа, зависи која жена колку е вешта. До некаде и за дарба се работи. Позмиестите ќе го „фарбаат“ дечкото со финтиве до сто и една и назад, додека помутавите може само да ја искористат финтата со цмиздрењето и да усерат у старт, зошто таа финта е најочигледен метод за емоционална уцена, односно манипулација.

Мислам дури дека и воопшто не се работи за трикови, туку за генетски особини на женскиот пол. :) Или па може отидов предалеку.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
И да се надоврзам на постот на псај......
Ако секогаш одат по ќејфот на девојката не се интересни, глупави се и досадни
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.779
Поени од реакции
5.519
И да се надоврзам на постот на псај......
Ако секогаш одат по ќејфот на девојката не се интересни, глупави се и досадни
ако па и контраат на девојката онда се контраши и сакаат да се расправаат, не ја почитуваат абе и вие жените не знаете што сакате :baeh:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Ја овие лигавења не ги поднесувам и не ги применувам,а и не верувам дека во 21 век има некој што уште прави вака!
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ја овие лигавења не ги поднесувам и не ги применувам,а и не верувам дека во 21 век има некој што уште прави вака!

Па овие шо признаа на темава не живеат во 18ти век.

Има секако.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
На женката и е неверојатно лесно да открие кои одредени финти може да ги употреби на одредена личност, и уште понезабележливо може да го испита теренот за да знае до каде може да оди.
Чисто од забава.
А дали ќе го употреби тоа некогаш...beats me :tv:.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.779
Поени од реакции
5.519
На женката и е неверојатно лесно да открие кои одредени финти може да ги употреби на одредена личност, и уште понезабележливо може да го испита теренот за да знае до каде може да оди.
Чисто од забава.
А дали ќе го употреби тоа некогаш...beats me :tv:.
на мажјакот му е уште полесно не си ласкајте толку:smir:
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
ако па и контраат на девојката онда се контраши и сакаат да се расправаат, не ја почитуваат абе и вие жените не знаете што сакате :baeh:
Пазии јас реков секогаш........ти теквит?

Ја овие лигавења не ги поднесувам и не ги применувам,а и не верувам дека во 21 век има некој што уште прави вака!
Не се лигавења. Уствари ти воопшто не ги осеќаш за да знаеш што се. Манипулации се :) само пази некогаш да не протумачиш грешно па да сјоди по петелот твојата драга :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom