Енергетски пијалоци

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Многу ретко пијам, скоро никогаш. А и некако не ми се свиѓаат , не ми се нешто посебно:toe:
 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
porano mnogi gi piev cisto ili mesano, eden predlog red bull so rakija smrt kombinacija ..... more treba da si zemam arno so me potsetivte :baeh:
 
Член од
6 април 2007
Мислења
375
Поени од реакции
11
Мене едно литро Кавадарка крила ми дава. Инаку штетни се енергетските, цели се хемија...
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Ретко, многу ретко.
Иначе, Red Bull
 
Член од
24 август 2008
Мислења
132
Поени од реакции
2
Многу ми се свиѓа Ред Бул ама само на вкус, не осеќам некој посебен ефект.
 

Тиња

Водоматач
Член од
10 мај 2009
Мислења
64
Поени од реакции
4
се ми се чини дека тоа енегетските пијалоци имаат у смешата некој сируп, ептен ме потсеќа на детство на нешо на витамини Б комплекс и слично. само што е газирано.

у секој случај ме бендисуваат и си пијам кога мислам дека ми треба кофеин или некоја енергија, али ако седам пред компјутер не помага, магнетот од перницата е појак :)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.523
Во никој случај не пијам. Порано можеби по едно инаку сега дефинитивно не. Поголема штета за организам од овие пијалаци нема.
 

ivana87

magic is everywhere
Член од
7 јуни 2007
Мислења
1.613
Поени од реакции
220
Многу ретко и јас пијам :toe: а најмногу ми се свиѓа РедБулл :vozbud::vozbud:
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Во никој случај не пијам. Порано можеби по едно инаку сега дефинитивно не. Поголема штета за организам од овие пијалаци нема.
точно докажано е дека предизвикуваат карционм, незнам ни која им е намената, велат енергија како не со толкаво количество на кофеин ( во нив има најголем процент на кофеин и тоа чист кофеин) може некој дури и срцев удар да добие! бљак луге гелдајте што поздраво на сабајле цедено сокче од портокал и нема боље!​
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.370
Поени од реакции
21.915
точно докажано е дека предизвикуваат карционм, незнам ни која им е намената, велат енергија како не со толкаво количество на кофеин ( во нив има најголем процент на кофеин и тоа чист кофеин) може некој дури и срцев удар да добие! бљак луге гелдајте што поздраво на сабајле цедено сокче од портокал и нема боље!​

па пишува на лименката дека не е за луге со срцеви заболувања , за бремени жени и така натаму..
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Jas mnogu cesto pijam energi pijaloci i toa najcesto RED BULL:salut:
Не лажи, на растварање пиеш!
Инаку штетни се енергетските, цели се хемија...
штетен е и воздухот што го дишеме, и водата што ја пиеме, па и се насобира поштетно од 1 ред бул месечно, ама ете...
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Највише пијам Ред Бул многу ми се свиѓа во недела 5 Ред Булчиња голтам:).
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Порано пиев сега слабо некогаш да се освежам, ако пиете некој енегетски пробајте го DarkDog 2 пати е по јак од Red Bull-oт
 

Kajgana Shop

На врв Bottom