Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Mikro ima rezultati na stranata ! :)
Ke moze linkce,nemozam da go najdam toa za rezultati?Znam deka imam padnato,ali me interesira so kolku boda:):):))))

--- надополнето ---

SawyerSpy напиша:
Ke moze linkce,nemozam da go najdam toa za rezultati?Znam deka imam padnato,ali me interesira so kolku boda:):):))))
Sepak nemora,go najdov:):):)))))

--- надополнето ---

Kolegi,mikroekonomija ima sansi da pusti da ides na vtor vo slucaj koga imas 2 boda pod granicata za polaganje,vo ovoj slucaj 24 boda,a granicata za polozuvanje e 26:):):))))))
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Што е со трговско ? Ќе не удостојат со резултати ? :S
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Може некој од колегите што е редовен на предавањата маркетинг и што е упатен во изработката на проектот да ми пише да ми објасни за изработката презентацијата ми е закажана за другата недела... :smir:
Ако ти е практичен, ќе треба да напраиш прво анкети па да ги однесеш кај неа да ги провери и да се договорите околу целната група.. Потоа обработените резултати од анкетите треба да ги стаиш во презентацијата и нешто околу темата у стилот на вовед, главен и завршен дел. А тоа принтаното не треба да биде 20-25стр , може и помалце страни само да биде малку поопширно од презентацијата, а за формата не знам, ваљда стандард као сите проекти. А ако не ти е практичен, суперче, милам од 20-25 страни ќе мора да биде и горенаведеното освен за анкетите све си важи.
 

Dietrich

Just a fan...
Член од
12 мај 2010
Мислења
161
Поени од реакции
80
Ако ти е практичен, ќе треба да напраиш прво анкети па да ги однесеш кај неа да ги провери и да се договорите околу целната група.. Потоа обработените резултати од анкетите треба да ги стаиш во презентацијата и нешто околу темата у стилот на вовед, главен и завршен дел. А тоа принтаното не треба да биде 20-25стр , може и помалце страни само да биде малку поопширно од презентацијата, а за формата не знам, ваљда стандард као сите проекти. А ако не ти е практичен, суперче, милам од 20-25 страни ќе мора да биде и горенаведеното освен за анкетите све си важи.
Фала, имам практичен проект во Понеделник ќе и ги носам анкетите да ги провери за до среда таман презентацијата да ми биде готова, ми рекоа дека тоа принтаното мо`е до 6 декември да се предаде така да имам време, сепам многу фалаааа :smir:
 
Член од
16 август 2010
Мислења
147
Поени од реакции
3
Дали знае некој дали ќе предава воопшто професорката по Маркетинг од маеријалот за втор колоквиум или само презентации ќе имаме до крај :pipi:
 
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
ај некој што бил на микро во четврток нека пише до каде стигна професорката со предавање и дали рече нешто важно
 
Член од
8 јануари 2010
Мислења
38
Поени од реакции
1
Може ли некој да ми каже дали по маркетинг е одреден датумот на сите презентирања, зошто јас не сум била на предавање ????
И дали докололку имам практичен проект но не го презентирам мора ли прво прашалникот да го однесам на проверка или може веднаш да го изработам проектот ? :salut:
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
ај некој што бил на микро во четврток нека пише до каде стигна професорката со предавање и дали рече нешто важно
Aj nekoj sto bil voopsto na mikro posle prviot kolokvium neka kaze nesto vazno,ako kazala profesorkata:):):)))))
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Може ли некој да ми каже дали по маркетинг е одреден датумот на сите презентирања, зошто јас не сум била на предавање ????
И дали докололку имам практичен проект но не го презентирам мора ли прво прашалникот да го однесам на проверка или може веднаш да го изработам проектот ? :salut:
Одредени се сите датуми за презентација, моеш да идеш кај асистентката у канцеларија и да си дознаеш. Иначе проф рече дека анкетите идат преку неа, така да ти одлучи си дали ќе ги однесеш на проверка или не :smir:
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Има ли некоја шанса Шуклев да скрати нешто за втор колоквиум, или пак да ја спушти границата како што направи за прв?
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Положив математика, и сега ме интересира колку поминуваат отприлика на колоквиум математика?? Да знам дали да се надевам дека ќе го положам вториот, зашто гледам дека има околу 500 положени на првиот
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Има ли некоја шанса Шуклев да скрати нешто за втор колоквиум, или пак да ја спушти границата како што направи за прв?
Нема спуштање, самиот си рече на предавање али немало кој да слуша.... :) За кратење тешко.

Положив математика, и сега ме интересира колку поминуваат отприлика на колоквиум математика?? Да знам дали да се надевам дека ќе го положам вториот, зашто гледам дека има околу 500 положени на првиот
Ау многу бе сте минале тоа? Ние бевме 330 и нешто :) Па обично првиот му е елиминаторен. И горе доле после сите имаа повише поени на вториот и третиот. Би требало и за вас да е така. У глобала полесно е.:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom