Електронски книги

mUv@ ThE DoGg

oLd ScHoOl PerSoN
Член од
29 септември 2005
Мислења
363
Поени од реакции
5
brzo kazuvajte kade mozam da ja najdam "zlocin i kazna" od Dostoevski ama mi treba vo e-forma za vo teatar nesto. Toj sto ke mi kaze ke mu bidam blagodaren cel zivot
 
Член од
7 април 2005
Мислења
174
Поени од реакции
0
Книгата на англиски ја имаш на http://www.gutenberg.org/etext/2554

Проектот Гутенберг ги има веројатно СИТЕ познати книги што немаат веќе копирајт, што ќе каже постари од 70-100 или така нешто години.

mUv@ ThE DoGg напиша:
brzo kazuvajte kade mozam da ja najdam "zlocin i kazna" od Dostoevski ama mi treba vo e-forma za vo teatar nesto. Toj sto ke mi kaze ke mu bidam blagodaren cel zivot
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Едно време ја бев нашол на википедија, но сега ја скинале.

Ако знае некој каде може да се најде Тhe world as will and representation од Schopenhauer, нека каже или пише ПП :)


 

Stefanos_M

Moscow_Boy
Член од
23 април 2006
Мислења
563
Поени од реакции
0
Од каде наоѓате електронски книги? и може ли на нетов да се најдат книги на македонски?
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Електронски книги на интернет има за се и сешто и не е тешко да се најдат ама поголемиот дел се на англиски, а остатокот се на германски, француски, италијански... На македонски нема, а и да има тогаш ги направила некоја издавачка куќа и ќе мора да платиш
 

Stefanos_M

Moscow_Boy
Член од
23 април 2006
Мислења
563
Поени од реакции
0
Со било каква содржина, само да не се информатички, за компјутери, зошто ги знам тие. Слушнав имало и некои програми за размена на книги, или нешто слично...
 

Termos

I rule, I'm a ruler!
Член од
26 јуни 2006
Мислења
77
Поени од реакции
4
Mozis da najdis i na mirc, na #bookz
 
B

By Me

Гостин
da ne znae od kade moze da se najde knigata "sam svoj majstor" ve molam da mi kazete kade moze da se najde ili simne
 

Kajgana Shop

На врв Bottom