Елена Ристевска

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Да бидеме реални Елена за пеење тотално не ја бива, а за тоа дека е згодна згодна е. Сепак тоа не значи дека треба да и се поклонувам и да лудувам по неа. Пејач не го прави само изгледот треба многу повеќе
Да...треба и цицки добри да има:)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.497
Елена Шмизларска?
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Елена океј е стварно е добра пејачка.Ми се свиѓаат нејзините песни а особено ги сакам Есен во мене, Ромео и Јулија и Некаде далеку.Освен тоа Елена стварно изгледа супер:helou:
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
114
Поени од реакции
1
pa i ne e tolku losa pejacka.ima ok glas.sega nekako najhit mi e pesnata na Elena so Parketi "ti si cupe ubo mnogu,nemas decko fala bogu.........":pos2:
 
Член од
3 февруари 2007
Мислења
293
Поени од реакции
30
Elena ne ja slusav mn, mn se dodeka ne i go vidov kako ja ispea "Kreveta dva" na festivalot. Togas sfativ deka devojkata ima dobar vokal, za izgled veke treba od inat da zboris deka ne izgleda super. Ja pocituvam kako interpretator, ali ne i kako covek.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Елена Ристеска со самостоен концерт!

Елена Ристеска со самостоен концерт!

Елена својот прв самостоен концерт во кариерата ќе го одржи на 19. декември, во Метрополис арената, со почеток во 20 часот.

Картите за концертот ќе бидат пуштени во продажба во Југотон, Розе Веро 2, салоните на Тобако и Камарат во Рамстор од 1. декември.

Од М2 велат дека очекуваат концертот на Елена да биде голем спектакл.

Колку да потсетиме, спотот за нејзината заедничка песна со Паркети, Сакам да те галам, деновиве ќе биде пуштен во македонскиот телевизиски етер.



еве ви кајганџии шанса да се изнагледате убаво :icon_lol:
 

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
Stvarno e mnogu ubava i ima prekrasno telo, i pesnite za mak pojmovi ne i se voopsto losi ali sepak mislam deka e teska sponzorusha
 
Член од
28 ноември 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
Elena No1

Елена Ристеска е најдоброто од Македонија ( за женски се одесува).
Единсвената ПОП-ДИВА која малце од малце заличува на светските Ѕвезди, па и оправдано е што се лигави и малку се дига а вака во живо ич не е дигната :)
Да гледав тоа што на 19.12.2008 ќе го направи она во Метрополис Арена го нема направено ниту една Балканска Ѕвезда ни машки, ни женски.
Не обичен концерт каде што стоиш пред микрофонот и пееш туку ке биде денс атракција.
Како што се шушка во музичките кругови на 192 песната ќе има џандари и ќе биде кореографија на Специјаната Единица Тигри.

Што повеќе да се коментира.

Омилени песни од неа се Милионер, Come and get me, Million dollar player, Усни како темно Мастило и Ninanajna.

Типката да не вредеше немаше да биде 12 место на евровизија :), а дали и ја слушнавте последната песна со Паркети ?

еве 2 песни од неа и доволно е се спотот е досега најдобрто нешто што го имам видено :
Спотот : Песната со Паркети :
Коментари???

 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
не и фали ништо, супер девојче. Иначе милионер и мене ми е интересна:kesa:ама не слушам сепак таков тип на музика
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.664
Поени од реакции
43.594
Одлично, имало смајли на Кајгана преку кое најлесно би можел да ја опишам појавата Елена Ристеска на македонската музичка сцена:pov:
А за изгледнот не коментирам, ит ис нот мај тајп :ne_zboram.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Најфакозовната пејачка...ја обожавам само затоа што е една...сите други се грдотии:)
А музиката и е шет (у негативна смисла)
 
Член од
16 ноември 2008
Мислења
103
Поени од реакции
5
Супер женска, ептен секси и во секој момент би одел на нејзин настап, ама сигурно не заради нејзината музика
 

Kajgana Shop

На врв Bottom