Женски вокал

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Лара Фабијан за мене е нумеро уно.
 
B

BBlisto

Гостин
Anouk! Моќен, а сепак многу пријатен за слушање глас...
 
S

StormRage

Гостин
Tiff Lacey
Emma Hewitt
Amanda
Sarah Howells
и да не редам уште...

^
Ја растура прилично целата листа што ја имаш напишено.
Пљус

Jael
Aruna
Audrey Gallagher
Kirsty Hawkshaw
Betsie Larkin...
Мој топ 3 од овие
Kirsty Hawkshaw
Emma Hewitt
Jael
:smir:
 
Член од
31 јануари 2010
Мислења
54
Поени од реакции
4
Ноне Неделковска - многу моќен женски вокал :tv:
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Тоа не беше направив листа. Оваа листа на најдобри пејачи во мислењето на сајт www.digitaldreamdoor.com
Како и да е, сепак ја растура. :D Мислам дека најдобрите вокалисти, не во смисла на успех и познание, туку во перфекцијата на гласот се на транс сцената.
 
Г

Господ

Гостин
дека е за женски вокали темава???? забегавте малце -.-:tapp::tapp::tapp:

Па за женски вокали де:toe:

Како и да е, сепак ја растура. :D Мислам дека најдобрите вокалисти, не во смисла на успех и познание, туку во перфекцијата на гласот се на транс сцената.
Слушни некоја оперска или метал пеачка можеби и ќе смениш мислење.


Therion на пример со женските вокалистки....for the win.
 
Член од
12 јануари 2010
Мислења
130
Поени од реакции
4
Beyonce и Alicia Keys ги имаат најчистите, најмелодични гласови според мене.
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
948
Поени од реакции
97
Драгана МирковиЌ, :pos2::pos2: језда е турбо шунд али таков висок глас, такви трилери за ЖЕНСКИ ВОКАЛ е нешто сосема добро:toe: иначе за мене од странскиве пеачки кејф ми праи Витни Хјустон и Турунен
 

ANTOLoN

Руски туристи
Член од
19 февруари 2010
Мислења
35
Поени од реакции
5
Одлично!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom