Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 август 2010
Мислења
167
Поени од реакции
24
Ај ако може некој од колегите на сметководство и ревизија да ми потврди дека: Финансиско сметководство - предава Љубиша Јаневски, а Сметководство на Трошоци - Блажо Недев.. фала и :salut:..
 
Член од
9 август 2009
Мислења
46
Поени од реакции
1
Колеги што викате за тоа МАТЕМАТИКА ЗА ЕКОНОМИСТИ И ОСНОВИ НА МЕНАЏМЕНТ да ги имам во ИСТ СЕМЕСТАР... :S :nesvest:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Значи утре немаме предавања? од понеделник се почнуе така? Нема нешто ко свечено отворање како на другите факултети?
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Ај ако може некој од колегите на сметководство и ревизија да ми потврди дека: Финансиско сметководство - предава Љубиша Јаневски, а Сметководство на Трошоци - Блажо Недев.. фала и :salut:..
Ова и мене ме интересира. :)

Колеги што викате за тоа МАТЕМАТИКА ЗА ЕКОНОМИСТИ И ОСНОВИ НА МЕНАЏМЕНТ да ги имам во ИСТ СЕМЕСТАР... :S :nesvest:
Колешке (валда) не си сама, некој има и Маркетинг плус во ист семестар.
 
Член од
20 август 2010
Мислења
167
Поени од реакции
24
Колеги што викате за тоа МАТЕМАТИКА ЗА ЕКОНОМИСТИ И ОСНОВИ НА МЕНАЏМЕНТ да ги имам во ИСТ СЕМЕСТАР... :S :nesvest:
е тоа незнам.. и јас сум во истата ситуација


Боби[Мкд];3781799 напиша:
Значи утре немаме предавања? од понеделник се почнуе така? Нема нешто ко свечено отворање како на другите факултети?
Па зависи од твојот распоредот [ако немаш предавања во четврток и петок, ке почнеш од понеделник], инаку од утре се почнува со настава..еве на офиц. сајт така пишува:http://www.eccf.ukim.edu.mk/studiranje/oglasna-tabla/sluchuvanja/112
 
Член од
9 август 2009
Мислења
46
Поени од реакции
1
Ова и мене ме интересира. :)



Колешке (валда) не си сама, некој има и Маркетинг плус во ист семестар.
Колега во тешка ситуација сме :vozbud::vozbud:

--- надополнето ---

е тоа незнам.. и јас сум во истата ситуација



Па зависи од твојот распоредот [ако немаш предавања во четврток и петок, ке почнеш од понеделник], инаку од утре се почнува со настава..еве на офиц. сајт така пишува:http://www.eccf.ukim.edu.mk/studiranje/oglasna-tabla/sluchuvanja/112
Дац ти си ? Зашо не си на мсн? :)
 

RdN

Член од
13 септември 2010
Мислења
20
Поени од реакции
1
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Да да да :vozbud: Топ! Дајте кажете што одбравте од изборни? И ако знаете нешто повеќе за Управување со производот, Промоција, и Англиски 2..?
Немам одбрано изборен, нема место Математика фати 9кредити и 33 точно е. :)
Вака ако знаеш Англиски одбери Англиски 2, зборат не бил многу тежок, ајде може ќе пише некој од постарите колеги, ќе ни помогне.
И за Сметководство на Трошоци, дали е тежок предмет, редовоност и други ствари, некој да каже некој збор
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Колеги што викате за тоа МАТЕМАТИКА ЗА ЕКОНОМИСТИ И ОСНОВИ НА МЕНАЏМЕНТ да ги имам во ИСТ СЕМЕСТАР... :S :nesvest:
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha,pa za matematika za ekonomisti znam kakov predmet e,ama po slusanjeto za osnovi na menadzment,mislam deka toa e najubistvenata kombinacija na fakultetot,aaaaaaaaaahahahahahaha,so srekja koleske,zosto znam deka ke ti treba,aaaahahahahahahahahahahahahahahahaha,izvini sto se sitam na tvojata nesrekja,no mn smesno mi doe nekako,te zalam:):):):):):):)))))))))))
 

RdN

Член од
13 септември 2010
Мислења
20
Поени од реакции
1
Немам одбрано изборен, нема место Математика фати 9кредити и 33 точно е. :)
Вака ако знаеш Англиски одбери Англиски 2, зборат не бил многу тежок, ајде може ќе пише некој од постарите колеги, ќе ни помогне.
И за Сметководство на Трошоци, дали е тежок предмет, редовоност и други ствари, некој да каже некој збор
Ги нема постариве колеги... 2 дена напињам со Англискиов - никој нема да гукне! Ајде да се надеваме дека ќе се најде некој/а па ќе помогне..

Инаку во врска со англискиот, знам англиски, имам положено FCE и Proficiency ама не знам што професорка е таа.. дали бара редовност.. слушам и правила за есеи се учеле. Исто така имало некоја финта, демек ако одиш на испит немало описно прашања на тестот и сл. Затоа сакав некој Што полагал да се вклучи. As far as I know се ова може и да се дезинформации
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
Ај ако може некој од колегите на сметководство и ревизија да ми потврди дека: Финансиско сметководство - предава Љубиша Јаневски, а Сметководство на Трошоци - Блажо Недев.. фала и :salut:..
за сметк на трошоци точно е тоа а за финансиско кецот го предава љубиша а двојката зоран миновски ето :)
 
Член од
20 август 2010
Мислења
167
Поени од реакции
24
Ги нема постариве колеги... 2 дена напињам со Англискиов - никој нема да гукне! Ајде да се надеваме дека ќе се најде некој/а па ќе помогне..

Инаку во врска со англискиот, знам англиски, имам положено FCE и Proficiency ама не знам што професорка е таа.. дали бара редовност.. слушам и правила за есеи се учеле. Исто така имало некоја финта, демек ако одиш на испит немало описно прашања на тестот и сл. Затоа сакав некој Што полагал да се вклучи. As far as I know се ова може и да се дезинформации

и јас сум исто ко Томекк.. од математикава нема простор за ништо. Инаку кога би требало да бирам, би избрала социологија или еколошки во зимскиов семестар. А за англиски II незнам ништо.. така да good luck !!:wink:..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom