Емоционални вампири

Mystical

Profoundly Mistical
Член од
26 ноември 2020
Мислења
26
Поени од реакции
52
Nasiot sopstven um e najgolemiot emocionalen vampir koj ni ja cica seta energija. Sepak covekoviot um e misticna, nedovolno otkriena rabota , pa zatoa drugite ni se krivi.
 
Член од
21 јуни 2021
Мислења
1.100
Поени од реакции
3.473
Ваквите само ставање на игнор и ќе ти биде мирна главата. Во спротивно ако мислиш на нив сам си ја трошиш енергијата и времето.
 

Joshua_Tree

Samo na minuvanje...
Член од
21 март 2010
Мислења
1.304
Поени од реакции
4.651
Ваквите само ставање на игнор и ќе ти биде мирна главата. Во спротивно ако мислиш на нив сам си ја трошиш енергијата и времето.
...ќе ми кажеш зошто на игнор?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.957
Дали може обичен вампир да е воедно и емоционален вампир?

Глеав една серија со обични вампири и све океј, тие супер моќи, али сите обични вампири беа усрани од емоционални вампири, кои немаа никакви моќи, онака беа ко луѓе, ама вампири. Се хранеа од емоционална енергија на другите вампири и луѓе.
 
Член од
21 јуни 2021
Мислења
1.100
Поени од реакции
3.473
...ќе ми кажеш зошто на игнор?
Затоа што времето што ќе го изгубам со нивните провокации и замарачки муабети можам да го потрошам доста поквалитетно.
Цел живот се замарам со вакви човечиња, доста ми е.
Дали може обичен вампир да е воедно и емоционален вампир?

Глеав една серија со обични вампири и све океј, тие супер моќи, али сите обични вампири беа усрани од емоционални вампири, кои немаа никакви моќи, онака беа ко луѓе, ама вампири. Се хранеа од емоционална енергија на другите вампири и луѓе.
До сега не сум сретнал таков податок
 

Joshua_Tree

Samo na minuvanje...
Член од
21 март 2010
Мислења
1.304
Поени од реакции
4.651
Затоа што времето што ќе го изгубам со нивните провокации и замарачки муабети можам да го потрошам доста поквалитетно.
Цел живот се замарам со вакви човечиња, доста ми е.

До сега не сум сретнал таков податок
...или можеби го изгуби и ти интересот со "таквите" да се дружиш?
...по тој критериум можно е многу брзо да останеш без пријатели :)
...затоа што човештвото функционирало и ќе функционира по непишаниот закон на взаемни интереси
...етикетите и предрасудите се само баласт за оној кој ги употребува како алатки за заштита на личниот интегритет ;)
 
Член од
21 јуни 2021
Мислења
1.100
Поени од реакции
3.473
...или можеби го изгуби и ти интересот со "таквите" да се дружиш?
...по тој критериум можно е многу брзо да останеш без пријатели :)
...затоа што човештвото функционирало и ќе функционира по непишаниот закон на взаемни интереси
...етикетите и предрасудите се само баласт за оној кој ги употребува како алатки за заштита на личниот интегритет ;)
Немам потреба да се дружам со досади од луѓе.
 
Член од
21 јуни 2021
Мислења
1.100
Поени од реакции
3.473
Одлична техника за справување со психички вампири
 

Kajgana Shop

На врв Bottom