Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Од задолжителните предмети обавезно треба да се оди на Инвестиционен, инаку ќе не можеш да полагаш на колоквиум, МИС пушта секој час список ама ако имаш некој со сличен раскопис може да те потпише и Деловно комуницирање кај Шуклев.
Од изборните не знам што имаш.
Фала многу.
Инаку, Англиски 2 ќе ми биде еден од изборните.Но за него претпоставувам е слично како со Англиски 1, малку потешко само.
За втор, сеуште се мислам.Теорија на одлучување ќе биде најверојатно.

:salut:
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
ај некој што знае какви се предметиве нека ми пише кој од овие три предмети да го оставам за трета зошто морам еден да отфрлам:макроекономија,микроекономија или политика на социјален развој
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
ај некој што знае какви се предметиве нека ми пише кој од овие три предмети да го оставам за трета зошто морам еден да отфрлам:макроекономија,микроекономија или политика на социјален развој
Hah,i jas sum ko tebe smer ekonomija,za vtora godina,pa se rasprasav malce okolu ovie predmeti,mi rekoa deka bile slicni kako i ekonomija,toa mislam deka po naslovot se primetuva,i deka edniot go predaval Trajko Slaveski,a drugiot nekoja profesorka na koja i go zaboraiv imeto i bila mn dobra,fina,korektna,ova mi se informacii od bratuced koj zavrsi pred 4-5 godini,a za politika na socijalen razvoj ne mi kaza nisto bidejki togas go nemal,taka da jas ke go otfrlam posledniov,bidejki sum ist slucaj ko tebe:):):):):):))))))))
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
Фала многу.
Инаку, Англиски 2 ќе ми биде еден од изборните.Но за него претпоставувам е слично како со Англиски 1, малку потешко само.
За втор, сеуште се мислам.Теорија на одлучување ќе биде најверојатно.

:salut:
Англиски не знам како е, нас друга професорка ни предаваше. А Теорија на одлучување го имав и јас, не погрешив што го избрав, предава истиот професор по МИС, така да ќе треба да одиш на предавања.
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
Hah,i jas sum ko tebe smer ekonomija,za vtora godina,pa se rasprasav malce okolu ovie predmeti,mi rekoa deka bile slicni kako i ekonomija,toa mislam deka po naslovot se primetuva,i deka edniot go predaval Trajko Slaveski,a drugiot nekoja profesorka na koja i go zaboraiv imeto i bila mn dobra,fina,korektna,ova mi se informacii od bratuced koj zavrsi pred 4-5 godini,a za politika na socijalen razvoj ne mi kaza nisto bidejki togas go nemal,taka da jas ke go otfrlam posledniov,bidejki sum ist slucaj ko tebe:):):):):):))))))))
аха и јас исто се мислев да го отфрлам ама викам сепак да си прашам.фала многу на информацијата
 
Член од
3 октомври 2009
Мислења
77
Поени од реакции
5
Ај некој од постариве нека каже мора ли да се иде у борис на 15,нешто делење индекси или сл,каде што моето присуство е неизбежно,зш за слушање на говори цел ден не ми се иде баш,а и цела Македонија ќе биде таму...
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Ај некој од постариве нека каже мора ли да се иде у борис на 15,нешто делење индекси или сл,каде што моето присуство е неизбежно,зш за слушање на говори цел ден не ми се иде баш,а и цела Македонија ќе биде таму...
какво идење бе:pos:
индексите ке ви ги дадат после 2 недели:)


УПЛАТИ ЕНИУАН?
да не мачам едно дете што увек го мачам:)
 
Член од
26 октомври 2009
Мислења
172
Поени од реакции
38
Ај некој од постариве нека каже мора ли да се иде у борис на 15,нешто делење индекси или сл,каде што моето присуство е неизбежно,зш за слушање на говори цел ден не ми се иде баш,а и цела Македонија ќе биде таму...
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Ај некој од постариве нека каже мора ли да се иде у борис на 15,нешто делење индекси или сл,каде што моето присуство е неизбежно,зш за слушање на говори цел ден не ми се иде баш,а и цела Македонија ќе биде таму...
Ako sakas G'uevski da go slusas,ko nie minatata godina,i nekoi drugi dosadni govori idi:):):):):):):)))))))

--- надополнето ---

какво идење бе:pos:
индексите ке ви ги дадат после 2 недели:)


УПЛАТИ ЕНИУАН?
да не мачам едно дете што увек го мачам:)
De be,naredna cela nedela imame za uplajkanje,ne se brzaj tolku:):):):):):))))
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
Колеги знаете ли дали е точен сега распоредот на предавања на страната на фак. оти пред неколку дена само нешто менуваа? :)
 
V

Viktor g

Гостин
ај некој што знае какви се предметиве нека ми пише кој од овие три предмети да го оставам за трета зошто морам еден да отфрлам:макроекономија,микроекономија или политика на социјален развој
ако веќе мора да бираш вака макро мн лесно се поминува а микро асистентаката е катил невиден тешко вас со неа она мн лошо ги оценува и тешко се мине а за политика ќе ти кажам вака го предава Ристо Христов ако имаше избрано социологија знаеш кој е така што се додека не се пензионира он лесно се минува само ти писшувај да го мрзи да чита

--- надополнето ---

Колеги знаете ли дали е точен сега распоредот на предавања на страната на фак. оти пред неколку дена само нешто менуваа? :)
чекај па ти лани го менуваа 5 пати во ист ден тој на огласна заради поклопувања ти сакаш сега одма точен е нема:pos2:

--- надополнето ---

Колеги знаете ли дали е точен сега распоредот на предавања на страната на фак. оти пред неколку дена само нешто менуваа? :)
чекај па ти лани го менуваа 5 пати во ист ден тој на огласна заради поклопувања ти сакаш сега одма точен е нема:pos2:
 
Член од
12 септември 2010
Мислења
10
Поени од реакции
1
Kolegi ke moze li nekoj od smerot marketing da mi kaze nesto poveke za predmetite vo vtora god?Dali se teski, na koi predavanja treba da se odi i sl... :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom