Електронска цигара

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
^on-line ама да нарачаш нешто што ќе ти излезе поевтино и тоа што го нема овде
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Ајде димери....помагајте!

http://www.fasttech.com/products/3031/10004998/1390807-evod-6-in-1-rechargeable-1300mah-electronic

За ова се мислам да го порачам!

Значи сега ќе почнам за прв пат.

@WestBE ти ко поискусен бар според постовите....дај мислење или предлог за почетник!
Да не купуваш воопшто ,ќе ти се појават нус појави како на пр.смалена ерекција, суво грло, сува кашлица и сл.Купив јас и тоа од најскапите терав некој месец и ја исфрлив.Сега се си е во ред и си терам пак цигари.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Да не купуваш воопшто ,ќе ти се појават нус појави како на пр.смалена ерекција, суво грло, сува кашлица и сл.Купив јас и тоа од најскапите терав некој месец и ја исфрлив.Сега се си е во ред и си терам пак цигари.

ХАххааххаа...еј човече...нус појави...смалена ерекција...
Цигари пушам бре....поголема нус појава од тоа здравје.

Него дајте предлог за кој модел да го земам.....
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Да не купуваш воопшто ,ќе ти се појават нус појави како на пр.смалена ерекција, суво грло, сува кашлица и сл.Купив јас и тоа од најскапите терав некој месец и ја исфрлив.Сега се си е во ред и си терам пак цигари.
Суво грло, испукани усни плус како потечени, кашлање како брлав се само почетни фази од промената на цигари. И јас мислев дека ќе умрам од кашлање два три дена кога променив. Потоа немаш гајле. Со цигарите кашлав како пред умирање, со ова не. Значи додека се навикнат градите на промената, му доаѓа исто како процес кога од послаби цигари преминуваш на појаки, кога менуваш марка на цигари итн.

Несакам никој да убедувам, али предноста на електронската која насекаде во МКД е дозволено да се пуши во ресторани, јавен превоз, во канцеларија буквално насекаде е неспоредлива.

ХАххааххаа...еј човече...нус појави...смалена ерекција...
Цигари пушам бре....поголема нус појава од тоа здравје.

Него дајте предлог за кој модел да го земам.....
Јас земав сега само батерија од умбрела во Сити мол јачина за кутија и пол на ден. Задоволна сум ептен. Заедно со ремчето за на врат чинеше околу 1000 денари.
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Може кај секого е различно јас од мое искуство кажувам, пробав 2,3 месеци и го фрлив тоа срање.За цигариве не можам тоа да го кажам сум немал некој поголем проблем освен кога ќе се препушам па паузирам еден ден.Инаку терам цигари 10 години, во почетокот 1 кутија на 2 дена сега од 1 до 2к. на ден зависи од расположение.Не пребирам какви пушам од Бос, Паркер, Родео, Вест, Ронхил и тоа нај јаки.Неможам само Бренд, Рондо, Ориентал да смислам друго се може да пројде.
Пак ќе кажам секој организам различно се бори и привикнува, секако најдобро е да се откажат меѓутоа и со умбрелата не видов некое подобрување а + тоа што како фрик те гледаат уште повеќе ми сметаша така да ако сака некој поклон може да му ја дадам, само треба дозер да си купи зошто ми е скршен.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Суво грло, испукани усни плус како потечени, кашлање како брлав се само почетни фази од промената на цигари. И јас мислев дека ќе умрам од кашлање два три дена кога променив. Потоа немаш гајле. Со цигарите кашлав како пред умирање, со ова не. Значи додека се навикнат градите на промената, му доаѓа исто како процес кога од послаби цигари преминуваш на појаки, кога менуваш марка на цигари итн.

Несакам никој да убедувам, али предноста на електронската која насекаде во МКД е дозволено да се пуши во ресторани, јавен превоз, во канцеларија буквално насекаде е неспоредлива.



Јас земав сега само батерија од умбрела во Сити мол јачина за кутија и пол на ден. Задоволна сум ептен. Заедно со ремчето за на врат чинеше околу 1000 денари.

Шо батерија .... досега шо читав, научив да разликувам две.... Е-Го и Е-Вод.
Оваа втората као најфалена на сите форуми!

ПС. Оваа страна некако сумлива ми е.... можда подобро е од оние пакетите од Умбрела да земам...околу две и два триста е!
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Ајде димери....помагајте!

http://www.fasttech.com/products/3031/10004998/1390807-evod-6-in-1-rechargeable-1300mah-electronic

За ова се мислам да го порачам!

Значи сега ќе почнам за прв пат.

@WestBE ти ко поискусен бар според постовите....дај мислење или предлог за почетник!
Добар ти е EVOD за почеток само земи си и резервни глави и најважно НЕ КУПУВАЈ ТЕЧНОСТИ ПО ПАЗАРИ одма ќе се откажеш. Исто погледни по YOUTUBE како се чистат грејачите на EVOD да не фрлаш пари за грејачи, исто читни и околу премотување на грејачи исто ќе имаш заштеда. Па кога ќе почнеш јави искуство и ако треба нешто помош пиши инаку година и пол пројде откако сум на електроника :aplauz:.[DOUBLEPOST=1422635068][/DOUBLEPOST]
Да не купуваш воопшто ,ќе ти се појават нус појави како на пр.смалена ерекција, суво грло, сува кашлица и сл.Купив јас и тоа од најскапите терав некој месец и ја исфрлив.Сега се си е во ред и си терам пак цигари.
ЛОЛ да не си го мачкал со течности место да париш хахахаха.
Мала шала баш ме интересира што си пробал и од каде.[DOUBLEPOST=1422635214][/DOUBLEPOST]
Шо батерија .... досега шо читав, научив да разликувам две.... Е-Го и Е-Вод.
Оваа втората као најфалена на сите форуми!

ПС. Оваа страна некако сумлива ми е.... можда подобро е од оние пакетите од Умбрела да земам...околу две и два триста е!
FASTTECH ти е проверена работа само ако нарачувате побрзајте зашто им идат празници и има да ги чекате нарачките долгоооооо.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Одма да порачам и делови или иам фора бар еден месец? Не ми се лискат одма пари!
Ко за почетник добро е ова или има подобри.
Дај напрај еден поопширен пост за тоа кој се добри а кој лоши.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Одма да порачам и делови или иам фора бар еден месец? Не ми се лискат одма пари!
Ко за почетник добро е ова или има подобри.
Дај напрај еден поопширен пост за тоа кој се добри а кој лоши.
Добро е за почетник EVOD натаму малку ќе читаш и едуциташ и ќе видиш што е добро инаку сега у мода се највеќе box модовите бидејќи имаат батерии со добар капацитет зирни eleaf istick многу е мало и убаво изгледа.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Оф мори мајко не купувај од пазари небаре од контијнер ги вадат, иди купи од капиол златни се течност и каивче за ел цигара.
На бит пазар погоре спомнатите работи се 300 денари
И кој купува греачи кога цел резервар на бит пазар е 80-100 денари
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Бато тебе знање ти га видемо у погорни текстови имам купувано и такви на почеток. Прво материјал од кој су направени е за нигде, батерија нема силу која е напишана, грејачи не траев и уобичаено имав гадан мирис пошто врвка е направена од кој знае какв материјал. Резервни грејачи су исто за нигде. Како што спомна погоре користу електронику веќ годину и пол такој да имам користено и прочитано доста работе. Наручуј си работе онлајн по ислатливо е дупло никакав мол, пазари и други бакрачи ете дечко спомна fasttech супер и проверен сајт за наручке.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Бато тебе знање ти га видемо у погорни текстови имам купувано и такви на почеток. Прво материјал од кој су направени е за нигде, батерија нема силу која е напишана, грејачи не траев и уобичаено имав гадан мирис пошто врвка е направена од кој знае какв материјал. Резервни грејачи су исто за нигде. Како што спомна погоре користу електронику веќ годину и пол такој да имам користено и прочитано доста работе. Наручуј си работе онлајн по ислатливо е дупло никакав мол, пазари и други бакрачи ете дечко спомна fasttech супер и проверен сајт за наручке.
Нарачав..
Него да не има и некоја друга страна за порачување?
Гледам на српските и хрватските форуми има и други сајтови ама не сум сигурен дека испраќаат во друга држава.
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Cvapor ако некад се решиш да си правиш течности inawerashop. Hangsen течности имаш на banggood.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom