Електронска цигара

Член од
4 јули 2012
Мислења
507
Поени од реакции
1.770
Бидеќи сум почетник значи едно полнење течност, етеја сликата погоре колкаво е количеството видете од прилика , за колку време го трошите ?
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Бидеќи сум почетник значи едно полнење течност, етеја сликата погоре колкаво е количеството видете од прилика , за колку време го трошите ?
1-2 ml дневно, види си колку ти собира резервоарот и спореди си
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
23
Поени од реакции
45
Едно шишенце од прилика нека ти трае месец дена. Ако си страствен пушач немој да се затрчаш по течност со голем процент на никотин и гледај барем на секој три месеци да го намалуваш нивото на никотин. Ако можеш да си дозволиш купи неколку варијанти, јас почнав со 16мг, намалив на 12 уште првата недела, сега и 6мг ми се доволно.
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Едно шишенце од прилика нека ти трае месец дена. Ако си страствен пушач немој да се затрчаш по течност со голем процент на никотин и гледај барем на секој три месеци да го намалуваш нивото на никотин. Ако можеш да си дозволиш купи неколку варијанти, јас почнав со 16мг, намалив на 12 уште првата недела, сега и 6мг ми се доволно.
Ја два месеца терам со 18мг :rolleyes: Ако намалам мислам дека нема да ме задоволи
 
Член од
29 јануари 2009
Мислења
61
Поени од реакции
24
Дооолго време се немам најавено на форумов, ама кога ја видов темава не можев да одолеам. Јас започнав со 24мг пред 9 месеци и тоа по грешка купено од аптека, со таа течност ми доаѓаше цигарата. Нит знаев што значи јачината нит ништо. Затоа што ми беа малку напумпани цените тука, се вратив на качак едно 2-3 месеци (320 денари за клеромизер јеботе). Па после тоа го открив алиекспрес и решив да се опремам солидно за да ги баталам конечно смрдливките. Сега “вејпам“ на Vision Spinner II so Aerotank Mini (1.5Ohm)
https://originvape.com/wp-content/uploads/Origin_Vape_Vision_Spinner_II_2_Orange_01.jpg
http://www.liquidxpress.com/images/products/1464.jpg

Ја два месеца терам со 18мг :rolleyes: Ако намалам мислам дека нема да ме задоволи
Нивото на никотин е лична преференца, ама нема потреба да се плашиш да намалиш само затоа што мислиш дека нема да те задоволи. Мислам дека главен фактор е батеријата и атомизерот што се користи. Кога имав стандардна eGo батерија со CE4 атомизер, 24мг ми беа малку премногу, а 18мг таман. Со сегашнава конфигурација што ја имам, сосем доволно ми е 12мг (користам Ликва затоа што малку ми пречи чист пропил гликол што има во флејворарт) затоа што можам да си ја зголемам волтажата на спинерот и да внесам повеќе пареа. Да имав МОД како на WestBE само со дрипер, 100% ќе се спуштев на 6мг ако произведував некои си 25-30W во споредба со 8-12W што можам сега со регулирана батерија.
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
дај некоја течност препорачајте? ама по можност највекје да наликува на обична цигара, без ароми, капини, малини, чоколада и шо ти ја знам....
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
дај некоја течност препорачајте? ама по можност највекје да наликува на обична цигара, без ароми, капини, малини, чоколада и шо ти ја знам....

Од кај нас 200 денари (амбрела, аптеки) 10 мл

Од интернет 100 мл
http://www.fasttech.com/products/0/10002563/1190510-dekang-e-liquid-for-electronic-cigarettes-100ml

на странава имаш и други добри вкусови
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
дај некоја течност препорачајте? ама по можност највекје да наликува на обична цигара, без ароми, капини, малини, чоколада и шо ти ја знам....
Не постои течност што може да го замени филингот на реалната цигара
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Не постои течност што може да го замени филингот на реалната цигара
Точно, но ако успееш да ги оставиш тутунските ќе ти се отвори сосема нов свет на филинзи и вкусови;)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
дај некоја течност препорачајте? ама по можност највекје да наликува на обична цигара, без ароми, капини, малини, чоколада и шо ти ја знам....
Јас само табак земам со зелено капаче е овде. Незнам да го препознаам од страниве што ти ги даваат.

Имате проблем со цигарава некој здравствен? Испукани усни, нечувствување/отрпнување на усни и такви ствари?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Јас само табак земам со зелено капаче е овде. Незнам да го препознаам од страниве што ти ги даваат.

Имате проблем со цигарава некој здравствен? Испукани усни, нечувствување/отрпнување на усни и такви ствари?
Jас заушки добив и ја оставив.
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Jас заушки добив и ја оставив.
1 опција-Не ти одговара никотинот во течноста најверојатно , 18 мг никотин е за течност за корисник што пушел кутија цигари на ден
2 опција- електронските се тегнат подолго и полека 5-6 секунди за разлика од тутунските, и во тој временски период треба да го има оној ''hit'' што го викаат
3 опција- барем мене ми беше потребен период на адаптација во кој пушев и електронска и тутунски цигари, по 1 недела, две почнаа да ми смрдат тутунските
 
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
реално пушам една кутија 3-4 дена[DOUBLEPOST=1419070842][/DOUBLEPOST]од каде ја купуваш? пошто ја сум од велес и кај нас нема некој посебен избор

Јас само табак земам со зелено капаче е овде. Незнам да го препознаам од страниве што ти ги даваат.

Имате проблем со цигарава некој здравствен? Испукани усни, нечувствување/отрпнување на усни и такви ствари?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom